یوتاب گلچینی از بهترین ها

اسنک چوب شور سوسیس چوبی

این اسنک های خوشمزه که خیلی هم زود و راحت تهیه می شوند، به عنوان فینگر فود، فست فود، اسنک برای سرگرمی جلوی تلویزیون و خلاصه یک اسنک همه فن حریف و دوست داشتنی برای همه خصوصا بین بچه هاست.

اسنک سوسیس چوبی

زمان آماده سازی : 30 دقیقه
زمان پخت : 18 دقیقه
مناسب برای : 6 تا 8 نفر

  مواد لازم:
 • پنیر پیتزا
  6 تا 8 ورق
 • سوسیس فرانکفورتر یا سوسیس کوکتل
  6 تا 8 عدد
 • آب ولرم 40 درجه سانتیگراد
  250 میلی لیتر
 • پودر مایه خمیر
  3 قاشق غذاخوری
 • نمک
  1 قاشق چایخوری
 • آرد
  350 گرم به اضافه 2 قاشق غذاخوری
 • جوش شیرین
  3 قاشق غذاخوری
 • آب برای محلول جوش شیرین
  1 لیتر
 • زرده تخم مرغ
  1 عدد
 • نمک دریایی (دانه درشت)
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت روشن کنید تا داغ شود. روی سینی فر یک کاغذ پوستی مخصوص آشپزی بیاندازید.
 2. یک ورقه پنیر را روی بشقاب قرار داده و یک عدد سوسیس را روی پنیر قرار دهید. پنیر را دور سوسیس رول کنید و یک عدد سیخ چوبی به داخل سوسیس فرو کنید تا تمام سوسیس در سیخ فرو رود ولی سیخ از طرف دیگر سوسیس بیرون نیاید.
  همه سوسیس ها و پنیر ها را به این ترتیب فرم بدهید. سوسیس و پنیر هایی را آماده کرده اید در یک سینی چیده و 20 دقیقه در فریزر نگهداری کنید.
 3. در یک کاسه، 250 میلی لیتر آب ولرم 40 درجه، پودر مایه خمیر و نمک را با هم مخلوط کنید و بلافاصله آرد را به آب اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا آب جذب آرد شود.
 4. روی میز کار را مقدار کمی آرد بپاشید و دست خود را نیز به کمی آرد آغشته کنید. مخلوط آب و آرد حل شده در آن را با دست جمع کرده و روی میز قرار دهید. مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر بپاشید و خمیر را با دست به صورت یک چونه جمع کنید. هر جا که خیلی چسبناک بود، خیلی کم آرد اضافه بپاشید و سپس خمیر را 8 تا 10 دقیقه ورز دهید تا خمیر حالت الاستیک به خود بگیرد.
  برای ورز دادن خمیر به این صورت عمل کنید که با مشت به خمیر بکوبید و خمیر را باز و بسته کنید ولی هرگز خمیر را چنگ نزنید.
 5. چونه خمیر به دست آمده را به 6 تا 8 قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را در دست ابتدا به صورت یک توپ گرد کرده و سپس آن را مانند طناب کوتاه به صورت رول در آورید. رول را روی میز کار گذاشته و یک سوسیس و پنیر را روی آن قرار دهید. سپس رول را دور سوسیس و پنیر بپیچید. همه سوسیس ها را به این صورت با خمیر رول کنید. قسمت آخر رول خمیر را زیر سوسیس و پنیر قرار دهید و 5 دقیقه صبر کنید تا قسمت ته خمیر به باقی خمیر بچسبد.
 6. در یک قابلمه یک لیتر آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید. سپس 3 قاشق جوش شیرین را در آب ریخته و کمی هم بزنید. دم های سیخ چوبی سوسیس ها را در دست نگهداشته و رول های سوسیس را به مدت 3 دقیقه درون آب جوش محتوی جوش شیرین نگهدارید.
 7. بعد از 3 دقیقه سوسیس های چوبی را روی سینی فر گذاشته و با کمک قلمو یک زرده تخم مرغ را با 2 قطره آب هم بزنید و از این مایه زرده تخم مرغی روی خمیر ها را رومال کنید. مقدار کمی نمک دریایی روی خمیرها بپاشید.
 8. سینی محتوی اسنک چوب شور سوسیس چوبی را روی پنجره وسط فر به مدت 18 دقیقه قرار دهید تا نان ها طلایی شده و سوسیس ها بپزند. اسنک چوب شور سوسیس چوبی را با سس خردل و یا سس کچاپ سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.