یوتاب گلچینی از بهترین ها

تارت آناناس و نارگیل

تارت آناناس و نارگیل یک تارت بسیار خوشمزه و خوش عطر است. امیدوارم از این تارت لذت ببرید.

تارت آناناس و نارگیل

زمان آماده سازی : 15 دقیقه به اضافه نیم ساعت استراحت خمیر در یخچال
زمان پخت : 20 دقیقه پخت خمیر و 30 دقیقه پخت مواد میانی
مناسب برای : 8 نفر

  مواد لازم:
 • شکر
  250 گرم
 • آرد
  300 گرم
 • تخم مرغ
  3 عدد به اضافه یک زرده
 • خامه صبحانه
  200 گرم
 • آب سرد
  حدود 60 میلی لیتر
 • وانیل
  1/4 قاشق چایخوری
 • کمپوت آناناس حلقه ای
  یک بسته
 • پودر نارگیل
  200 گرم
 • کره سرد
  150 گرم
  طرز تهیه:
 1. نکته مهمی که در تهیه تمام تارتها باید رعایت شود، سرد بودن تمام مواد به خصوص کره است؛ چون در غیر اینصورت خمیر شما به روغن خواهد افتاد و کیفیت مطلوب را نخواهد داشت.
  اگر کره ای که استفاده می کنید، خیلی سرد نیست، ابتدا کره را به تکه های کوچکی خرد کرده و به مدت نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید.
 2. آرد و 60 گرم شکر و کره را مخلوط کنید و با نوک انگشتان دست، کره را خوب با آرد مخلوط کنید تا به شکل خرده نان در بیاید. سپس یک زرده تخم مرغ را نیز اضافه کنید و در حالی که با انگشتان خمیر را ورز می دهید، کم کم آب سرد را به آن اضافه کنید تا خمیر جمع شود. ممکن است مقدار آبی که مصرف می شود کمی بیشتر یا کمتر از اندازه گفته شده باشد.
 3. خمیر را داخل کیسه فریزر گذاشته و نیم ساعت در یخچال نگهدارید. اگر موقعی که خمیر را از یخچال بیرون آورده اید، خمیر کمی سفت بود، آب اضافه نکنید چون خمیر بر اثر حرارت دست شما و با کمی ورز دادن، خمیر مجددا نرم خواهد شد. روی میز کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با قطر 3 میلی متر با وردنه باز کرده و داخل قالب تارت قرار دهید. با دست به خمیر فرم داده و تکه های احتمالی اضافی خمیر را جدا کنید. با یک چنگال سوراخ های ریزی در کف خمیر و دیواره ها به وجود آورید.
 4. قالب را در فر که از قبل با دمای 160 درجه سانتیگراد و به مدت 10 دقیقه گرم کرده اید، به مدت 20 دقیقه قرار دهید و بعد این مدت قالب را از فر خارج کنید تا خنک شود.
 5. برای تهیه مواد میانی تارت، 180 گرم شکر را با 3 عدد تخم مرغ و وانیل مخلوط کرده و با همزن برقی خوب هم بزنید تا سبک و کرمی شود. سپس خامه صبحانه را به مواد اضافه کرده و مجددا 1 دقیقه مواد را مخلوط کنید. سپس پودر نارگیل را به مواد اضافه کرده و با قاشق یا لیسک به شکل دورانی هم بزنید.
 6. وقتی قالب تارت خنک شد؛ با مواد میانی قالب را پر کرده و آناناس را روی آن بچینید و دوباره به مدت نیم ساعت در فر قرار دهید. سپس اجازه دهید تا تارت خنک شده و آن را سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.