یوتاب گلچینی از بهترین ها

تارت توت فرنگی فرانسوی

تارت توت فرنگی فرانسوی که با خمیر آسان شیرینی پفی فرانسوی یا French Puff Pastry تهیه می شود، یکی از خوشمزه ترین انواع تارت به حساب می آید و طرز تهیه آن نیز راحت است.

تارت توت فرنگی فرانسوی

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 45 دقیقه
مناسب برای : 6 تا 8 نفر

  مواد لازم:
 • خمیر پاف پاستری
  1 ورق
 • توت فرنگی
  200 گرم
 • شکر
  100 گرم
 • کره
  50 گرم
 • خامه زده شده برای سرو (در صورت تمایل)
  150 گرم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 190 درجه سانتیگراد یا 375 درجه فارنهایت روشن کنید تا داغ شود. توت فرنگی، خمیر آسان شیرینی پفی فرانسوی و کره باید به حرارت اتاق رسیده باشند و یخ نباشند.
 2. با وردنه خمیر را باز کرده و با کمک یک چاقوی تیز، از خمیر یک دایره به قطر 25 سانتیمتر و ضخامت 2 میلیمتر بسازید. با چنگال چند سوراخ روی خمیر ایجاد کنید.
 3. با کمک یک نی یا سیخ چوبی، از دم توت فرنگی تا سر آن را یک سوراخ بوجود آورید تا لایه مرکز توت فرنگی خالی و ته آن برداشته شود.
 4. در یک تابه بزرگ شکر را ریخته و روی حرارت کم قرار دهید تا شکر ذوب شده و رنگ آن قهوه ای روشن شود. گاهی تابه را تکان دهید و یکی دو بار شکر را هم بزنید ولی زیاد هم نزنید تا شکر سفت نشود. وقتی شکر ذوب شد، کره را به شکر اضافه کنید و هم بزنید تا کره آب شود.
 5. توت فرنگی ها را به شکر و کره ذوب شده اضافه کرده و با همان حرارت کم حدود 10 تا 15 دقیقه هم بزنید. در نهایت باید شکر و کره همچنان حالت روان داشته باشند. تابه را از روی حرارت بردارید.
 6. توت فرنگی ها را از تابه بیرون آورده و کف قالب پای که از قبل با کمی کره چرب کرده اید بچینید. باقی شربت شکر و کره که در تابه مانده را با قاشق روی توت فرنگی ها بریزید و خمیر آسان شیرینی پفی فرانسوی را روی توت فرنگی ها بخوابانید. با کمک یک کفگیر، لبه های خمیر را به سمت کف قالب فرو کنید تا خمیر تمام دیواره ها و بالای توت فرنگی را بپوشاند.
 7. قالب را روی پنجره وسط فر به مدت 45 دقیقه قرار دهید تا تارت پخته و روی آن قهوه ای طلایی شود. سپس قالب را از فر بیرون آورده و اجازه دهید تا تارت درون قالب حدود 2 ساعت بماند و کاملا خنک شود. بعد از این زمان، قالب را به درون یک بشقاب برگردانید و به قسمت های مساوی برش بزنید. در صورت تمایل با خامه زده شده سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.