یوتاب گلچینی از بهترین ها

تارت با کرم پاتیسیر و میوه

یک از خوشمزه ترین و زیباترین شیرینی ها برای پذیرایی در میهمانی ها، تارت های میوه ای هستند که با کرم پاتیسیر پر شده و با انواع میوه تزیین می شوند.

تارت با کرم پاتیسیر و میوه

زمان آماده سازی : 15 دقیقه به اضافه یک ساعت زمان استراحت در فریز
زمان پخت : 20 دقیقه

  مواد لازم:
 • کره
  170 گرم
 • خاکه قند
  70 گرم
 • زرده تخم مرغ
  3 عدد
 • آرد
  300 گرم
 • شیر سرد
  3 قاشق غذاخوری
 • وانیل
  نصف قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. کره سرد را به صورت مکعبهای کوچک با چاقو ببرید. آرد، خاکه قند و وانیل را با هم مخلوط کنید و در صورتی که غذاساز در منزل دارید، کره، آرد و خاکه قند و وانیل را در غذاساز مخلوط کنید. اگر دستگاه غذاساز ندارید؛ با کمک یک چنگال یا قاشق چوبی، به صورتی که حرارت دست شما به مواد نرسد، مواد را مخلوط کنید تا گلوله های کوچک آرد به وجود بیایند. شرط اصلی یک تارت خوب، این است که همه مواد در حین درست شدن، سرد باشند چون گرما، نان تارت را خراب می کند.
 2. زرده های تخم مرغ را یکی یکی به مواد اضافه کرده و از شیر سرد کمی به آن اضافه کنید و هم بزنید؛ تا در نهایت خمیر فرم بگیرد.
 3. وقتی مواد خوب با هم مخلوط شدند، خمیر را نصف کنید و هر قسمت را برای حداقل 1 ساعت درون یک کیسه پلاستیکی در فریزر و یا یخچال قرار دهید.
  این نصف کردن خمیر باعث می شود تا زمانی که با نصف خمیر کار می کنید، باقی آن هنوز خنک مانده باشد. دقت کنید که همه مواد در حین کار باید خنک باشند.
 4. خمیر را بعد از استراحت آن، از یخچال در آورده، روی سطح کار خود مقداری آرد بپاشید و با وردنه خمیر را به پهنای 3 میلی متر باز کنید.
 5. اگر از قالب های تارت کوچک استفاده می کنید، خمیر را با سر لیوان قالب بزنید و در قالب های تارت قرار دهید. اضافه خمیر را از قالب جدا کرده و کف قالب را با چنگال سوراخ کنید تا در حین پختن پف نکند.
  اگر قالب تارت شما بزرگ است، خمیر را با پهنای 5 میلی متر به دور وردنه بپیچید و به اندازه قالب از خمیر در آن بگذارید و به آرامی با فشار به دیواره ها، آن را در قالب جای دهید. با چنگال کف خمیر را سوراخ کنید.
 6. قالب های آماده شده را دوباره در یخچال قرار دهید.
 7. فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا 10 دقیقه فر گرم شود.
 8. قالب ها را در پنجره وسط فر قرار دهید تا 20 دقیقه مانده و تارت پخته شده و روی آن طلایی شود. اگر قالب بزرگ باشد، شاید این زمان به 30 دقیقه هم برسد.
  نیمه دوم خمیر را که در یحچال مانده است را به همین ترتیب درست کنید.
 9. دستور پخت تارت کرم پاتیسیر میوه یوتاب
 10. بگذارید تا تارت ها خنک شوند و با یک ضربه به کف قالب، تارت را به آرامی از قالب بیرون بیاورید. سپس با کرم پاتیسیر (آموزش طرز تهیه کرم پاتیسیر)، درون قالب ها را پر کرده و روی آن را با میوه تزیین کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.