یوتاب گلچینی از بهترین ها

توپک کره بادامی

یکی از شیرینی های خوشمزه و فوری که شما می توانید با استفاده از کره بادام اسپرسو وانیلی تهیه کنید، توپک های کره بادامی است. این شیرینی ها هم خوشمزه هستند هم طرفداران زیادی دارند و برای تهیه آنها، پختن هم درکار نیست!

توپک کره بادامی

زمان آماده سازی : 30 دقیقه به اضافه 30 دقیقه استراحت در فریزر
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 10 عدد توپک کره بادامی

  مواد لازم:
 • کره بادام اسپرسو وانیلی
  120 گرم
 • پودر بادام
  60 گرم
 • شکلات تلخ 70% ذوب شده
  90 گرم
 • عصاره وانیل
  1 قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. در یک کاسه کره بادام اسپرسو وانیلی را با پودر بادام و عصاره وانیل مخلوط کنید و مواد را هم بزنید تا به خورد هم بروند. با دست مقداری از خمیر را برداشته و توپک های کوچکی بسازید.
 2. توپک ها را در یک ظرف که روی آن را کاغذ آلومینیومی یا فویل نایلونی گذاشته اید قرار داده و نیم ساعت یا تا زمانی که کاملا سفت شوند، در فریزر قرار دهید.
 3. در یک ظرف مناسب ماکروفر شکلات ها را خورد کرده و با حداکثر حرارت به مدت 30 ثانیه قرار دهید. سپس شکلات را هم زده و هر 30 ثانیه یک بار این کار را تکرار کنید تا شکلات کاملا ذوب شود. اگر ماکروفر ندارید، روی اجاق و با حرارت متوسط به روش بن ماری (روی بخار آب) شکلات را در یک ظرف ذوب کنید.
 4. توپک های سفت شده را یکی یکی در شکلات ذوب شده قرار دهید و سپس از شکلات بیرون آورده روی همان ظرفی که ابتدا برای فریزر آماده کرده بودید قرار دهید. وقتی همه توپک ها آماده شدند، مجددا ظرف را در فریزر قرار دهید تا شکلات ها کاملا یخ زده و فرم بگیرند. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.