یوتاب گلچینی از بهترین ها

جوجه کباب

جوجه کباب یکی از کباب های خوشمزه ایرانی است که بر خلاف ظاهر آن که به نظر می آید طرز تهیه بسیار راحتی داشته باشد، نکات ریز و مهمی را باید در طبخ آن مورد توجه قرار داد تا جوجه ها طعم خوبی داشته باشند و خشک نشوند. در اینجا شما را با فوت و فن های طبخ یک جوجه کباب عالی آشنا می کنم.

جوجه کباب

زمان آماده سازی : 4 ساعت
زمان پخت : 20 دقیقه
مناسب برای : 4نفر

  مواد لازم:
 • سینه مرغ
  800 گرم
 • پیاز
  2عدد
 • فلفل سبز دلمه ای
  1 عدد
 • زعفران دم کشیده
  1/2 استکان
 • آب لیمو
  3 قاشق غذاخوری
 • روغن مایع
  100 گرم
 • کره آب شده
  50 گرم
 • نمک و فلفل
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. ابتدا سینه های مرغ را به اندازه دلخواه تکه تکه کرده و با زعفران دم کشیده مخلوط کنید. اجازه دهید تا حدود یک ساعت تکه های مرغ به تنهایی در زعفران بماند تا خوب رنگ زعفرانی بگیرد. این کار باعث می شود تا زعفران بیشتر رنگ خود را به جوجه ها بدهد تا به پیاز و دیگر مخلفات اضافه شده به جوجه ها.
 2. روغن مایع را به جوجه کباب ها اضافه کنید. خاصیت روغن مایع این است که اجازه نمی دهد تا نمک و آبلیمویی که بعدا به جوجه ها اضافه می کنید، جوجه ها را سفت و خشک کند. مزیت روغن مایع به کره در یخ نزدن و منجمد نشدن آن در زمانی است که جوجه ها را در یخچال قرار می دهید.
 3. پیاز و فلفل دلمه ای را نگینی خورد کرده و با جوجه ها ترکیب کنید. پیاز را رنده نکنید چون قسمت های ریز پیاز رنده شده به جوجه ها چسبیده و هنگام کباب کردن می سوزند. کمی فلفل یا در صورت دلخواه مقدار خیلی کمی سیر نیز به مخلوط جوجه و پیاز اضافه کنید. اجازه دهید تا همه مواد 2 ساعت دیگر در یخچال بماند.
  شما می توانید جوجه هایی را که به این طریق آماده کرده اید، از شب قبل از طبخ نیز در یخچال نگهداری کنید.
 4. یک ساعت قبل از طبخ، آبلیمو و نمک را به جوجه ها اضافه کنید. آب لیمو و نمک طعم خوبی به جوجه ها می دهند ولی اضافه کردن آن ها در ابتدای امر، می تواند به سفت شدن جوجه ها منجر شود. بنابر این برای اضافه کردن این مواد به جوجه ها مدت زمان یک ساعت قبل از طبخ کفایت می کند.
 5. جوجه ها را به سیخ کشیده، منقل را روشن کرده و وقتی آتش زغال ها آرام شده و حرارت یکنواخت و ملایم شد، جوجه ها را روی منقل قرار دهید. نباید آتش منقل هنگام طبخ جوجه ها زیاد باشد. اگر جوجه ها را روی شعله کباب پز آماده می کنید نیز آتش ملایم و یکنواخت را به این منظور استفاده کنید.
  بعد از طبخ جوجه ها، مقداری کره آب شده روی جوجه ها بریزید تا عطر و طعم خوبی پیدا کنند.
  جوجه کباب را به همراه گوجه کبابی و برنج زعفرانی و کره سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.