یوتاب گلچینی از بهترین ها

خمیر و نان بیسکویت

نان های بیسکویتی به روش های مختلفی مصرف می شوند. این نان ها برای صبحانه به تنهایی یا به صورت صبحانه و ناهار یکجا، یا حتی نان به همراه غذا به کار برده می شوند و طرز تهیه آنها بسیار آسان است. شما می توانید خمیر نان را بعد از برش زدن در کیسه مخصوص فریزر و در فریزر نگهداری کنید و به هنگام نیاز، قبل از استفاده در حرارت محیط آن را یخ زدایی کنید.

خمیر و نان بیسکویت

زمان آماده سازی : 15 دقیقه
زمان پخت : 10 دقیقه
مناسب برای : 10 عدد خمیر نان بیسکویت

  مواد لازم:
 • آرد
  240 گرم
 • بیکینگ پودر
  1 قاشق غذاخوری
 • نمک
  1/2 قاشق چایخوری
 • کره گیاهی
  100 گرم
 • شیر
  180 میلی لیتر
 • شکر (در صورت تمایل)
  1 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 450 درجه فارنهایت یا 230 درجه سانتیگراد از قبل روشن کنید تا داغ شود.
 2. آرد، بیکینگ پودر، نمک و شکر را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. کره گیاهی را به تکه های خیلی ریز خورد کرده و روی مخلوط آرد بریزید. با چنگال یا با همزن مخصوص خمیر، مواد را با هم مخلوط کنید تا کره جذب آرد شده و حالت خورده نان به خود بگیرند. دقت کنید که در این مرحله نباید از دست برای ترکیب کردن کره و آرد استفاده کنید.
 3. شیر را کم کم به مخلوط آرد و کره اضافه کرده و با همزن مخصوص خمیر یا چنگال مواد را به آرامی با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید که بتوانید آن را در کاسه جمع کنید.
 4. روی میز کار را مقدار کمی آرد پاشیده و خمیر را روی آن قرار دهید و مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر بپاشید تا دیگر حالت چسبنده نداشته باشد. خمیر را به ضخامت 1/5 سانت رول کنید. لبه یک چاقوی تیز را با کمی آرد آغشته کنید و خمیر را به صورتی که به آن فشار نیامده و حالت رول از بین نرود، به 10 برش مساوی برش بزنید.
 5. روی سینی فر یک کاغذ مخصوص شیرینی پزی قرار داده و خمیر ها را روی آن با کمی فاصله بچینید. سینی را روی پنجره وسط فر از قبل داغ شده به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا نان ها پخته و روی آنها طلایی شود.
  در صورتی که بخواهید بعدا از این خمیر استفاده کنید، خمیر را درون کیسه فریزر یا ظرف مناسب فریزر قرار داده و در ظرف را بسته و در فریزر از آن نگهداری کنید. دقت کنید که قبل از مصرف خمیر باید در حرارت اتاق یخ زدایی شود. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.