یوتاب گلچینی از بهترین ها

رولت خامه ای کرم شکلاتی

رولت خامه ای کرم شکلاتی یک رولت بسیار خوشمزه است که شما می توانید نان آن را به صورت سفید و یا کاکائویی تهیه کنید. در صورتی که تمایل دارید رولت کاکائویی بپزید، 3 قاشق پودر کاکائو به مواد اضافه کرده و 3 قاشق از آرد کمتر استفاده کنید. طرز تهیه کرم شکلاتی قبلا در سایت برای شما عزیزان توضیح داده شده است. همچنین می توانید به جای خامه از کرم شکلاتی قبل از رول کردن رولت استفاده کنید.

رولت خامه ای کرم شکلاتی

زمان آماده سازی : 30 دقیقه
زمان پخت : 30 دقیقه
مناسب برای : 8نفر

  مواد لازم:
 • شکر
  220 گرم
 • آرد
  130 گرم
 • پودر کاکائو
  20 گرم
 • تخم مرغ
  3 عدد
 • روغن مایع
  120 گرم
 • ماست شیرین
  120 گرم
 • بیکینگ پودر
  1و 1/2 قاشق چایخوری
 • وانیل
  2 قاشق چایخوری
 • خامه فرم گرفته قنادی
  200 گرم
 • کرم شکلاتی
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 160 درجه سانتیگراد روشن کنید. روی سینی فر را کمی چرب کنید سپس کاغذ روغنی قرار دهید تا خوب به سینی بچسبد. روی کاغذ روغنی را هم کمی با کمک 2-3 قطره روغن با قلمو چرب کنید.
 2. تخم مرغ، شکر و وانیل را به مدت 5 دقیقه و با سرعت بالای همزن هم بزنید تا حجم آن دو برابر شود. روغن را اضافه کرده و خوب هم بزنید. سپس ماست را اضافه کرده و مجددا 2 دقیقه خوب هم بزنید.
 3. آرد، پودر کاکائو (یا 150 گرم آرد به تنهایی برای رولت سفید) و بیکینگ پودر را با هم خوب مخلوط کنید. آرد را روی مواد تخم مرغی الک کنید و با لیسک هم بزنید.
 4. مایه رولت را روی کاغذ روغنی درون سینی فر ریخته و کاملا یکنواخت کف سینی مواد را پخش کنید. سینی را روی پنجره وسط فر قرار داده و 25 دقیقه تا نیم ساعت به رولت برای پخت زمان بدهید.
 5. سینی را از فر بیرون آورده و بعد از 10 دقیقه رولت را از سینی بیرون آورده و روی سطح کار قرار دهید. یک کاغذ روغنی دیگر نیز روی رولت بیاندازید و رولت را به همراه کاغذ روغنی زیر آن رول کنید. این رولت کاملا پیچیده شده در کاغذ را درون یک حوله که کمی نمدار کرده اید قرار داده و در یخچال قرار دهید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود.
 6. حوله را از دور رولت بردارید. رولت را در یک سینی قرار داده و آن را به آرامی باز کنید و کاغذ روی آن را بردارید. خامه زده شده قنادی را روی تمام سطح رولت خیلی نازک پخش کنید.
  اگر از خامه تازه پخت استفاده می کنید، 200 گرم خامه تازه پخت و شل را با یک قاشق چایخوری وانیل و 50 گرم شکر مخلوط کرده و آن را در فریزر قرار دهید تا حدود یک ساعت بماند و خوب خنک شود. سپس با همزن برقی به اندازه ای که خامه فرم بگیرد، آن را خوب بزنید.
  خامه صبحانه سفت و غلیظ برای تهیه خامه روی نان رولت مناسب نیست!!
  خامه را باید به اندازه ای هم زد که خوب خودش را بگیرد ولی زیادی هم زدن خامه هم آن را تبدیل به کره می کند!!
 7. اگر کاغذ زیر رولت به رولت چسبیده بود با کمک یک قلموی آغشته به آب، به آرامی و به مقدار خیلی کم، کاغذ روغنی را مرطوب کنید تا از رولت جدا شود. رولت را مجددا به آرامی ببندید و رولت را کرم شکلاتی بریزید. رولت را به مدت 1 ساعت در فریزر قرار دهید و سپس آن را به کمک یک چاقوی تیز برش بزنید.
  ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﻯ ﺳﻬﻮﻟﺖ ﻛﺎﺭ ﻭ ﺗﻤﻴﺰﻯ ﺑﺮﺵ ﻫﺎ، ﻳﻚ ﻟﻴﻮﺍﻥ ﺁﺏ ﺩﺍﻍ ﻛﻨﺎﺭ ﺩﺳﺘﺘﺎﻥ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﻫﺮ ﺑﺮﺷﻰ ﻛﻪ می دﻫﻴﺪ ﺍﻭﻝ ﭼﺎﻗﻮ ﺭﺍ ﺩﺍﺧﻞ ﺁﺏ ﺩﺍﻍ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻳﻚ ﺩﺳﺘﻤﺎﻝ ﺗﻤﻴﺰ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﺸﻚ کرده و سپس نان را برش دهید. نوش جان

نویسنده :

1 دیدگاه

مهسا : خیلی خوشمزن.ممنون

پاسخ
لینک۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱:۰۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : نوش جونتون

پاسخ
لینک۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴:۵۷