یوتاب گلچینی از بهترین ها

سس مایونز

شما می توانید فقط در مدت زمان 20 ثانیه، معادل 250 گرم سس مایونز خوشمزه را به راحتی در منزل تهیه کنید. این روش ساده را امتحان کنید.

سس مایونز

زمان آماده سازی : 3 دقیقه به اضافه 20 ثانیه مخلوط کردن مواد
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 250 گرم سس مایونز

  مواد لازم:
 • زرده تخم مرغ
  2 عدد
 • روغن مایع
  200 گرم
 • سس خردل
  1 قاشق غذاخوری
 • سرکه
  2 قاشق غذاخوری
 • آبلیمو
  1 قاشق غذاخوری
 • نمک و فلفل
  نوک قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. بهترین روش برای تهیه سس مایونز در خانه استفاده از گوشت کوب برقی است. ظرفی که مایونز را در آن تهیه می کنید باید یک پارچ بلند و باریک باشد. این نوع پارچ معمولا از وسایل همراه دستگاه همزن دستی و یا گوشت کوب برقی است.
  همه موادی که با آن مایونز تهیه می شود، باید دمای اتاق را به خود گرفته و نباید سرد باشند.
 2. 2 عدد زرده تخم مرغ را درون پارچ بریزید. 2 قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری سس خردل را به تخم مرغ اضافه کنید. حالا روغن مایع را در داخل پارچ بریزید.
  روغن مایع می تواند ترکیبی از 50 گرم روغن زیتون و 150 گرم روغن مایع باشد و یا می توانید به تنهایی 200 گرم روغن مایع را به این منظور استفاده کنید.
 3. نکته مهم در تهیه مایونز این است که شما همزن دستی و یا گوشت کوب برقی که در اینجا بهترین وسیله تهیه مایونز است را به داخل پارچ برده و کف پارچ، به مدت 10 ثانیه دستگاه را با سرعت بالا روشن کنید. در این مدت به هیچ وجهی همزن را به بالای پارچ یا وسط آن نبرید. بعد از 10 ثانیه، حدود 6 بار دستگاه را به سطح مواد آورده و دوباره به کف پارج ببرید. هر بار این عمل یکی دو ثانیه طول می کشد. به این ترتیب مشاهده می کنید که سس مایونز شما خیلی راحت شکل گرفته است.
 4. حالا نوبت طعم دهی به مایونز است. یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه به سس اضافه کرده و مقدار خیلی کمی نمک و فلفل به سس اضافه کنید. دقت داشته باشید که حتما از آب لیموی تازه استفاده کنید چون آب لیموهای صنعتی مزه سس را خراب می کنند.
  بعد از تهیه سس مایونز، به مدت 4 ساعت سس را بیرون یخچال نگهداری کنید. این کار باعث می شود که اسید سرکه، باکتریهای احتمالی تخم مرغ را از بین ببرد. بعد از این مدت، شما می توانید حداقل یک هفته و حداکثر 2 هفته، منوط به سرمای یخچال خود، سس مایونز را با اطمینان از عدم خرابی در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.