یوتاب گلچینی از بهترین ها

شیر بادام خانگی

شیر بادام که در تهیه انواع دسرها و پودینگ ها بکار برده می شود هم به صورت فراورده غذایی در فروشگاه ها موجود است و هم شما می توانید خیلی راحت خودتان در منزل آن را تهیه کنید. برای تهیه شیر بادام بادام را باید از 2 روز قبل طبق دستور خیس کنید ولی فقط چند دقیقه برای آماده کردن زمان می برد.

شیر بادام خانگی

زمان آماده سازی : 15 دقیقه
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : تهیه 500 گرم شیر بادام

  مواد لازم:
 • مغز بادام خام
  150 گرم
 • آب
  1/2 لیتر
 • عسل یا شکر برای طعم دهندگی
  به مقدار دلخواه
  طرز تهیه:
 1. بادام را در یک کاسه ریخته و به اندازه 2 و نیم سانت روی آن آب بریزید. اجازه دهید تا کاسه محتوی بادام روی پیشخوان آشپزخانه به مدت حداقل 12 ساعت و حداکثر 48 ساعت بماند تا بادام ها آب جذب کرده و باد کنند.
 2. بعد از زمان خیس خوردن بادام ها را در یک سبد آبکش ریخته و با آب بشویید. سپس آن را خشک کنید. شستن بادام ها در این مرحله ضروری است چون اسید فیتیک بیرون آمده از بادام ها، مانع جذب مواد مغذی بدن می شود و باید بادام را شست.
 3. بادام های شسته را که با یک دستمال تمیز خشک کرده اید به همراه نیم لیتر آب در یک مخلوط کن ریخته و به مدت 3 تا 4 دقیقه چند پالس بزنید تا بادام ها کاملا مخلوط با آب شده و خورد شوند.
 4. مخلوط بادام و آب را در یک صافی یا کیسه پارچه ای تمیز بریزید و کیسه را پیچیده و با دستان تمیز کیسه را فشار دهید تا شیر بادام کاملا از کیسه بیرون آمده و گوشت بادام ریز خورد شده درون کیسه بماند. گوشت بادام را می توانید در شیرینی ها یا غذاها مصرف کنید.
  شیر بادام را چشیده و به مقدار دلخواه به آن عسل یا شکر اضافه کنید. شیر بادام به دست آمده در یک ظرف در بسته در یخچال تا 2 روز و در فریزر تا 6 ماه قابل نگهداری است. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.