یوتاب گلچینی از بهترین ها

فالوده شیرازی

فالوده شیرازی از دسرهای مشهور ایرانی و یکی از خوشمزه ترین و ساده ترین آنهاست. اگر در جایی زندگی می کنید که امکان تهیه فالوده شیرازی برایتان امکان پذیر نیست، این دستور عالی را امتحان کنید.

فالوده شیرازی

زمان آماده سازی : 15 دقیقه به اضافه 40 دقیقه استراحت برای خنک شدن شربت و 4 ساعت استراحت در فریزر
زمان پخت : 15 دقیقه
مناسب برای : 6 نفر

  مواد لازم:
 • شکر
  400 گرم
 • آب
  500 میلی لیتر
 • گلاب
  70 میلی لیتر
 • نودل چینی یا نودل نشاسته
  200 گرم
 • هل کوبیده
  1/4 قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. در یک قابلمه کوچک آب و شکر را ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر در آب حل شده و شربت کمی غلیظ شود. سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا شربت خنک شود. وقتی شربت کمی خنک شد، گلاب و هل را به آن اضافه کرده و شربت را درون ظرف فلزی ریخته و 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا خود را بسته و کمی یخ بزند.
 2. داخل یک قابلمه را آب کرده و روی گاز جوش بیاورید. نودل های چینی را به اندازه دلخواه خورد کنید که خیلی بلند نباشند. سپس آن ها را داخل آب در حال جوشیدن بریزید تا حدود 15 دقیقه بپزند تا مغز پخت شوند ولی له نشوند. سپس نودل ها را آبکشی کرده و سریع آب سرد روی آنها بگیرید. اجازه دهید تا آب اضافی نودلها خارج شود.
 3. شربت فالوده را از فریز خارج کرده و کمی هم بزنید تا از حالت سفتی بیرون بیاید و به پودر یخ تبدیل شود. در صورت لزوم کمی آن را بکوبید تا نرم شود. سپس نودل های آبکشی شده را به شربت کم کم اضافه کرده و هم بزنید.
 4. نودل ها را به همراه شربت مجددا به فریزر برگردانید و هر 20 دقیقه یک بارآن را مجددا هم بزنید تا خوب خنک شده و جا بیافتد. هنگام سرو، نودل ها را درون ظرفی ریخته و به آن بستنی، آبلیمو و یا شربت اضافه کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.