یوتاب گلچینی از بهترین ها

فروماژ نسکافه (کرم ژله نسکافه)

کرم ژله نسکافه که به فروماژ نسکافه نیز نامیده می شود، یک دسر خوشمزه و با طرز پختی آسان است. اسم فروماژ که به این جور دسرها اطلاق می شود، از واژه فرانسوی فروماژ به معنی پنیر گرفته شده و احتمالا از این جهت که این کرم ها پنیری به نظر می آیند، به این نام خوانده می شوند چون هیچ پنیری در این کرم ژله ها به کار نرفته است.

فروماژ نسکافه (کرم ژله نسکافه)

زمان آماده سازی : 30 دقیقه
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 8نفر

  مواد لازم:
 • خامه
  250 گرم
 • شکر
  250 گرم
 • تخم مرغ
  3 عدد
 • نسکافه
  1 قاشق غذاخوری
 • آب جوش
  2 قاشق غذاخوری
 • آب سرد
  50 میلی لیتر
 • پودر ژلاتین
  1قاشق غذاخوری پر
 • وانیل
  1/2 قاشق چایخوری
 • رنده پوست پرتقال (در صورت تمایل)
  1 قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. پودر ژلاتین را در آب سرد ریخته و به وسیله حرارت غیر مستقیم مانند بخار آب کتری (روش بن ماری) به ترکیب ژلاتین حرارت دهید تا ژلاتین در آب کاملا حل شود. یا در ماکروفر به مدت یکی دو دقیقه قرار دهید و هم بزنید تا خوب ژلاتین در آب حل شود. سپس اجازه دهید تا ژلاتین کمی خنک شود.
  نسکافه را در آب جوش کاملا حل کنید و کنار بگذارید.
 2. تخم مرغ ها را به کمک همزن برقی خوب بزنید و سپس وانیل، رنده پوست پرتقال، و شکر را به تخم مرغ ها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا کرمی شود.
 3. خامه را به مایه تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید. ژلاتین حل شده در آب و نسکافه حل شده در آبجوش را به مایه تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید.
 4. اگر از قالب های یکنفره و لیوانی استفاده می کنید، که مستقیما در همان قالب ها کرم ژله را سرو می کنید، قالب ها را پر کرده و در یخچال به مدت 3 ساعت قرار دهید تا خوب خود را بگیرد.
  اگر از قالب های بزرگ استفاده می کنید، ابتدا داخل قالب خود را خیس کرده و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا قالب یخ بزند. سپس مایه فروماژ را درون قالب بریزید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا خود را ببندد.
 5. برای برگرداندن قالب در ظرفی که می خواهید فروماژ را در آن سرو کنید، بعد از اینکه فروماژ بسته شده و آماده شد، یک ظرف آبجوش بزرگتر از قالب تهیه کنید و قالب را به مدت 20 ثانیه تا نیمه در آبجوش فرو ببرید. سپس آن را در ظرف مورد نظر برگردانید. دقت داشته باشید که ظرف آبجوش خیلی بزرگ نباشد چون ممکن است بخار آب دست شما را بسوزاند. نوش جان

نویسنده :

1 دیدگاه

پروانه : سلام اگر تخم مرغها خام باشد مزه آن بد نمی شه؟

پاسخ
لینک۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۶:۱۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. نه خیر چرا بد بشه!؟ وانیل و شکر و رنده پوست پرتقال با هم مخلوط میشه و عالی میشه.

پاسخ
لینک۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۶:۱۲