یوتاب گلچینی از بهترین ها

مارمالاد هلو

برای تهیه مارمالاد خوشمزه خانگی از همه میوه های تابستانی، یک رسپی خوب وجود دارد. شما می توانید از این دستور برای تهیه مارمالاد از آلو، توت فرنگی، به، سیب، هلو، زردآلو و کیوی استفاده کنید.

مارمالاد هلو

زمان آماده سازی : 60 دقیقه
زمان پخت : 30 دقیقه

  مواد لازم:
 • هلو
  1 کیلو
 • شکر
  1 کیلو
 • پودر ژلاتین
  1 قاشق غذاخوری
 • آب
  1/2 لیوان
 • جوهر لیمو
  1/4 قاشق چایخوری
 • وانیل
  1/4 قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. ابتدا هلو را شسته و هسته آن را در آورید. اگر دوست دارید مارمالاد نسبتا سفتی داشته باشید، می توانید پوست هلو را جدا نکنید ولی اگر تمایل به داشتن مارمالاد هلوی یکدست و صافی دارید، پوست هلو را از میوه جدا کنید.
  برای تمام میوه ها به همین ترتیب می توانید پوست و هسته آن را جدا کرده و سپس در میکسر بریزید.
 2. هلو را تکه تکه کرده و به همراه نصف استکان آب، داخل میکسر بریزید تا کاملا یکدست، روان و صاف شود.
  اگر تمایل به داشتن مارمالاد سفت تری هستید، لزومی ندارد تا هلو کاملا صاف و یکدست شود. می توانید هلو را با پوست درون میکسر بریزید و اگر تکه های ریز هلو در میکسر وجود داشت، آنها را به همان صورت باقی بگذارید و سپس شکر را اضافه کنید.
 3. شکر را درون یک قابلمه ریخته و هلوی میکس شده را به آن اضافه کنید. قابلمه را روی شعله متوسط قرار داده و بگذارید تا شکر در هلو حل شود. مرتب به هم بزنید و کف روی هلو را بگیرید.
  بعد از حدود یک ربع، یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین، یا حتی ژله هلو را که با نصف لیوان آب مخلوط کرده اید، به هلو اضافه کنید. بعد از 5 دقیقه زیر شعله را خاموش کرده و چند قطره جوهر لیمو یا آب لیمو به آن اضافه کنید.
  برای تهیه مارمالاد هر میوه ای، شما می توانید از پودر ژله همان میوه استفاده کنید. اضافه کردن طعم وانیل برای مارمالاد توت فرنگی و آلبالو به جای آب لیمو توصیه می شود. حتی می توانید در صورت دلخواه کمی هل یا دارچین به بعضی از مارمالاد ها اضافه کنید.
 4. اجازه دهید تا مارمالاد خنک شده و سپس آن را 12 ساعت در یخچال بگذارید تا جا بیافتد. سپس مارمالاد را درون شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.