یوتاب گلچینی از بهترین ها

نان زیره ایرلندی

نان زیره ایرلندی یا Caraway Bread یکی از خوشمزه ترین و بهترین نانهای تهیه شده با زیره است. شما می توانید این نان را شیرین یا به صورت معمولی تهیه کنید. برای تهیه این نان به باتر میلک احتیاج دارید که در صورتی که در محل زندگی شما به صورت آماده فروخته نمی شود، می توانید باترمیلک خانگی را خیلی ارزانتر از قیمت فروشگاه ها، در منزل تهیه کنید.

نان زیره ایرلندی

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 75 دقیقه
مناسب برای : 8 تا 10 نفر

  مواد لازم:
 • آرد
  625 گرم
 • شکر
  220 گرم
 • بیکینگ پودر
  1 قاشق غذاخوری
 • نمک
  1 و 1/2 قاشق چایخوری
 • جوش شیرین
  1 قاشق چایخوری
 • کره نرم شده در حرارت محیط
  112 گرم
 • کشمش بدون دم و هسته
  350 گرم
 • زیره سیاه
  3 قاشق غذاخوری
 • باترمیلک
  600 میلی لیتر
 • تخم مرغ بزرگ با حرارت محیط
  1 عدد
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد روشن کنید. کف و دیواره های یک قالب مناسب فر را که حدود 25 تا 30 سانتیمتر قطر آن و ارتفاع آن بین 5 تا 7 سانت باشد را کاملا با کره چرب کنید.
 2. در یک کاسه بزرگ آرد، نمک، جوش شیرین ، بیکینگ پودر و شکر را ریخته و با هم خوب مخلوط کنید. کره نرم شده در حرارت محیط را به تکه های کوچک اندازه نصف حبه قند خورد کرده و به آرد اضافه کنید و با انگشتان خود کره و آرد را با هم مخلوط کنید تا تکه های مانند خورده نان بدست آید.
  میزان شکر این نان منوط به ذائقه خودتان می تواند از 5 قاشق غذاخوری تا 220 گرم شکر متغیر باشد. همینطور در صورتی که از طعم کشمش لذت نمی برید، می توانید از اضافه کردن آن صرف نظر کنید.
 3. کشمش بی هسته و دم شسته شده و تمیز را که کاملا خشک کرده اید به همراه زیره سیاه به مخلوط آرد و کره که شکل خورده نان هستند، اضافه کنید.
 4. در یک کاسه متوسط تخم مرغ را شکانده و باترمیلک را به آن اضافه کنید و با همزن برقی مواد را خوب مخلوط کنید. سپس مایه باترمیلک را که با حرارت محیط یکسان شده است را کم کم به خمیر اضافه کنید و با کمک یک قاشق چوبی مواد را آرام هم بزنید تا کاملا باترمیلک در آرد حل شود. خمیر به دست آمده بسیار چسبناک است و حتما باید از قاشق چوبی برای هم زدن خمیر استفاده کنید.
  اگر در جایی زندگی می کنید که باترمیلک به صورت آماده در فروشگاه ها موجود نیست، می توانید خیلی راحت خودتان باترمیلک خانگی را تهیه کنید.
 5. این خمیر شل و چسبنده را به درون قالب از قبل آماده شده ریخته و روی آن را صاف کنید. یک بار قالب را بلند کرده و به آرامی به سطح کار بکوبید تا هیچ حبابی درون خمیر باقی نماند. با یک چاقوی تیز وسط خمیر را با عمق 2 و 1/2 سانتیمتر به صورت ضربدر علامت بزنید.
 6. قالب را روی پنجره وسط فر از قبل داغ شده به مدت تقریبا یک ساعت و 15 دقیقه قرار دهید تا نان پخته و بعد با یک سیخ چوبی نازک وسط نان را امتحان کنید. اگر چیزی به سیخ نچسبیده بود، نان آماده است. در غیر اینصورت 2 تا 3 دقیقه دیگر نیز برای پخت نان زمان بگذارید.
 7. قالب را از فر بیرون آورده و اجازه دهید تا نان درون قالب به مدت 15 دقیقه دیگر بماند و کمی خنک تر شود. سپس نان را از قالب بیرون آورده و تا زمانی که کاملا خنک نشده، آن را برش نزنید. شما می توانید این نان را روز قبل از سرو آن تهیه کرده و درون کیسه نایلونی و در حرارت اتاق به مدت 24 ساعت نگهداری کنید. بعد از سرو نان، تکه های اضافه آن درون کیسه فریزر و در فریزر قابل نگهداری هستند. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.