یوتاب گلچینی از بهترین ها

نان پاکتی ژامبون و پنیر

یکی از انواع غذاهای شیک و خوشمزه برای تدارک میهمانی های تولد که شما می توانید به صورت سرد هم سرو کنید، نان پاکتی ژامبون و پنیر است که با استفاده از خمیر آسان شیرینی پفی فرانسوی یا French Puff Pastry تهیه می شود. اگر در محل زندگی شما این خمیر به صورت آماده وجود ندارد، می توانید خودتان از قبل این خمیر را تهیه و در فریزر نگهداری کنید. ضمنا در صورتی که از طرفداران ژامبون نیستید، می توانید از هر نوع گوشت دیگری مانند مرغ یا گوشت چرخ کرده به جای ژامبون استفاده کنید.

نان پاکتی ژامبون و پنیر

زمان آماده سازی : 15 دقیقه
زمان پخت : 1 ساعت
مناسب برای : 6 نفر

  مواد لازم:
 • خمیر شیرینی پفی در اندازه مربع 13 در 13 سانت
  12 عدد
 • ژامبون ورقه ای
  400 گرم
 • سس خردل
  12 قاشق چایخوری
 • پنیر پیتزا
  300 گرم
 • زرده تخم مرغ
  1 عدد
 • آب
  2 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 400 درجه فارنهایت یا 205 درجه سانتیگراد از قبل روشن کنید تا داغ شود.
 2. روی سطح کار را مقدار خیلی کمی آرد پاشیده و ورقه های مربعی خمیر آسان شیرینی پفی فرانسوی را روی آن قرار دهید. روی هر نیمه مربع خمیر به فاصله نیم سانت از لبه خمیر، حدود 30 گرم ژامبون قرار دهید. روی آن را یک قاشق چایخوری خردل بمالید و حدود 20 گرم هم پنیر پیتزا روی ژامبون و خردل قرار دهید.
 3. با قلمو روی لبه نیم سانتی مربع که خالی مانده را کمی آب بمالید. نیمه دوم خمیر را روی قسمت اول آورده و لبه ها را روی هم قرار دهید. با کمک پشت چنگال روی لبه های خمیر فشار بیاورید تا لبه ها به هم بچسبند.
 4. روی سینی فر یک کاغذ مخصوص نان و شیرینی پزی قرار دهید. نان ها را با کمی فاصله روی سینی فر قرار دهید.
 5. زرده تخم مرغ را با چند قطره آب مخلوط کرده و هم بزنید. روی نان ها را با قلمو از زرده تخم مرغ رومال کنید. روی نان ها را با چنگال چند سوراخ ریز ایجاد کنید. سینی را روی پنجره وسط فر به مدت 10 تا 12 دقیقه قرار دهید تا نان ها پخته، پف کرده و طلایی شوند. نان های پاکتی را با سالاد و یا گوجه فرنگی و خیارشور سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.