یوتاب گلچینی از بهترین ها

نان گره سیر و پارمزان

نان گره سیر و پارمزان در واقع لقمه های کوچک و خوشمزه ای هستند که با استفاده از خمیر و نان بیسکویت تهیه می شوند. کافی است که شما این خمیر بسیار آسان را از قبل آماده کنید و اجازه دهید تا در دمای محیط یخ زدایی شود و فقط به هنگام پخت این نان ها در مجموع 25 دقیقه وقت لازم است! یک سورپرایز عالی برای خانواده و میهمانان شما.

نان گره سیر و پارمزان

زمان آماده سازی : 10 دقیقه
زمان پخت : 10 دقیقه
مناسب برای : 16 عدد نان

  مواد لازم:
 • کره ذوب شده
  60 گرم
 • پنیر پارمزان رنده شده
  2 قاشق غذاخوری
 • پودر سیر
  3/4 قاشق چایخوری
 • پودر پونه خشک
  1/2 قاشق چایخوری
 • جعفری خشک خورد شده
  1/2 قاشق چایخوری
 • نمک
  1/4 قاشق چایخوری
 • خمیر بیسکویت فریز شده
  450 گرم
  طرز تهیه:
 1. اگر فرصت ندارید که خمیر تازه را زمان پخت نان آماده کنید، خمیر و نان بیسکویت را از قبل آماده کرده و فریز کنید. اجازه دهید تا خمیر فقط در حرارت محیط یخ زدایی شود.
 2. فر را با حرارت 400 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد از قبل روشن کنید تا خوب داغ شود. روی سینی فر یک کاغذ مخصوص پخت نان بگذارید یا فقط به صورت یک لایه خیلی خیلی کم روغن به کف سینی اسپری کنید.
 3. در یک کاسه کوچک کره آب شده، پنیر، پودر سیر، پونه خشک، جعفری خشک و نمک را مخلوط کرده و کنار بگذارید.
 4. آموزش نان گره سیر و پارمزان
 5. خمیر را به 16 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را در دست مانند یک توپ فرم داده و سپس توپ ها را به صورت رول هایی به ضخامت یک و نیم سانتیمتر و به طول 13 سانتیمتر درآورید. سپس هر رول را گره زده و ته گره را به زیر آن ببرید.
 6. گره های آماده شده را با فاصله روی سینی فر قرار دهید و با قلمو نیمی از مایه کره ای را روی گره ها بمالید. سینی را روی پنجره وسط فر به مدت 8 تا 10 دقیقه قرار دهید تا نان ها رنگ قهوه ای طلایی به خود بگیرند.
 7. نان ها را از فر بیرون آورده و باز با قلمو باقی مایه کره ای را روی نان ها بمالید و گرم سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.