یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیز کیک بلوبری با پایه آجیل

این چیز کیک نیاز به پختن ندارد. در واقع هیچ نوع پنیر هم در تهیه آن به کار نرفته است. قسمت پنیری این چیز کیک، از خمیر بادام زمینی به دست می آید. پیشنهاد می کنم همه مزه های چیز کیک های مختلف را در یک ترازو بگذارید، و این چیز کیک را در ترازوی دیگر! چون چیز کیک بلوبری با پایه آجیل یک کیک کاملا گیاهی و یک بمب انرژی است که به تنهایی قدرت رقابت با بهترین مزه های چیز کیک را دارد.

چیز کیک بلوبری با پایه آجیل

زمان آماده سازی : 30 دقیقه به اضافه 3 و 1/2 ساعت استراحت در فریزر و 3 ساعت استراحت در یخچال
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 12 نفر

  مواد لازم:
 • گردو
  50 گرم
 • بادام
  70 گرم
 • خرمای بدون پوست و هسته
  180 گرم
 • عصاره وانیل
  1/2 قاشق چایخوری
 • نمک
  1/8 قاشق چایخوری
 • آب برای ترکیب خمیر در صورت لزوم
  1 یا 2 قاشق چایخوری
 • بادام زمینی برای قسمت پنیری کیک
  350 گرم
 • عسل
  110 گرم
 • عصاره وانیل برای قسمت پنیری کیک
  2 قاشق چایخوری
 • آب لیمو تازه
  60 میلی لیتر
 • روغن نارگیل ذوب شده
  60 گرم
 • رنده پوست لیمو ترش
  3 قاشق چایخوری
 • بلوبری
  300 گرم
  طرز تهیه:
 1. بادام زمینی را از شب قبل در یک کاسه آب ولرم قرار دهید تا در آب خیس بخورد.
 2. در یک مخلوط کن یا غذا ساز، گردو، بادام، نمک، خرما و 1/2 قاشق چایخوری عصاره وانیل را ریخته و چند پالس بزنید تا آجیل ها کاملا ریز خورد شده و با خرما مخلوط شوند. در صورتی که خمیر خشک باشد، یکی دو قاشق چایخوری آب به مواد اضافه کرده و مجددا هم بزنید تا خمیر یکدست و چسبناکی به دست آید.
 3. کف و دیواره های یک قالب کمربندی با قطر 21 سانتیمتر را با کمی کره چرب کرده و خمیر را به صورت یکدست کف قالب قرار داده و روی آن را صاف کنید. سپس قالب را در یخچال قرار دهید. اگر قالب شما کوچکتر باشد، ارتفاع قسمت پنیری بیشتر خواهد شد.
 4. بادام زمینی های خیس خورده از شب قبل را از آب بیرون آورده و در غذاساز بریزید و چند دقیقه دستگاه را روشن کنید تا کاملا به صورت پوره و خمیر در آید. دیواره های غذاساز را با قاشق از بادام زمینی پوره شده پاک کنید. پوره بادام زمینی را وسط غذاساز جمع کرده و آب لیمو، 1 قاشق چایخوری رنده پوست لیمو، عسل و 2 قاشق چایخوری عصاره وانیل را به مواد اضافه کرده و دوباره دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. در آخر روغن نارگیل ذوب شده را به مواد اضافه کرده و خوب ترکیب کنید.
 5. به اندازه ای که ارتفاع ترکیب بادام زمینی روی ترکیب خرمایی کف قالب به ارتفاع حدود 1 و 1/2 سانتیمتر برسد، از ترکیب بادام زمینی برداشته و روی ترکیب خرمایی کف قالب بریزید. روی آن را صاف کرده و به مدت 30 تا 40 دقیقه در فریزر قرار دهید.
 6. 150 گرم از بلوبری را داخل باقی ترکیب بادام زمینی که در غذاساز قرار دارد ریخته و مجددا غذاساز را روشن کنید تا بلوبری خورد و ریز شده و در بادام زمینی ترکیب شود. ترکیب را بچشید. اگر بلوبری ها ترش بودند، یکی دو قاشق عسل مجددا اضافه کنید و خوب مواد را با هم ترکیب کنید.
 7. ترکیب بلوبری را بالای ترکیب لیمویی داخل قالب بریزید. 2 قاشق چایخوری باقیمانده از رنده پوست لیمو ترش را روی سطح آن بپاشید. با 150 گرم بلوبری باقیمانده، روی کیک را تزیین کنید. روی قالب را با فویل آلومینیومی بپوشانید و قالب را داخل فریزر به مدت 3 ساعت قرار دهید. سپس قالب را از فریزر بیرون آورده و 3 ساعت هم قبل از مصرف، آن را در یخچال نگهداری کنید. کمر بند قالب را جدا کرده و کیک را به یک ظرف مناسب انتقال دهید.
  شما می توانید منوط به سلیقه خود، قسمت سفید کیک را در زیر یا بالای قسمت آبی قرار دهید و یا می توانید مطلقا چیز کیک را با ترکیب بلوبری و فقط آبی تهیه کنید یا میوه بلوبری را خورد کرده و به صورت محسوس که دیده شود، درون قسمت پنیری پخش کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.