یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیز کیک شاه توت

چیز کیک شاه توت برای کسانی که عاشق کیک های پنیری هستند، یکی از بهشتی ترین کیک های آشپزخانه محسوب می شود!

چیز کیک شاه توت

زمان آماده سازی : 4ساعت
زمان پخت : 2ساعت
مناسب برای : 16 نفر

  مواد لازم:
 • بیسکویت
  285 گرم
 • گردو یا بادام زمینی
  100 گرم
 • کره ذوب شده
  120 گرم
 • عصاره وانیل
  2 قاشق چایخوری
 • پنیر خامه ای ماسکارپونه
  700 گرم
 • شکر
  500 گرم
 • تخم مرغ
  4 عدد
 • خامه صبحانه
  120 گرم
 • شاه توت
  750 گرم
 • آب
  110 میلی لیتر
 • نشاسته ذرت
  2 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 175 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت روشن کنید. یک قالب مستطیلی کم عمق با طول و عرض 23 و 33 سانتیمتر را با فویل آلومینیومی صخیم کاملا بپوشانید. این کار باعث می شود بعدا کیک پنیری به راحتی و به صورت کامل و قالبی از قالب بیرون بیاید. یک ظرف بزرگتر از قالب را برای استفاده به عنوان مخزن آب زیر قالب خود در نظر بگیرید. مقداری آب جوش آماده کنید.
 2. در غذا ساز، بیسکویت ها و گردو یا بادام زمینی را مخلوط کرده و حدود بار پالس زده و بیسکویت و گردو را کاملا خورد و پودری و مخلوط کنید. کره را ذوب کرده و به همراه یک قاشق چایخوری عصاره وانیل به بیسکویت ها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. بیسکویت خورد شده کره ای را کف قالبی که با آلومینیوم پوشانده اید ریخته و با قاشق آن را به قالب خوب پرس کنید تا همه کف قالب یکسان با بیسکویت پر شود. قالب را اکنون تا آماده سازی مایه پنیر در یخچال نگهدارید.
 3. پنیر خامه ای را در مخلوط کن ریخته و کمی هم بزنید تا بافت آن نرم شود. 250 گرم شکر و یک قاشق چایخوری وانیل را به پنیر خامه ای اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر کاملا در مایه پنیر حل شود. خامه را به مایه پنیر و شکر اضافه کرده و هم بزنید.
  تخم مرغ ها را یکی یکی به مایه پنیر اضافه کنید و فقط در حدی که مخلوط شوند هم بزنید. هم زدن زیاد تخم مرغ ها باعث می شود تا بعدا چیز کیک شما ترک بخورد. از عصاره وانیل استفاده کنید چون پودر وانیل ممکن است چیز کیک را تلخ کند.
 4. قالب را از یخچال بیرون آورده و مایه پنیری را سرتاسر روی بیسکویت هایی که کف قالب ریخته اید پهن کنید. قالب را در ظرف بزرگتری که مخصوص آب جوش در نظر گرفته اید قرار دهید. تا نیمه های ارتفاع قالب آبجوش در ظرف بزرگتر بریزید.
  قالب را روی پنجره وسط فر قرار دهید تا کیک پنیری در حمام آبجوش در فر به مدت45 دقیقه بپزد. بعد از این مدت فر را خاموش کنید ولی در فر را باز نکنید. اجازه دهید قالب در فر خاموش به مدت 10 دقیقه باقی بماند. سپس در فر را نیم لا باز کنید ولی قالب را از فر بیرون نیاورید. اجازه دهید تا قالب مجددا 10 دقیقه در حالت در نیمه باز در فر باقی بماند. سپس قالب را از فر بیرون آورید تا در دمای اتاق قالب کیک خنک شود.
 5. در یک تابه شاه توت ها را به همراه 250 میلی لیتر شکر و 50 میلی لیتر آب مخلوط کنید. تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر کاملا در توت حل شود. اجازه دهید تا توت ها حدود 5 دقیقه بجوشند.
  2 قاشق نشاسته ذرت را با 4 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. مخلوط نشاسته ذرت را با توت ها مخلوط کرده و اجازه دهید تا 2 دقیقه دیگر بجوشد. این کار باعث غلیظ شدن شربت توت شده و از آبکی بودن آن جلوگیری می کند. تابه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا توت ها کاملا خنک شوند.
 6. وقتی توت ها کاملا خنک شده و کیک نیز کاملا خنک شد، مایه توت را روی تمام سطح چیز کیک پخش کنید. سپس یک فویل پلاستیکی را از زیر قالب به قالب چسبانده و تمام سطح قالب را با فویل بپوشانید. دقت کنید که فویل به توت ها مالیده نشود. قالب را به همراه فویل حداقل به مدت 5 ساعت در یخچال قرار دهید تا چیز کیک کاملا سرد شود.
  قالب را از یخچال بیرون آورده و با کمک لبه های فویل آلومینیومی کیک را به طور کامل روی میز کار قرار دهید. حالا فویل را از دیواره های کیک جدا کرده و با کمک یک چاقوی تیز برش های مستطیلی روی کیک ایجاد کنید و آن ها را در ظرف سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.