یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیزکیک شیرعسلی توت فرنگی

چیزکیک شیرعسلی توت فرنگی یک چیز کیک متفاوت با طعمی عالی، ظاهری زیبا و طرز پختی آسان است. این چیز کیک از 2 بخش کیک اسفنجی ساده و کیک پنیری تهیه می شود. شما می توانید کیک اسفنجی ساده را خودتان تهیه کنید و یا به صورت کیک میکس آماده آن را بخرید. در ضمن شما می توانید از کیک میکس وانیلی و یا کیک میکس توت فرنگی استفاده کنید.

چیزکیک شیرعسلی توت فرنگی

زمان آماده سازی : 30 دقیقه
زمان پخت : 30 دقیقه به اضافه 4 ساعت استراحت در یخچال
مناسب برای : 9 نفر

  مواد لازم:
 • بیسکویت ساده کامل
  8 عدد
 • کیک میکس
  1/2 بسته
 • توت فرنگی
  450 گرم
 • پنیر خامه ای
  225 گرم
 • شیر عسلی
  400 گرم
 • شیر
  240 میلی لیتر
 • خامه زده شده شیرین
  220 گرم
 • توت فرنگی برای تزیین
  200 گرم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 175 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت روشن کنید تا از قبل داغ شود. داخل یک قالب 23 در 23 سانتی را با اسپری کمی روغن بپاشید تا دیواره ها و کف قالب چرب شود.
 2. 6 عدد از بیسکویت ها را کف قالب بچینید. باقی بیسکویت ها را خورد کرده و در یک ظرف دیگر کنار بگذارید.
 3. کیک میکس را طبق دستور روی بسته بندی تهیه کنید. برای تهیه این چیز کیک فقط نصف محتوی بسته بندی کافی است. کیک میکس آماده شده را روی بیسکویت ها در قالب بریزید. قالب را روی پنجره وسط فر به مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد. اگر خلال چوبی را داخل کیک فرو کنید و چیزی به کیک نچسبیده بود، کیک آماده است.
 4. وقتی کیک پخت، با دم یک کفگیر چوبی، 16 عدد سوراخ در 4 ردیف 4 تایی منظم روی کیک ایجاد کنید.
 5. در یک کاسه بزرگ توت فرنگی ها را که قسمت سر آن ها را برداشته اید ریخته و با گوشت کوب برقی خوب آن ها را خورد و له کنید. سپس پنیر خامه ای را کمی بزنید تا نرم شود و به همراه شیر عسلی به توت فرنگی های له شده اضافه کرده و با همزن برقی خوب مخلوط کنید تا کاملا نرم شوند. در نهایت شیر را به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید تا کرمی و یک دست شوند.
 6. ترکیب شیر عسلی را روی کیک درون قالب بریزید تا از طریق سوراخ های روی کیک، جذب کیک شود. کمی صبر کنید تا ترکیب پنیری تا جایی که امکان دارد جذب کیک شده و البته مقداری از آن نیز روی کیک باقی بماند.
 7. خامه زده شده را روی همه مواد ریخته و سطح کیک را صاف کنید. بیسکویت های خورد شده را روی خامه در سطح کیک پخش کرده و توت فرنگی برای تزیین کیک را طبق سلیقه خود روی کیک بچینید. قالب را به مدت حداقل 4 ساعت یا یک شب تا صبح در یخچال قرار دهید تا مواد جذب کیک شده و خود را بگیرد. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.