یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیز کیک نوتلا

چیز کیک نوتلا، نوعی کیک پنیری شکلاتی است که به دو روش مختلف می توانید آن را تهیه کنید. به این منظور شما هم می توانید یک کیک شکلاتی را به عنوان پایه کیک در نظر بگیرد و یا اینکه از بیسکویت کرم دار کاکائویی به عنوان پایه کیک استفاده کنید. برای پایه کیک شکلاتی طرز تهیه کیک شکلاتی را ببینید. در اینجا روش تهیه این کیک با پایه بیسکویت را به شما معرفی می کنم.

چیز کیک نوتلا

زمان آماده سازی : 40 دقیقه
زمان پخت : 90 دقیقه
مناسب برای : 8 نفر

  مواد لازم:
 • پودر بیسکویت کرم دار شکلاتی
  150 گرم
 • کره
  25 گرم
 • پنیر خامه ای ماسکارپونه
  300 گرم
 • خامه
  200 گرم
 • تخم مرغ
  2 عدد
 • ماست شیرین
  60 گرم
 • نوتلا
  350 گرم
 • پودر کاکائو
  2 قاشق غذاخوری
 • فندق خورد شده
  60 گرم
 • اسانس فندق یا وانیل
  2 قطره
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 170 درجه سانتیگراد روشن کنید. کف یه قالب کمر بندی با قطر حدود 20 سانت را کاغذ روغنی بیاندارید.
 2. کره سرد را به قطعات ریز با چاقو برش دهید و به همراه بیسکویت ها در مخلوط کن ریخته و اجازه دهید تا بیسکویت ها پودر شده و با کره مخلوط شوند. بیسکویت خورد شده را داخل قالب ریخته و کف قالب آن را پرس و صاف کنید. قالب را در فریزر قرار دهید.
 3. پنیر خامه ای، 120 گرم خامه، یک قاشق پودر کاکائو و ماست را در مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط کنید. سپس تخم مرغ ها را به مواد اضافه کنید و فقط در حدی که مواد مخلوط شوند هم بزنید. زیاد هم زدن تخم مرغ ها باعث می شود که قسمت پنیری کیک بعدا ترک بخورد!
 4. اسانس فندق یا اسانس وانیل و 300 گرم باقیمانده از نوتلا را به مایه ماست و پنیر اضافه کرده و فقط با قاشق هم بزنید تا مخلوط شوند. دقت داشته باشید که اگر تمایل دارید از وانیل استفاده کنید فقط به صورت اسانس آن را مصرف کنید تا چیز کیک تلخ نشود.
 5. قالب را از فریزر خارج کرده و مایه ماستی را روی پایه بیسکویت بریزید. سپس قالب را درون یک تکه بزرگ فویل آلومینیومی قرار دهید و لبه های فویل را روی دیواره های قالب بالا بکشید.
 6. مقداری آب جوش آماده کنید. قالب را به همراه فویل در یک ظرف بزرگتر قرار دهید. سپس مقداری آبجوش در ظرف بزرگتر بریزید تا سطح آب جوش به اندازه نصف ارتفاع بدنه قالب بالا بیاید. فویل آلومینیومی باعث می شود تا آب در قالب نفوذ نکند.
  قالب را روی پنجره وسط فر به مدت یک ساعت و نیم قرار دهید تا چیز کیک بپزد. سپس فر را خاموش کرده و اجازه دهید تا کیک درون فر خاموش، خنک شود. وقتی لبه های چیز کیک از قالب جدا شد، قالب را از فر بیرون بیاورید.
 7. در زمانی که انتظار خنک شدن چیز کیک را دارید، 3 قاشق غذاخوری نوتلا را به 80 گرم خامه اضافه کرده و با قاشق هم بزنید. سپس 1 قاشق پودر کاکائو را به مایه اضافه کرده و مجددا با قاشق مخلوط کنید.
  وقتی کیک خنک شد، این مایه نوتلا و خامه را روی کیک بریزید تا تمام سطح کیک را بگیرد. فندق خورد شده را روی کیک بریزید. قالب را در یخچال قرار دهید تا حدود 15 ساعت در یخچال بماند. سپس قالب کمر بندی را باز کرده و کیک را در یک ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.