یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیز کیک در پلوپز

اگر شما در منزل فر ندارید و از ریسک خمیری شدن کیک در قابلمه و روی گاز نگران هستید، می توانید بعضی کیک ها مانند این چیز کیک خوشمزه را در پلوپز تهیه کنید. مقادیری که در این دستور ذکر شده است مناسب برای تهیه کیک در یک پلوپز 5 نفره است. اگر پلوپز شما کوچک تر و 3 نفره است، یا مقادیر کیک را نصف کنید یا بعد از تهیه مایه کیک، آن را نصف کنید و 2 بار در پلوپز بپزید.
اندازه شکر این کیک را هم می توانید بنا به ذائقه خود از حداقل 40 گرم (کیک کم شیرین) تا حداکثر 100 گرم (کیک شیرین) تغییر دهید. به همین نسبت مقدار آبلیموی این کیک بنا به اندازه شکر باید در نظر گرفته شود!

چیز کیک در پلوپز

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 20 تا 25 دقیقه یا طبق کنترل خودکار دما و زمان پلوپز
مناسب برای : تهیه چیز کیک در یک پلوپز 5 نفره

  مواد لازم:
 • تخم مرغ
  2 عدد
 • شکر
  40 تا 100 گرم
 • آبلیمو
  1 تا 2 قاشق غذاخوری
 • پنیر خامه ای
  200 گرم
 • خامه یا شیر
  200 میلی لیتر
 • آرد
  34 گرم
 • نشاسته ذرت
  7 گرم
  طرز تهیه:
 1. پنیر خامه ای را داخل یک کاسه بریزید و اجازه دهید مدتی در حرارت اتاق بماند تا سرمای یخچال را از دست بدهد و به گرمای محیط برسد و یا 30 ثانیه در ماکروفر آن را گرم کنید. سپس با همزن پنیر را خوب هم بزنید تا بافت آن نرم و یکدست شود.
 2. زرده های تخم مرغ ها را به همراه شکر و آبلیمو به پنیر خامه ای اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد کاملا در مایه پنیری حل شده و حالت کرمی پیدا کنند. اگر از مقدار بیشتری از 40 گرم شکر استفاده می کنید، شکر را در 3 مرحله اندازه مساوی زده و هر بار به مایه پنیر اضافه کنید و با همزن برقی خوب بزنید وقتی شکر حل شد، دوباره شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا تمام شکر در مایه پنیری خوب حل شود.
 3. سفیده های تخم مرغ را جداگانه خوب با همزن برقی بزنید تا سفیده ها سفت شده و از ظرف نریزند. سفیده های زده شده را به مایه پنیری اضافه کنید و هم بزنید.
 4. اگر می خواهید کیک شما رژیمی تر باشد شیر و در غیر این صورت خامه را کم کم و تحت هم زدن با سرعت بالا، به مایه پنیری اضافه کنید و هم بزنید. در نهایت آرد و نشاسته ذرت را ابتدا با هم مخلوط کنید و سپس این مخلوط را کم کم به مایه پنیری اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا کاملا در مایه کیک حل شود.
 5. مایه کیک را درون کاسه پلوپز بریزید و با کفگیر یا لیسک سطح آن را صاف کنید تا حباب های روی مایه کیک از بین برود. این مقدار مایه برای یک پلوپز 5 نفره مناسب است اگر پلوپز شما کوچک تر است مایه کیک را 2 قسمت کنید و 2 کیک کوچکتر بسازید.
 6. در پلوپز را بسته و آن را روشن کنید. وقتی زمان کار پلوپز به پایان رسید، در آن را باز کرده و با خلال دندان کیک را امتحان کنید. اگر چیزی به خلال دندان نچسبیده بود، کیک آماده است و در غیر این صورت اجازه دهید تا کیک کمی بیشتر بپزد.
  دقت داشته باشید که اگر کیک را در یک پلوپز 3 نفره می پزید، ضخامت کیک درون کاسه بیشتر خواهد بود و بنابراین ممکن است در مرحله اول زمانی پلوپز کیک هنوز نپخته باشد و به مدت زمان بیشتری برای پختن نیاز داشته باشد.
 7. وقتی کیک پخت، کاسه پلوپز را از دستگاه بیرون آورید. یک فویل پلاستیکی را روی کاسه قرار دهید و اجازه دهید تا کیک در این حالت درون خود کاسه پلوپز کاملا خنک شود. وقتی حرارت کیک به دمای اتاق رسید، کیک را درون یک بشقاب برگردانید.
  برای اینکه کیک کاملا سالم به درون بشقاب برگردد، یک بشقاب کوچکتر از دهانه پلوپز را انتخاب کنید و بشقاب را روی کیک به صورت وارونه قرار دهید تا زیر بشقاب رو به بالا باشد. با دست بشقاب را زیر کیک نگهداشته و کاسه محتوی کیک را برگردانید تا کیک فرم خود را حفظ کرده و نشکند.
 8. کیک را در یخچال نگهدارید تا کاملا خنک شود و سپس با خاکه قند یا سس میوه روی آن را تزیین کنید.
  در صورتی که مقداری از کیک اضافه بیاید، برای تازه ماندن باقی کیک، شما می توانید این کیک را خیلی راحت درون کیسه زیپ دار قرار داده، هوای آن را خارج کرده و در فریزر نگهداری کنید. قبل از مصرف مجدد، کیک را در حرارت محیط قرار دهید تا یخ زدایی شود. نوش جان

نویسنده :


2 دیدگاه

فائزه : سلام، تنظیمات پلوپز باید چجوری باشه و کیک چقد داخلش بمونه؟
و اینکه با خامه خوشمزه تر میشه یا شیر؟

پاسخ
لینک۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰:۵۲
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام همانطور که در متن توضیح داده شده ابتدا روی درجه کم بگذارید و بعد از پخت آن، کیک را امتحان کنید و اگر خلال چوبی به کیک نچسبید کیک آماده است در غیر اینصورت یک بار دیگر از اول زمان بدهید. خامه به شرطی قابل استفاده است که روان باشد و غلظت آن مثل شیر باشد ( خامه تازه پخت ) نه خامه سفت. خامه خوشمزه تر است ولی شیر رژیمی تر است.

پاسخ
لینک۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱:۲۴

یاسمن : سلام. ببخشید مقدار آرد 34 گرم درسته؟؟ کم نیست؟

پاسخ
لینک۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۳:۵۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. این کیک پنیری در واقع بیشتر حجمش از پنیر و خامه تشکیل شده و آرد و ذرت درون آن به آن حالتی مانند خاگینه یا پن کیک می دهد و موجب انسجام آن می شود. مانند کیک های عادی نیست که حجم آرد آن زیاد باشد یا مایه پنیری روی آن قرار بگیرد. آرد و مایه پنیری با هم ترکیب می شوند و اندازه آن کم نیست.

پاسخ
لینک۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴:۳۲