یوتاب گلچینی از بهترین ها

ژله بریلو (ژله نوشتاری)

ژله بریلو، پایپینگ ژل یا ژله نوشتاری نوعی ژله نرم فرم‌ گرفته و روان است که از آن برای نقاشی روی کیک، پوشاندن و کاور روی کیک، تزیینات کیک و شیرینی و بیسکویت و برای مرطوب و براق نگه داشتن میوه ها استفاده می شود. این ژله به سه روش مختلف با پودر ژلاتین، آگارآگار و نشاسته ذرت تهیه می شود. در اینجا با طرز تهیه این ژله با نشاسته ذرت آشنا خواهید شد.

ژله بریلو (ژله نوشتاری)

زمان آماده سازی : 5 دقیقه
زمان پخت : 10 دقیقه

  مواد لازم:
 • نشاسته ذرت
  1 قاشق غذاخوری
 • شکر
  80 گرم
 • آبلیمو تازه
  60 میلی لیتر
 • آب سرد
  60 میلی لیتر
 • رنگ خوراکی
  به اندازه سر چوب کبریت
  طرز تهیه:
 1. ابتدا نشاسته را در 2 قاشق آب سرد حل کنید. شکر را در باقی آب ریخته و روی حرارت متوسط رو به کم قرار بدهید و هم بزنید تا شکر در آب کاملا حل شود. آبلیمو را به شکر اضافه کنید. آب لیمو باعث براقی ژله و روان شدن آن می شود و به هیچ وجه نباید مقدار آن را کمتر کرد.
 2. نشاسته حل شده در آب را به مایه آب و شکر اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا مخلوط نسبتا غلیظ شود. اگر برای تزیین روی بیسکویت می خواهید از ژله استفاده کنید کمی آن را غلیظ تر تهیه کنید تا از روی بیسکویت ها نچکد. برای پوشش روی کیک همین غلظت کافی است و نباید آن را غلیظ تر کنید.
  دقت داشته باشید که وقتی این ژله خنک می شود، سفت تر و غلیظ تر می شود و اگر زمان جوشیدن سعی کنید که خیلی آن را غلیظ کنید، وقتی سرد شد کاملا به کف ظرف چسبیده و غیر قابل مصرف خواهد شد.
 3. بعد از اینکه ژله شفاف و غلیظی که تهیه کردید خنک شد، در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ خوراکی دارید، با نوک خلال دندان مقدار خیلی خیلی کمی رنگ برداشته و به مواد اضافه کرده و هم بزنید.
 4. اجازه دهید تا ژله چند ساعت در یخچال بماند و سپس آن را استفاده کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.