یوتاب گلچینی از بهترین ها

بولگوگی

Beef Bulgogi یا کباب بولگوگی گاو یکی از مشهورترین غذاهای کره ای و در واقع کباب قلوه گاه یا راسته یا فیله گاو است که هم می توانید آن را در تابه تهیه کنید و هم می توانید آن را روی گریل کباب کنید. هر دو حالت بسیار خوشمزه ولی خوب با طعمی نسبتا متفاوت از یکدیگر خواهند بود. گوشت بولگوگی را خیلی نازک و به صورت رشته های 4-5 سانتی خورد می کنند. اگر از قبل گوشت را کمی فریز کنید، خورد کردن آن به صورت شرح داده شده، راحت تر است.

کباب بولگوگی

زمان آماده سازی : 15 دقیقه به اضافه حداقل 4 ساعت استراحت در یخچال
زمان پخت : 15دقیقه
مناسب برای : 4 نفر

  مواد لازم:
 • گوشت راسته یا فیله یا قلوه گاه
  600 گرم
 • سویی سس یا سویا سس
  5 قاشق غذاخوری
 • شکر
  2و 1/2 قاشق غذاخوری
 • پیاز ریز خورد شده
  60 گرم
 • سیر ریز خورد شده
  2 قاشق غذاخوری
 • روغن کنجد
  2 قاشق غذاخوری
 • کنجد
  2 قاشق غذاخوری
 • فلفل سیاه
  1/2 قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. گوشت را به رشته های خیلی نازک با ضخامت نیم سانت و طول 4-5 سانت برش دهید.
 2. در یک کاسه شکر، سویی سس، پیاز ریز خورد شده، سیر ریز خورد شده، دانه کنجد، روغن کنجد و فلفل سیاه را ریخته و مواد را با هم خوب مخلوط کنید. ترکیب مواد را روی گوشت ها ریخته و حداقل 4 ساعت و یا در تمام طول شب، اجازه دهید تا گوشت در این ترکیبات در یخچال استراحت کند. دقت کنید که سس سویا شور است و احتیاجی به اضافه کردن نمک ندارید.
  اگر تمایل دارید این کباب را در وک (تابه کره ای) تهیه کنید، دانه کنجد را با گوشت مخلوط و مارینیت نکنید. بلکه وقتی گوشت را در تابه ابتدا سرخ کردید و حرارت را کم کردید که پیاز نیز کمی با گوشت بپزد، کنجد را به گوشت و پیاز اضافه کنید چون ممکن است کنجد در حرارت بالای وک بسوزد.
 3. اگر تمایل دارید از گریل استفاده کنید، روی سطح گریل را با کمی روغن چرب کنید و وقتی گریل داغ شد، هر طرف گوشت ها را 2 دقیقه گریل کنید.
 4. در صورتی که می خواهید کباب بولگوگی را در تابه کره ای (وک) کباب کنید، وک را روی حرارت متوسط بالا داغ کنید و مقدار کمی روغن مایع در تابه بریزید. تمام مواد را در تابه ریخته و 3 تا 5 دقیقه با حرارت بالا مواد را سرخ کنید. سپس حرارت را ملایم کنید تا مواد به آرامی بپزند. کنجد را به گوشت اضافه کنید و بعد از اینکه کمی تفت دادید، تابه را از روی حرارت بردارید.
 5. بولگوگی را در بشقاب ریخته و کنار برنج پخته شده کره ای یا به همراه کاهو سرو کنید به این طریق که هر بار مقداری از آن را لای یک برگ کوچک کاهو پیچیده و صرف کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.