یوتاب گلچینی از بهترین ها

کرانچی لانه زنبوری خانگی

این کرانچی های ترد و خوشمزه یکی از بهترین اسنک ها محسوب شده و طرز تهیه آن نیز آسان است.

کرانچی لانه زنبوری خانگی

زمان آماده سازی : 10 دقیقه
زمان پخت : 3 دقیقه
مناسب برای : 6 نفر

  مواد لازم:
 • شکر
  100 گرم
 • عسل
  4 قاشق غذاخوری
 • جوش شیرین
  1 و 1/2 قاشق چایخوری
 • شکلات 72 % 100 گرم
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. روی یک سینی کوچک کاغذ پوستی قرار داده و یا با قلمو یک لایه نازک روغن روی سینی بمالید و خیلی کم چربش کنید.
 2. برای تهیه این کرانچی ها حتما باید از جوش شیرین استفاده کنید و بیکینگ پودر کرانچی های شما را حتما خراب می کنند. ظرفی که در آن کرانچی ها را تهیه می کنید اصلا نباید آلومینیومی یا آهنی باشد چون باعث می شود کرانچی ها بسوزند.
 3. عسل و شکر را در یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر در عسل حل شود. سپس حرارت را متوسط کرده و اجازه دهید تا عسل و شکر فقط و فقط 3 دقیقه بجوشند! نه بیشتر! از تایمر استفاده کنید. مطمئن باشید زمان بیشتر کرانچی های شما را تلخ خواهد کرد!
 4. بلافاصله بعد از 3 دقیقه حرارت را خاموش کرده و تحت سرعت بالای همزن دستی، جوش شیرین را به مواد اضافه کنید و چند ثانیه هم بزنید. به محض اینکه جوش شیرین عمل کرده و مایه شروع به پف کردن کرد، کنار ایستاده و دیگر هم نزنید. جوش شیرین پف کرده و سطح آن بالا می آید.
 5. با کمک کفگیر مایه عسلی را روی کاغذ پوستی روی سینی کوچک بریزید. اجازه دهید تا عسل استراحت کرده و خنک شود. معمولا حدود 5-6 دقیقه برای خنک شدن آن زمان لازم است. سپس مایه عسلی را به تکه های کوچک تقسیم کنید.
 6. شکلات را با حرارت غیر مستقیم روی بخار آب یا در ماکروفر ذوب کنید. با کمک چنگال تکه های عسلی را درون شکلات ذوب شده فرو کنید و زود بیرون آورده و روی کاغذ پوستی قرار دهید تا خشک شوند.
  این کرانچی ها حتما باید در جای خشک و خنک نگهداری شوند. اگر در جایی زندگی می کنید که هوا مرطوب است، کرانچی ها نباید زیاد در مجاورت هوا قرار گیرند چون نوچ و چسبناک خواهند شد. در این صورت کافی است که آنها را مدتی در فریزر بگذارید تا دوباره مانند بار اول ترد شوند. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.