یوتاب گلچینی از بهترین ها

کرم ژله پرتقال (فروماژ پرتقال)

کرم ژله پرتقال که به فروماژ پرتقال نیز نامیده می شود، یک دسر خوشمزه و با طرز پختی آسان است. اسم فروماژ که به این جور دسرها اطلاق می شود، از واژه فرانسوی فروماژ به معنی پنیر گرفته شده و احتمالا از این جهت که این کرم ها پنیری به نظر می آیند، به این نام خوانده می شوند چون هیچ پنیری در این کرم ژله ها به کار نرفته است.

کرم ژله پرتقال (فروماژ پرتقال)

زمان آماده سازی : 30 دقیقه به اضافه 3 ساعت استراحت در یخچال
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 8 نفر

  مواد لازم:
 • آب پرتقال
  370 میلی لیتر
 • شکر
  125 گرم
 • زرده تخم مرغ
  2 عدد
 • پودر ژلاتین
  2 قاشق غذاخوری سرخالی
 • خامه
  120 گرم
 • رنده پوست پرتقال
  1 قاشق چایخوری سرخالی
 • آب سرد
  120 میلی لیتر
 • رنگ نارنجی خوراکی (در صورت تمایل)
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. ژلاتین را با آب سرد مخلوط کنید و سپس روی بخار آب به روش بن ماری، قرار دهید تا ژلاتین کاملا در آب حل شود.
 2. آب پرتقال را در حدی که گرم شود ولی نجوشد، گرم کنید.
 3. زرده های تخم مرغ را به پوست پرتقال اضافه کنید و هم بزنید. سپس شکر را به زرده ها اضافه کرده و خوب هم بزنید تا کرمی و حجیم شود. سپس آب پرتقال گرم را کم کم به زرده ها اضافه کرده و با همزن برقی با سرعت بالا خوب هم بزنید.
  اگر تمایل دارید رنگ نارنجی به کرم ژله خود اضافه کنید، کمی در این مرحله رنگ خوراکی اضافه کنید.
 4. در یک ظرف، خامه را کمی بزنید تا نرم و یکدست شود. مایه زرده تخم مرغی را به خامه اضافه کرده و هم بزنید. سپس ژلاتین حل شده در آب را به مواد اضافه کرده و هم بزنید.
 5. اگر از قالب های یکنفره و لیوانی استفاده می کنید، که مستقیما در همان قالب ها کرم ژله را سرو می کنید، قالب ها را پر کرده و در یخچال به مدت 3 ساعت قرار دهید تا خوب خود را بگیرد.
  اگر از قالب های بزرگ استفاده می کنید، ابتدا داخل قالب خود را خیس کرده و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا قالب یخ بزند. سپس مایه فروماژ را درون قالب بریزید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا خود را ببندد.
 6. برای برگرداندن قالب در ظرفی که می خواهید فروماژ را در آن سرو کنید، بعد از اینکه فروماژ بسته شده و آماده شد، یک ظرف آبجوش بزرگتر از قالب تهیه کنید و قالب را به مدت 20 ثانیه تا نیمه در آبجوش فرو ببرید. سپس آن را در ظرف مورد نظر برگردانید. دقت داشته باشید که ظرف آبجوش خیلی بزرگ نباشد چون ممکن است بخار آب دست شما را بسوزاند. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.