یوتاب گلچینی از بهترین ها

کره بادام اسپرسو وانیلی

کره بادام اسپرسو وانیلی یکی دیگر از انواع کره های بادامی است که شما می توانید از آن به عنوان کرم برای روی کیک ها یا به عنوان فیلینگ لایه های کیک از آن استفاده کنید. ترکیب این کره با موز بسیار عالی است.

کره بادام اسپرسو وانیلی

زمان آماده سازی : 10 دقیقه
زمان پخت : 10 دقیقه
مناسب برای : 450 گرم کره بادام اسپرسو وانیلی

  مواد لازم:
 • بادام بو داده
  420 گرم
 • پودر اسپرسو فوری
  1 قاشق غذاخوری
 • عصاره وانیل
  1 تا 2 قاشق چایخوری
 • روغن کانولا
  2 تا 3 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. اگر بادام زمینی شما بو نداده است، از ده دقیقه قبل از بو دادن بادام ها، فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا داغ شود. سپس روی سینی فر یک کاغذ مخصوص آشپزی قرار داده و بادام زمینی ها را به صورت یک لایه روی سینی پخش کنید. سینی را روی پنجره وسط فر از قبل داغ شده به مدت 10 تا 12 دقیقه قرار دهید تا بادام زمینی ها بو داده شوند و عطر بو داده آنها به مشام برسد.
 2. در یک غذاساز، دانه های بادام بوداده را ریخته و کاملا آسیاب کنید تا خمیری شوند. وقتی بادام به صورت خمیر شد، پودر اسپرسو فوری و عصاره وانیل را به آن اضافه کنید و مجددا دستگاه را روشن کنید تا مواد خوب با هم ترکیب شوند. مواد را به اندازه ای ترکیب کنید که خمیر مانند یک توپ جمع شود.
 3. در حالی که همچنان مواد را هم می زنید، کم کم روغن کانولا را به آن اضافه کنید. وقتی مواد کاملا ترکیب شدند، کره بادام اسپرسو وانیلی را در یک ظرف شیشه ای بریزید.
 4. در ظرف را بسته و کره بادام اسپرسو وانیلی را در یخچال نگهداری کنید. ماندگاری این کره در یخچال یک ماه است. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.