یوتاب گلچینی از بهترین ها

کره بادام زمینی خانگی

پرداخت مبالغ هنگفت برای تهیه کره بادام زمینی، کار اشتباهی است آنهم در صورتی که خودتان می توانید در مدت زمان کوتاه و خیلی راحت کره بادام زمینی خودتان را بسازید. امیدوارم از این دستور تهیه استفاده کرده و از آن لذت ببرید.

کره بادام زمینی خانگی

زمان آماده سازی : 10 دقیقه
زمان پخت : 10 دقیقه
مناسب برای : 400 گرم کره بادام زمینی

  مواد لازم:
 • بادام زمینی بی نمک بو داده
  350 گرم
 • عسل
  2 یا 3 قاشق غذاخوری
 • روغن کانولا
  2 یا 3 قاشق غذاخوری
 • نمک
  1/4 قاشق چایخوری
  طرز تهیه:
 1. اگر بادام زمینی شما بو نداده است، از ده دقیقه قبل از بو دادن بادام ها، فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا داغ شود. سپس روی سینی فر یک کاغذ مخصوص آشپزی قرار داده و بادام زمینی ها را به صورت یک لایه روی سینی پخش کنید. سینی را روی پنجره وسط فر از قبل داغ شده به مدت 10 تا 12 دقیقه قرار دهید تا بادام زمینی ها بو داده شوند و عطر بو داده آنها به مشام برسد.
 2. در یک غذاساز یا آسیاب برقی بادام زمینی را کاملا آسیاب و له کنید.
 3. وقتی کاملا بادام زمینی له شد، عسل و نمک را به بادام زمینی اضافه کنید و مجددا دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. ترکیب مواد در نهایت مانند یک توپ خمیری خواهد شد.
 4. روغن کانولا را کم کم و در حالی که بادام زمینی را هم می زنید، به بادام زمینی و عسل اضافه کنید و با دستگاه مواد را خوب بزنید. اگر فکر می کنید کره بادام زمینی روانتر و شل تری می خواهید، یک قاشق بیشتر روغن به کره بادام زمینی اضافه کنید.
 5. کره بادام زمینی را در یک ظرف دربسته ریخته و در یخچال نگهداری کنید. در این صورت ماندگاری این کره بادام زمینی یک ماه است. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.