یوتاب گلچینی از بهترین ها

کوکی کیک میکس توت فرنگی

یکی از ساده ترین راه ها برای تهیه بیسکویت های خانگی با طعم های مختلف و ظاهری بسیار شیک و متنوع، برای کسانی که تمایل به تهیه خمیر بیسکویت را ندارند، استفاده از آرد کیک میکس است. این آردها برای تهیه کیک بکار برده می شوند ولی با اضافه کردن 2 جزء دیگر به این آردها، شما می توانید کوکی های خودتان را در منزل تهیه کنید. در اینجا طرز تهیه کوکی خوشمزه توت فرنگی را به شما آموزش می دهم.

کوکی کیک میکس توت فرنگی

زمان آماده سازی : 8 دقیقه
زمان پخت : 12 دقیقه
مناسب برای : 16 عدد کوکی

  مواد لازم:
 • کیک میکس توت فرنگی آماده
  518 گرم
 • روغن مایع گیاهی
  112 گرم یا 125 میلی لیتر
 • تخم مرغ
  2 عدد
 • توت فرنگی ریز خورد شده
  50 گرم
 • پودر نارگیل یا چیپس شکلاتی ریز
  20 گرم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد روشن کنید. روی سینی فر یک ورقه مت سیلیکونی نچسب یا یک کاغذ مخصوص شیرینی پزی قرار دهید.
 2. در یک کاسه، پودر کیک میکس توت فرنگی، روغن مایع و تخم مرغ ها را ریخته و با کمک همزن برقی و سرعت پایین، مواد را کاملا با هم مخلوط کنید تا یک خمیر یک دست بدست آید.
 3. توت فرنگی ریز خورد شده و پودر نارگیل را به خمیر بدست آمده اضافه کرده و با قاشق هم بزنید. سپس با کمک یک اسکوپ بستنی یا یک قاشق، از خمیر برداشته و با فاصله از هم روی سینی فر قرار دهید. حتما بین کوکی ها 4 سانت فاصله در نظر بگیرید چون این کوکی ها بعد از پخت، روی سینی کمی پخش شده و در صورت رعایت نکردن فاصله، به هم چسبیده و زشت خواهند شد.
 4. سینی را روی پنجره وسط فر از قبل داغ شده به مدت 10 تا 12 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها بپزند. بعد از اتمام زمان پخت، سینی را از فر بیرون آورده ولی به کوکی ها دست نزنید. اجازه دهید تا کوکی ها به مدت 5 دقیقه روی خود سینی مانده و خنک شوند. سپس به درون ظرفی انتقال داده و سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.