یوتاب گلچینی از بهترین ها

گاناش

گاناش ترکیبی از خامه و شکلات است که برای تزیین روی کیک ها، قرار دادن بین لایه های کیک و به عنوان لایه زیر فوندانت کیک می توانید از آن استفاده کنید. گاناش را می توانید با رنگ های مختلفی تهیه کنید که در این صورت باید از شکلات سفید و رنگ های خوراکی دلخواه استفاده کنید. همچنین با اضافه کردن طعم های مختلف به گاناش می توان گاناش با مزه های مختلف مانند گاناش نسکافه تهیه کرد.

گاناش نسکافه

زمان آماده سازی : 10 دقیقه
زمان پخت : 5 دقیقه
مناسب برای : یک کیک 8 نفره

  مواد لازم:
 • خامه
  250 گرم
 • شکلات سفید یا قهوه ای
  130 گرم
 • پودر نسکافه
  1 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. خامه را در یک ظرف ریخته و روی حرارت خیلی ملایم قرار دهید و به آرامی هم بزنید تا خامه آب شده و از کناره های ظرف شروع به جوشیدن کند. همچنین می توانید خامه را در یک ظرف مناسب به مدت 2 و نیم دقیقه در ماکروفر قرار دهید تا خامه خوب روان و آماده شود. خامه را از روی حرارت بردارید. طعم های مختلف را در این مرحله می توانید به دست آورید.
  اگر تمایل دارید گاناش نسکافه تهیه کنید، نسکافه را بعد از اینکه خامه کمی نرم شد، به آن اضافه کنید و خوب با خامه مخلوط کنید. اجازه دهید تا نسکافه و خامه با هم حرارت ببینند و سپس وقتی از روی حرارت برداشتید، شکلات خورد شده را به خامه و نسکافه اضافه کنید.
 2. شکلات های خورد شده را در خامه ریخته و با قاشق هم بزنید تا شکلات ها بر اثر حرارت خامه حل شده و یک سس شکلاتی به دست آید. یا داخل غذاساز ریخته و 2 دقیقه صبر کنید تا شکلات ها نرم شوند و سپس چند پالس بزنید تا شکلات ها در خامه حل شوند.
 3. اگر تمایل داشته باشید می توانید با اضافه کردن مقدار بیشتری شکلات، گاناش غلیظ تری تهیه کنید و با آن شکوفه های شکلاتی روی کیک خود طرح بزنید.
  ولی باید توجه کنید که وقتی گاناش را از روی حرارت بر می دارید، گاناش غلیظ تر می شود. پس چنانجه به عنوان لایه روی کیک می خواهید از گاناش استفاده کنید، موقعی که هنوز خیلی سرد نشده، آن را روی کیک خود بمالید.
 4. برای تهیه گاناش وسط لایه های کیک، می توانید مقداری گردو را خورد کرده و سپس با کرم گاناش مخلوط کرده و بین لایه های کیک بمالید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.