یوتاب گلچینی از بهترین ها

گرانولابار

گرانولابار به عنوان یک عصرانه عالی، یک دسر و یا حتی به عنوان صبحانه سرشار از مواد مغذی و خوشمزه است که شما می توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید. گرانولابار یکی از خوشمزه های کافی شاپ محسوب می شود. مواد تشکیل دهنده گرانولابار بنا به سلیقه شما می تواند متغیر باشد. شما می توانید از شکلات چیپسی، آجیل و یا میوه های خشک در گرانولای خود استفاده کنید و با برش دادن آن به اندازه دلخواه، گرانولا بار متناسب با سلیقه خود را بسازید. در این جا طرز تهیه یک گرانولابار ساده و خوشمزه را به شما معرفی می کنم.

گرانولابار

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 10 دقیقه
مناسب برای : 12 نفر

  مواد لازم:
 • جو دوسر پرک
  230 گرم
 • بادام درشت خورد شده
  80 گرم
 • عسل
  110 گرم
 • کره خورد شده
  55 گرم
 • شکر قهوه ای
  50 گرم
 • عصاره وانیل
  1/2 قاشق چایخوری
 • نمک
  1/4 قاشق چایخوری
 • میوه خشک مانند برگه زرد آلو یا زغال اخته درشت خورد شده
  60گرم
 • چیپس شکلات
  65 گرم به اضافه 2 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. اجاق را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد روشن کنید. اجازه دهید تا از یک ربع قبل اجاق داغ شود.
 2. یک ظرف مربع با طول 20 سانتیمتر را با فویل آلومینیومی بپوشانید. روی فویل را با روغن مایع کمی اسپری کنید به اندازه ای که ظرف خیلی کم چرب شود.
  جو و بادام را جداگانه و به صورت یک لایه نازک کف این ظرف پهن کرده و به مدت 4 دقیقه روی پنجره وسط فر قرار دهید تا کمی بو داده شوند. سپس ظرف را بیرون آورده و مواد را هم بزنید. دوباره ظرف را در فر قرار دهید بعد از 3 دقیقه بیرون آورده و هم بزنید. برای بار سوم هم ظرف را در فر قرار دهید و بعد از 3 دقیقه بیرون آورده و هم بزنید.
  به این صورت شما آجیل و جو خود را در کل 10 دقیقه بو داده اید. سپس مواد را به یک کاسه بزرگ انتقال دهید.
 3. در یک تابه کوچک کره خورد شده، شکر، نمک، عصاره وانیل و عسل را ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره کاملا ذوب شده و شکر حل شود. مواد را گاهی هم بزنید تا مطمئن شوید که شکر کاملا حل شده است. این مایه عسلی را با جو و بادام بو داده شده مخلوط کنید. اجازه دهید مواد 5 دقیقه سرد شوند. سپس میوه خشک و 65 گرم تراشه های شکلات را به مواد اضافه کنید. مواد را باهم خوب مخلوط کرده و هم بزنید.
 4. همه مواد را به ظرفی که در آن فویل کشیده اید انتقال دهید. 2 قاشق باقیمانده چیپس شکلاتی را با مواد مخلوط کرده و با یک کفگیر پلاستیکی روی مواد را خوب صاف کرده و فشار دهید تا مواد در ظرف پرس شوند. ظرف پر شده از مواد را 2 ساعت در یخچال نگهدارید تا خوب سرد شده و مواد به هم بچسبند.
 5. فویل آلومینیومی را به صورت کامل از ظرف بیرون آورده و مواد را با چاقو به 12 تکه برش دهید. برش ها را از روی فویل برداشته و در یک ظرف در بسته نگهداری کنید.
  اگر دوست دارید بارهای گرانولا سفت بمانند، آنها را در یخچال بگذارید و در غیر اینصورت این گرانولابارها تا یک هفته بیرون یخچال قابل نگهداری هستند. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.