کاربر گرامی، بخش دیدگاه تعبیر خواب روزهای دوشنبه و پنج شنبه کلا بسته است. سایر روزها از ساعت 12 شب تا 17 عصر فعال است.باشه

یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب حساب و کتاب

اگر کسی در خواب دید با شخصی در حساب و کتاب کردن مشاجره دارد، در بیداری به رنج و بلا می افتد و اگر با کسی حساب خود را با خوش رویی تسویه می کرد، نسبت به حق الناس توجه دارد و از ضایع کردن اموال دیگران حذر می کند و در امانت داری، درستکار و امین است. اگر خود را در حسابرسی روز قیامت دید و حسابرسی او آسان گذشت، رستگار می شود و در غیر آن صورت به عذاب الهی گرفتار خواهد شد.

محمد ابن سیرین می گوید: اگر کسی در خواب ببیند که حساب می کرد با کسی دیگر، دلیل که در محنت و عذاب افتد و خود را به کار زشتی بدارد.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر کسی ببیند در قیامت حق تعالی با وی حساب می کرد و حساب بر وی آسان است، دلیل بر رستگاری و خیر کند. اگر به خلاف این است، بد باشد.

    امام صادق (ع) می فرماید: حساب قیامت را درخواب دیدن بر شش وجه است:
  1. پادشاه ظالم،
  2. دل مشغولی،
  3. سختی و رنج،
  4. بدحالی،
  5. اندوه و عزا،
  6. عمر کوتاه.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.
در صورتیکه خواب ارسالی شما بیشتر از ۱۰ خط (معادل ۱۰ خط موبایل) باشد، به ازای هر ۱۰ خط یک حق خواب از شما کسر خواهد شد!

5 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

mehdi1111

mehdi1111 : سلام،ببخشيد نميدونستم اين خواب رو كجا بنويسم، اين خواب از قول يك خانم مجرد: سلام خواب ديدم كه در يك مغازه اي بودم كه يادم نيست مغازه ي چي بود كه چند نفر اونجا بودن و خواهرمم اونجا بود و اينگار يه چيزي پيش اومد كه من گفتم من حس ششم خيلي قويه و ميتونم حس كنم چي ميشه كه كسي اونجا باور نكرد ولي يه چيزي پيش اومد كه يادم نيست چي بود ولي حس ششمم گفت چي ميشه و همه تعجب كردن و خواهرمم تعجب كرد و بهشون گفتم ديديد گفتم من حس ششمم قويه و همه چي رو ميفهمم و همه باور كردن و از اون مغازه اومدم بيرون كه يكهو يك آقايي كه توي اون مغازه بود دنبال من اومد و منو صدا زد و گفت من فهميدم شما حس ششمتون قويه و ميخاستم يه سوال بپرسم ازتون كه وضع اين مملكت چجور ميشه كه منم جوابش رو دادم كه تا دو ماه ديگه همه چي معلوم ميشه و از خواب بيدار شدم.. در بيداري حس ششمم تا حدودي خوب هست ولي نه تا اين اندازه كه توي خواب ديدم ولي خوابهام بعضياشون واقعيه. تشكر

پاسخ
لینک۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۶:۵۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما به انتخاب های پیش رویتان نگاه می کنید و اینکه چه آلترناتیوهایی در زندگی دارید. برای پیشبرد اهدافتان به شهود خودتان اعتماد می کنید. . شما می توانید با حضور قلب، حق را ببینید و در بیداری موضوعی را درک و فهم کنید به این توانایی درک چیزی یا کسب دانش بدون نیاز به اثبات، مدرک و استدلال آگاهانه شهود می گویند. شهود باعث ایجاد نقطه نظرات، ادراکات، قضاوت‌ها و باورهایی می‌شود که به صورت تجربی غیرقابل تأیید، ولی به لحاظ عقلانی قابل توجیه‌اند. باید دید دو ماه دیگر چه اتفاقی می افتد و اثباتی بر قوی بودن شهود شما هست یا خیر ولی خود خوابتان به تنهایی تعبیری ندارد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹:۳۰
زهرااااا

زهرااااا : با سلام و احترام ....!
امروز صبح خواب میدیدم در کلاس درس ریاضی هستم ..انگار دبیرستان بود و من در همین سن بودم ...معلم کلاس که خانمی بود یک فرمول ریاضی مطرح کرد . ..دیدم یکی از همکلاسی ها که کنارم روی نبمکت نشسته بود و او نیز دختر بود آن را حل کرد ..من خواستم به من هم یاد دهد اما او با بی ادبی در خواست مرا رد کرد.بعد معلم توضیح داد و من انگار امیدوار شدم که میتوانم حلش کنم .من مساله ی ریاضی را نوشتم و رفتم خونه که حلش کنم در خانه یک ترازو ( از این ترازوهای قدیمی که دو کفه ی مساوی دارد )،آوردم ودر هر کفه ی آن یک دسته ی هاون که مساوی بودند گذاشتم ...در حقیقت میخواستم از طریق این ترازو این مساله ریاضی را حساب کنم .و‌مطمین بودم که بلدم و میتوانم از این طریق حلش کنم...اما نفهمیدم ربط ترازو با ریاضی چیست ..و اینکه نحوه ی حساب کتاب کردن و حل مساله را یادم نمانده ..و نفهمیدم چه شد ...بعد از آن میدیدم در مدرسه معلم شده ام و من رو به عنوان معلم اول ابتدایی انتخاب کرده اند .رفتم کلاس ..تعدادی دانش اموز دختر اول ابتدایی بود و تعدادی از همکاران خانم سابقم ( همکارانی در واقعیت بسیار متکبر و مدعی که مرا در طول کارم حساب نمیکردند ) انها به اختیار و علاقه ی خودشان به این کلاس آمده بودندو میخواستند که از اول شروع به تحصیل کنند ...تعدادی مرد جوان هم در کلاس بودند که آنها را نمیشناختم ..من به اینها درس میدادم ..یک مساله ی ریاضی مطرح کردم که یکی از مران جوان آن را حل کرد ...من حس میکردم در طول این یک سال که قراره به اینها اول ابتدایی رو درس بدم فقط باید همین ی کتاب رو درس بدم بعدا بهم گفتن که نه چندتا کتابه ...ی چیز دیگه اینکه در جلسه بعد که به کلاس رفتم ( طبق آن چه در واقعیت و گذشته من بوده ) یکی از بچه های دختر کوچک کلاس مرا مسخره کرد و گفت خودت هم کلاس اولی هستی و من اون رو خوابوندم رو نیمکت و و حرفی بهش زدم و در واقع خیلی ملایم تنبیهش کردم ... یک دنیاااا تشکرررر ♡♡♡

پاسخ
لینک۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰:۳۲
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. احترام متقابل. شما می خواهید حساب و کتاب زندگی را یاد بگیرید و می دانید که دنیا بی رحم است و برای هر چیزی که یاد می گیرید باید هزینه ای پرداخت کنید گاه به قیمت وقتتان گاه به قیمت جانتان یا انرژی تان. اما شما این را هم می دانید که باید به هر چیزی منطقی نگاه کنید و تصمیم درستی برای زندگی تان بگیرید. شما یک روز خودتان حساب و کتاب زندگی را به کسانی که شما را قبول نداشتند خواهید آموخت و به آنها درس خواهید داد! دنیا دار مکافات است و هر کسی به هر کسی بدی کند، خداوند او را رها نمی کند تا مشابه همان سرش بیاید. اما این را هم بدانید که کسانی که دیگران را آزار می دهند کم عقل و بی خرد هستند و نباید اینان را جدی بگیرید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۲:۱۶
leila

leila : با سلام و اغاز روزی شاد و خوش. خواب دیدم میرم نزد یکی از اساتید ک فایلهای صوتیشون رو گوش دادم دیدم ایشون با پسرشه (درواقعیت فرزند ندارن) و از همسرشون جدا شدن در خواب ایشون منو خیلی تحویل نگرفت اونجا ی مرد عرب بود ی دفتر حساب بزرگ داشت و محاسبات بزرگی انجام می داد با تشکر

پاسخ
لینک۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۲:۵۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. استاد شما بسیار عصبانی است و کارهای زیادی دارد که باید به آن برسد و سرش شلوغ است و از لحاظ مالی هم ضعیف است و باید سعی کنید با او زیاد سروکار نداشته باشید تا اشتباه و خطایی رخ ندهد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶:۳۷
نرگس

نرگس : سلام خسته نباشين پدرم چند ماه پيش فوت كردن ما بيشتر قرض و حساباشونو داديم اما هنوز مقداري مونده كه درصدد پرداخت هستيم اما مادرم ديشب توي خواب ديدن كه پدرم در حال حساب و كتاب كردن بودن و روي ي كاغذ عدد و ارقام مينوشتن ميخواستم بپرسم تعبير اين كه پدره فوت كردم اين كارو كردن به چه معنيه

پاسخ
لینک۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷:۲۸
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. روحشان شاد. او تاکید می کند که زودتر حتما این کار را بکنید و حساب و کتاب را تمام بدهید تا حق کسی از بین نرود چون در آنجا هم خداوند حساب و کتاب پدرتان را رسیدگی می کند و اگز خدای نکرده حقی از کسی ناحق شده باشد، پدرتان را مواخذه می کنند و او باید جوابگو باشد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰:۰۷

. : سلام خانم هراتی
من مجردم و تا پارسال معلم بودم ولی به دلیل کینه ورزی های عوامل مدیریتی در حال حاضر بیکارم. خواب دیدم با پسری که دوستش دارم در یه جمعی هستیم که دانش آموزان سال قبل من هم بودند. آقایی که دوستش دارم کتاب های ریاضی جلوی دستش بود و داشت ریاضی حل می کرد و خیلی اصرار داشت من کمکش کنم ولی من زیربار نمی رفتم. تا اینکه در حالیکه یه کاسه سیب پوست کنده بودم رفتم بالاسرش با نارضایتی کامل گفتم مشکلت چیه و هم به ایشون و به بقیه سیب دادم و همگی سیب خوردیم. اینم بگم ایشون در عالم بیداری به من گفتن که در حال حاضر مشکلات زیادی دارن، جدیدا هم با دوستان بد ( مشروب خور) در ارتباطن. ضمنا من یه مدت دانشگاه تدریس کردم در خواب دیدم ایشون با دانشجویان پسر من داشت فوتبال بازی می کرد و احساس رضایت کامل داشت. خانم هراتی ما هیچ رابطه ای با هم نداریم فقط در حد تلفن ، اون هم خیلی کم. 10 سالی میشه که دوسش دارم ، اینجوری نیست که بگم فقط این ، خواستگار داشتم ولی هیچ کدومو نمی پسندیدم نه بخاطر ایشون بلکه خواستگارهام اغلب جالب نبودن.

پاسخ
لینک۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲:۲۸
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. کسی که شما او را دوست دارید آدمی بسیار حساب گر است. اهل رقابت با جوانان دیگر بوده و می خواهد خودی نشان دهد! شما از او تقاضای همت بیشتر داشته و دوست دارید که در رابطه با شما بلندپروازانه برخورد کند و عملی انجام دهد که اثبات عشق او به شما باشد. من فقط می توانم بگویم که دوست داشتن کافی نیست و اینجور مسائل تعارف هم نمی فهمد! اگر برای شما شخصی مناسب پیدا شد با او در میان بگذارید و چنانچه بخواهد کماکان به بچه بازی و حسابگری ادامه دهد، بروید به زندگی خودتان برسید. همیشه باید صریح و رک ولی با خونسردی صحبت کرد. خط و نشان کشیدن برای دیگران اشتباه است. اگر مردی زنی را دوست داشته باشد برای حفظ او هر کاری می کند ولی اگر صرفا روی هوس به زنی علاقه داشته باشد، موضوع را در حاشیه می برد.

پاسخ
لینک۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳:۰۶

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت