کاربر گرامی، از روز جمعه (24 خرداد) بخش تعبیر خواب از ساعت 12 شب تا 19 عصر فعال خواهد بود! همچنین روزهای دوشنبه و پنج شنبه مانند روال گذشته کلا تعطیل خواهد بود.باشه

یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب حوض

اگر کسی ببیند در خانه اش حوضی با آبی صاف و زلال دارد، به علم و دانش رو می آورد. اگر ببیند در آن حوض خود را می شوید، در کارها توفیق یافته و از گناه دوری می کند. اگر از آب حوض مقدار زیادی خورد و آن آب برای او گوارا بود، عمرش طولانی می شود. اگر از اهل علم است، بر علم او افزوده می گردد. اگر حوض خانه او دارای آبی بد بو و کدر و بد مزه بود، تمام آن تعابیر هم برعکس خواهد بود.

محمد ابن سیرین می گوید: اصل حوض در خواب علم ودانش است. اگر ببیند خویشتن با آب حوض می شست، دلیل که توفیق یابد و ازگناه و عصیان باز ایستد. اگر دید همه آب حوض را خورد و آن آب او خوش آمد، دلیل که عمر خود به سلامت گذراند و مالش زیاد شود. اگر اهل علم است، علمش زیاد شود.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر ببیند تن و جامه خود به حوض می شست، دلیل که اهل بیتش توبه کنند وسیرت نیک و راه دین جویند. اگر ببیند جامه خود به حوض بشست و پلیدی ازجامه در زیر آب ظاهر گشت، دلیل که به علم کار نکند و به بدی در میان خلق مشهور شود.

اگر ببیند کنار حوض، سبزه رسته بود، دلیل که از علم خود منفعت یابد و مردم نیز از علم او منفعت یابند، خاصه که حوض مِلک او باشد. اگر ببیند حوض ملک او نبود و از آنِ مسلمین بود زیاده و نقصان آن حوض به علمای آن دیار باز گردد یا به کسی که در آن شهر حاکم است. اگر ببیند آب حوض تیره و تلخ بود، دلیل بر غم و اندوه کند.

جابر مغربی می گوید: اگر ببیند آب حوض می خورد، مال یابد از مردی توانگر و عاقبت کارش نیک است و مال یابد به قدر بزرگی حوض.

    امام صادق (ع) می فرماید: دیدن حوض در خواب بر چهار وجه است:
  1. مردم با منفعت،
  2. مردی توانگر،
  3. مال جمع کرده،
  4. عالمی که از وی علم و نفع حاصل کنند.

تعبیر خواب حوض کوثر

اگر کسی در خواب حوض کوثر را دید که مردم زیادی از آن آب می نوشند، حکمران عادلی بر آن سامان حاکم خواهد شد و اگر به قدر کمی از آب کوثر خورد، به امور دینی پایبند خواهد ماند. اگر ساقی کوثر امیر مومنان (ع) و یاحضرت رسول اکرم (ص) تشریف داشتند و از دادن حتی یک جام از آب کوثر به او امتناع فرمودند، تعبیر آن است که او با پیامبر و اولاد وی و جانشین وی خصومت دارد. و اگر دید هر یک از آن دو بزرگوار از حوض کوثر جامی به او دادند، در قیامت از شفاعت آن سروران برخوردار خواهد شد.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

22 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

negar

negar : عذرخواهی می کنم.اب حوض بسیار تمییز و شفاف بود وان خانه را اولین بار در خواب بود که می دیدم و حیاط منزل نیز خیلی بزرگ نبود.تقریبا نقلی و تمییز بود .

پاسخ
لینک۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۹:۳۲
negar

negar : باسلام و عرض ادب خدمت خانم هراتی نازنین.خواب دیدم تو یه خونه قدیمی اجری سه طبقه بودم که گویی طبقه دومش مال ما بود.خانه تمیز بود.یک حوض متوسط با آب تمییز و یک گلدون با یک گل قرمز زیبا در وسط وگویی روی سکویی در وسط حوض و خارج از اب قرار داشت. در خانه مهمان داشتیم.اول یکسری افراد برای مراسمی مثل روضه در داخل حیاط امدندند و بعد از مدتی رفتند.بعد از این من روی تخت چوبی که تو حیاط بود نشسته بودم و یه چیزی مثل کتاب یا دفتری را ورق می زدم و کسی را که دوست دارم(چند سالیه او را ندیدم) نیز در ایوان طبقه دوم که در خواب منزل ما بود نشسته بود و مدام مرا نگاه می کرد بدون هیچ صحبتی و من نیز توجهم به او بود.باتشکر از زحمات جنابعالی

پاسخ
لینک۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۱:۱۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما روحیه ی تازه ای خواهید یافت و زندگیتان متحول می شود. امیدهای بیشتر و عشق به زندگی تان راه می یابد. روابط شما با دیگران قویتر می شود و دوستی های خود را گسترش می دهید. شما سعی می کنید که سیاستمدارانه و اجتماعی رفتار کنید و آگاهی خودتان را نسبت به مسائل بالا ببرید و یا خاطراتتان را مرور می کنید. کسی که دوستش دارید از لحاظ مالی شرایط خوب و قابل قبولی دارد و به شما فکر می کند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲:۵۶
فاطمه

فاطمه : سلام روزتون به خير،خواب ديدم در خانه قديميمان كه سال ها پيش در ان زندگي ميكرديم هستيم و دخترم لب حوض نشسته بود و ظرف ميشست،اون خانه در قديم حوض نداشت.ولي به يكباره دخترم افتاد تو حوض و يه لباس ابي تنش بود،وقتي از حوض اومد بيرون من براش حوله اوردم و گفتم تنت رو خشك كن سرما نخوري و بهش قرص دادم بخورد كه سرما نخورد.

پاسخ
لینک۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۵۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما به امنیت و آرامش گذشته تان احساس مثبتی دارید و دلتان می خواهد که دخترتان شروعی تازه داشته باشد و برای آینده اش برنامه ریزی کند. دختر شما شخصیتی فداکار و مهربان و با گذشت دارد و زود تحت تاثیر احساسات قرار می گیرد. شما می خواهید که او زود ازدواج کند و درگیر مسائل عاطفی و سردی روابط مردم با او نشود. شما به او نصیحتی میکنید که دلتان قرص باشد که او موفق خواهد بود. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸:۱۸
فرزانه

فرزانه : سلام،دربیداری شوهرم به من یکسری از عکساشو داده بود به من ومن بعد بهم خوردن زندگیم وآزار اذییت هایی که کرد بهش پس دادم خواب دیدم منو مامانم وخاله هاو مادر بزرگ داخل یک حرمیم مامانم رفت برای همه بستنی گرفت که همه مون گفتیم چه خوشمزه بود بعد دیدم داخل صحن حرمم ویک حوض آبی هست که دایره اول پر اب میشد ومیریخت تو دایره دوم که بزرگتر بود یک دخترخانمی میگفت این اب شفابخشه کلا اب متبرکی هست وگفت قشنگ سرتو بکن تو اب وابی به دست وصورتت بزن که من دوبار اینکارو کردم که به دختر خانم گفتم خوبه که اون گفت بله بعد منو مامانم فقط داخل حرم بودیم وخاله هام داشتن میرفتن که دیدم خادمین حرم دارن غذا میدن که منو مامانم یک سینی پر غذا با مخلفاتش گرفتیم که پنیرو وسبزی و کتلت و....... داشت بعد یهو مامانم باسرعت رفت و برگشت گفتم کجا رفتی گفت مغازه حرم داشت میبست من رفتم لپه بخرم اخه خیلی ارزون میداد ولپه به من نشون دادو گفت من اینارو دوتومن گرفتم اینارو درست میکنم برای مهمونامون بعد دیدم داخل یک خونه ای هستیم من یهو چندتا عکس از شوهرم از تو کیف مامانم پیدا کردم که گفتم چرا همشو ندادی بعد دیدم عکس های جوانی شوهرم ولی شوهرم نبود یه اقا خیلی خوشگل وخوشتیپ و خوش اندام بودن که یهو تودلم گفتم اگه از این بچه بیارم خیلی خوشگل وسفید و بور میشدن اما درواقعیت اصلا از قیافه شوهرم خوشم نمیاد بعد دیدم داخل خونه خودمونیم بابام رفته بود سوابق دیپلم شوهرم که خودش قبلا اجازه داده بود گرفته بعد زدش پاره کردووبا خوشحالی گفت دیگه دستش به جایی بند نیست مدرک خیلی مهمی بود وما اصلیو پاره کردیم وهمه مون خیلی خوشحال شدیم ودر واقع مادر حال طلاقیم وخیلی خیلی مارو اذییت کرده وحق مهریمو خورده وبرای طلاق دادن هم اذییت میکنه

پاسخ
لینک۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶:۵۸
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما و مادرتان در ذهنتان همه چیزها را به یاد می آورید هم از خوبیهای شوهرتان هم از بدیهایی که به شما کرده و متاسفانه این دوران سختی است که شما باید بگذرانید. ولی باید سعی کنید که خونسرد باشید و مثبت اندیش. شما انشالله حاجت روا خواهید شد و حمایت امام رضا ع را دارید و دعای خیر او پشت سر شماست. شما خدا را دارید اگر همسرتان صرفا سعی می کند که ناحقی کند ولی خود او هم دیگر هرگز وجهه ی مثبت قبلش را پیش شما نخواهد داشت و هویتش را از دست می دهد. سعی کنید که به خدای بزرگ تکیه و توکل کنید و اصلا از هیچ چیزی نترسید. اگر او به شما کوچکترین ناحقی کند خدای بزرگ می بیند و تا همسرتان مجازات نشود، او را رها نخواهد کرد. در شرایط حاضر مادرتان دلشوره دارد و برایتان غصه می خورد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹:۳۶
زهرا

زهرا : با سلام عرض خسته نباشید خدمت شما
در خواب دیدم در مکانی هستم که بنایی قدیمی بود دیوارهای آجری با سقف های بلند و قوس مانند در داخل آن حوضی دیدم اندازه ای متوسط و چند ضلعی طراحی آن به گونه ای بود که بعضی از قسمت های حوض پوشیده بود عمق حوض هم زیاد نبود ، در همان جا گفتند که در زمان الان کسی قادر به ساخت این نوع حوض نمی باشد انگار معماری پیچیده ای داشت ساخت آن به سالها بسیار دور بر می گشت مقداری آب هم درون حوض بود ، من نیز از دیدن آن حوض متعجب شده بودم . در کنار حوض تابلویی روی دیوار نصب بود که توضیحاتی در مورد حوض نوشته شده بود خاطرم هست که نوشته شده بود درباره این حوض در احادیث زیادی ذکر شده و قدمتی طولانی داشته و اینکه در قیامت از این حوض موجودات زیادی خروج می کنند از قبیل مار و موجودات دیگر که خاطرم نیست . در آن مکان که بودیم امام خمینی را دیدم (که در سن تقریبا میانسالی بودند ) در یک بلندی طاق مانندی روی دیوار ( جایی شبیه سخنرانی) نشسته بودند و نوحه برای امام حسین می خواندند ما در پایین نظاره گر ایشان بودیم تعداد کمی هم آنجا بودند .خاطرم هست وقتی به نوحه حضرت زینب رسیدند شروع به گریه کردند و بطوریکه نمی توانستند ادامه دهند.

پاسخ
لینک۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷:۵۸
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما عالمی را دیده اید که وسعت داده شده به اندازه ی جایگاه و کرسی ( جسم بزرگ کیهانی) آسمانها و زمین!! ( وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَوَاتِ وَالأَرْضَ) برزخ را دیده اید که در آن هر کسی به گذشته ی خود بر می گردد و انسانها در این دنیا برای خودشان جایگاهی می سازند که برزخی بهشتی، یا برزخی جهنمی برای خودشان فراهم می کنند. هر کسی در حیات دنیایی خودش که خیلی هم نمی تواند طولانی یا عمیق باشد، از 1 دقیقه تا نهایتا 150 سال عمر می کند ( در زمان حاضر) و این همان عمق آب است که آب مایه ی حیات است و حیات آخرت بسیار جاودانه و طولانی است نسبت به حیات دنیا که مثل آبی است که درون حوضی کم عمق در جریان است. این حیات مادی جریانی پیچیده دارد. از زمانی که بر طبق قرآن آسمان " دودی بود" و طبق علم بیگ بنگ در آن "دود" رخ داد و ستاره ها و سیارات به وجود آمدند. امام خمینی هم در جایگاه خودشان هستند و می دانند که جهان از چه ساخته شده و ناظر و آگاه بر این هستند که به کجا خواهند رفت مثل همه ی ارواح پاک دیگری که جایشان در عالم برزخ امن است و اسیر عذاب های برزخی نیستند. حضرت امام حسین ع و حضرت زینب ع شفیعانی هستند که شیعیان حضرت علی ع را شفاعت می کنند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳:۴۷
elham

elham : سلام خسته نباشید نمیدونم جای درستی خوابم رو مطرح میکنم یا خیر- من خواب دیدم که توی سالن خیلی بزرگ مانند تالار هستم و وسط اون سالن یک حوض آب قدیمی هستش که دوست پسرم منو میزاره توی اون حوض که توش پر آبه و همه کسانی که هستند اونجا دور ما ایستاده اند و منتظرن که دوست پسرم حرفش رو شروع کنه که نمی کنه.تمام مهمونام که اونجا ایستادند دوستای دوست پسرم هستن.این خواب تعبیری دارد؟

پاسخ
لینک۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱:۵۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما احساس می کنید که دوست پسر شما در حضور دیگران شما را در یک شرایط احساسی قرار می دهد، ولی هیچ ابراز احساسات به شما نمی کند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۳:۵۹
leila

leila : با عرض پوزش خانم هراتی عزیز لازم بود توضیح بدم پدر همسرم چندین ساله ک فوت کردن و اون خونه مال همسرمه اگر در تعبیر تفاوتی حاصل می کنه در ضمن می خواستم لطف کنید و اکر نیازی نیست ثعبیر رو‌هم پاک بفرمایید
تشکر و خسته نباشید

پاسخ
لینک۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰:۳۸
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : او قبلا در زمان حیاتش راجع به این مسائل صحبت می کرده و ناراحت بوده... در باقی تعبیر فرق نمی کند.

پاسخ
لینک۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۰:۲۹
العبد

العبد : سلام
عید سعید فطر مبارک
خواب دیدم هم اتاقی من در محل کارم وسط اتاق کارمان یک استخر کوچک یا یک حوض در کف اتاق ایجاد کرده که فضای اتاق را تاحدی تنگ کرده و در اتاق مبل چوبی وجود دارد (در حال حاضر مبلمان اداری دارد) که تعداد صندلی ها بالنسبه زیاد بود ولی هنوز چیده نشده بود و دکمه ای زد و آب داخل حوض خالی شد و من یک مقدار به این فکر بودم که جا تنگ شده است.
این خواب تعبیری دارد؟

پاسخ
لینک۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳:۱۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. عید شما هم مبارک. همکار شما برای خودش در محیط کاریتان یک فضای روحی و عقیدتی خاصی درست کرده که کاملا بی احساس و منفی رفتار می کند و در تعامل با مردم بسیار سیاستمدارانه برخورد می کند و اگر لازم باشد دروغ می گوید و البته موقعیت ها و جایگاه پیشرفت او در این فضا میسر خواهد شد ولی شما نمی توانید با این روحیه کنار بیایید! شما احساس می کنید که زمینه ی فکری تان تا اندازه ای با او تعارض دارد و این رفتار او، کار را برای شما هم سخت کرده است و نمی توانید جوری رفتار کنید که صلاح می دانید و او جلوی پیشبرد کارها به روش شما را گرفته است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹:۵۰
Maryam

Maryam : سلام خانم هراتی وقت بخیر.من خواب دیدم خانه ما که بزرگ و حالت باغ داشت انگار با خانه خانواده شوهرم کنار هم بودن تو اون خونه یه حوض دایره ای دو قسمتی بود دو تا دایره توهم .همعروسم با دخترش دعواش بود و گریه میکرد و میگفت من سالها ست اینجا ظرف میشورم.دیدم شیر شستشو در محیط دایره دوم است و حوض دایره خارجی عمیق بود توشم کلی لجن و آب سیاه ترسیدم گفتم ...خانم چطور دستشو دراز میکرده تا زیرشیر ظرف بشوره؟اگه ظرفش میفتاده چکار میکرده؟خوب خودش نیفتاده تو لجنها.خلاصه تواین ترسها دیدم اون زن رفت تو اتاقی که دیوارش شیشه ای بود و جز خونه مابود. و با خواهرا و داداش من خنده سر میدادن و بازی.البته اون سنش خیلی بزرگتراز خواهربرادرمنه.من رفتم ته حیاطمون یکسری درخت انار بود و میز که روش غذابود .اومدم برگردم یه میز دیگه کنار همون اتاق دیدم و دیدم خواهرشوهرم داره روی پلو زعفرون میریزه و احساس کردم میخواد چیزبدی مث دعا بریزه رو پلو بده به همعروس و خواهربرادرم.رفتم جلو کنارش ایستادم تا متوجه من شد یهو دستپاچه شد با حق بجانبی و تندی گفت من عدسی برات پختم تو نخوردی.منم گفتم چرایه کاسه پر خوردم و یه قابلمه عدسی رو ریختم رو سر وصورتش باعصبانیت.انگار فهمیدهبودم که عدسی هم مشکل داشته .رفتم تو پذیرایی خونمون اون یکی خواهرشوهرم نشسته بود یه زن بلندقد ولاغرم اومد با مامانم سلام کردمامانم گفت ایشونو میشناسم ولی زیاد راغب به صحبت با دوستش نبود اون خانم گفت زن دایی شوهرمه.مامانم گفت حالامیرم صحبت میکنم باهاش هرچی باشه مهمونه و من یادم افتاد شوهرم اصلا دایی نداره و دروغ گفته بود
احساس خوبی واسه صحبت مامانم با اون زن رو نداشتم. خواهرشوهرم هم رومبل ساکت نشسته بود.ممنون که باتوجه به شرایطم تعبیرشو بفرمایید.

پاسخ
لینک۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹:۰۷
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. خانواده همسر شما ادمهای درستی نیستند. جاری شما یا به قول خودتان همعروستان آدم بدبختی است و خیلی سعی می کند کارها را به خوبی نظم دهد و به پیش ببرد و برای آینده برنامه ریزی کند ولی اختیار چیزی را ندارد و برای او هم مشکلات زیادی درست کرده اند. مضافا به اینکه گویا خواهر شوهرتان اهل جادو جنبل یا بدگویی از دیگران است و خلاصه شر به پا می کند. خواهر شوهر دیگرتان هم حرف های شما را به دیگران انتقال می دهد و دروغگوست. شما گول آنها را نخواهید خورد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۱۴
Diyar

Diyar : باسلام‌خدمت شما خانم هراتی امیدوارم که روزهای خوبی داشته باشید .
مادرم‌خواب دیده که لباسهای برادر زاده ام که یک سال سن دارد درون یک‌حوض اب است حوض بزرگی بود لباسها به وسط حوض که میرسیدن میرفتن زیر آب انگار که چیزی اونا رو زیر آب میکشید .مادر از برادرم‌میخواد که لباسهارو از حوض بیرون بیاورد ولی برادرم‌توجهی نمیکنه .مادرم‌به طرف حوض میره وسه دست از لباسهای برادر زاده ام را از حوض بیرون‌میاوردو‌همانجا باخودش میگه که اینها فرزندان نوه ام هستندانگار که خواب رو تعبیر میکنه .تعبیراین‌خواب چی هست

پاسخ
لینک۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳:۴۲
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر همینطور شما. برادر زاده شما رفتار و کارهایش تحت تاثیر احساساتی که نسبت به او می شود، قرار دارد و او بسیار احساساتی است. با وجودی که سن او کم است، اما فکرش روشن است و یک بچه ی احساساتی و مهربانی است که اعمالش همه از ته دلش و از عمق احساسش از او سر می زند. در واقع بچه های برادر زاده ی شما، روش های مختلفی هستند که او از خودش بروز می دهد تا به خواسته اش برسد. او مهربان است و برایش هم به سلامتی و شادی پول خرج می کنند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴:۱۵
ادامه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت