یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب زیارت

اگر خواب ببینید که به زیارت حرم امامان و معصومین رفته اید، به ایمنی و آرامش خاطر خواهید رسید. زیارت هر یک از امامان در خواب، نشانه رضایت قلبی ارواح آن معصومین از بیننده خواب و نوشته شدن ثواب زیارت برای او است.

معنی لغوی کلمه حرم در عربی به معنی جای امن و ایمنی است. اگرکسی ببیند که در حرم کعبه بود، از آفات دنیا ایمنی خواهد یافت یابد و انشاء الله به حج خواهد رفت.

امام صادق (ع) می فرماید: اگر کسی در خواب ببیند به حرم پادشاهی عادل رفت، دلیل که موفق به انجام کارهای مفید خواهد شد. اگر کسی ببیند به حرم پادشاهی ظالم رفت، دلیل که کاری کند که از آن کار بدنام گردد.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر کسی ببیند وارد حرم پادشاه یا حرم مردی بزرگواری شد، دلیل که از شر پادشاه یا حاکم وقت ایمن شود و از پادشاه یا حاکم وقت، به او خیری خواهد رسید.

جمعی از معبران می گویند: اگر کسی خواب ببیند در حرمی مشغول زیارت است، حاجتی دارد که زیارت آن شخص، موجب حاجت روایی او خواهد شد.
اگر کسی ببیند پادشاه یا حاکم وقت، او را به حرم خویش دعوت کرد و او به آنجا رفت، مقامی از جانب حکومت خواهد یافت و کاری خواهد کرد که باعث بدنامی او خواهد شد.

تعبیر خواب زیارتگاه

زیارتگاه در خواب به جای امن و قرار گرفتن در ایمنی تعبیر می شود. اگر خواب ببینید به زیارتگاهی رفته اید، حاجتی در دل دارید که به واسطه کسی که به زیارت حرم او رفته اید، و به برکت دعای خیر آن شخص، به حاجت خود خواهید رسید و یا عملی انجام داده اید که ثواب زیارت حرم آن شخص به شما خواهد رسید.

تعبیر خواب زیارت اهل قبور

اگر کسی در خواب دید در گورستان مشغول خواندن فاتحه است، از مرگ و میرها عبرت می گیرد. اگر دید در گورستان از قبری، مرده ای با او سخنان دلنشین گفت، اعمالش خوب است و اگر سخنان عتاب آمیز می گفت، بد کردار است و باید به سوی خدا با توبه بازگشت کند.

    امام صادق (ع) می فرماید: دیدن گورستان بر سه وجه است:
  1. غم،
  2. زندان،
  3. محنت.

محمد ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب قبرستان، ارتباط و مصاحبت با افراد جاهلی می‌باشد که دین و دنیای آن‌ها در فساد و تباهی است.

تعبیر خواب زیارت امام رضا (ع)

اگر کسی خواب ببیند که به مشهد برای زیارت اما رضا (ع) رفته است، عملی انجام داده که برای او ثواب حج نوشته شده و شفاعت امام رضا (ع) را برای خود خریده است. همچنین زیارت حضرت امام رضا، نشانه حاجت روا شدن بیننده خواب و در ایمنی و آسایش قرار گرفتن او است. کسی که این خواب را ببیند خداوند تعالی او را از شر دشمنانش ایمن نگه خواهد داشت انشاء الله.

تعبير خواب زيارت امام حسين (ع)

اگر کسی خواب ببیند به زیارت امام حسین (ع) نائل شده است، امام حسین (ع) از او راضی است و چنین شخصی باید افکار و اندیشه ای مانند امام حسین (ع) داشته باشد. انسان پرهیزکار، از خود گذشته، شجاع و فداکاری شود و فقط برای رضای خداوند زندگی را بگذراند. پس اگر کسی چنین خوابی دید، عملی انجام داده است که شفاعت و رضایت امام حسین (ع) را برای خود خریده و در آخرت ایمن خواهد بود.

تعبیر خواب زیارت کربلا

اگر خواب دیدید که به کربلا رفته اید، مانند یاران امام حسین (ع) مورد شفاعت ایشان و از بندگان صالح خداوند محسوب خواهید شد.

تعبیر خواب زیارت امامزاده

اگر کسی خواب دید به زیارت امام زاده ای رفته است، خوب است که برای روا شدن حاجت خود، از امام زاده ای که نزدیک به اوست، درخواست کند تا برای او دعای خیر کرده و به واسطه و به دلیل پاکی و بی گناهی آن امام زاده، خداوند متعال دعای بیننده خواب را انشاء الله مستجاب بفرماید.

اگر کسی در خواب ببیند که به زیارت امام زاده ای می رود، و برای شادی روح و برای قربت و نزدیکی به خداوند متعال دعا می کند، به برکت وجود امامی که امام زاده به او نسبت داده می شود، انشاء الله حاجت روا خواهد شد.

تعبیر خواب زیارت حضرت معصومه

حضرت معصومه (س) خواهر حضرت امام رضا (ع) بوده و از معصومین و شفاعت کنندگان درگاه خداوند برای صالحین و مردم با ایمان محسوب می شود. اگر کسی خواب دید که به زیارت ایشان رفته است و حاجتی در دل دارد، باید سعی کند در بیداری انشاء الله به زیارت ایشان برود، زیرا این خواب نشانه این است که ایشان به بیننده خواب نظر رئوفت و دوستی دارند و انشاء الله دعای خیر ایشان همراه کسی است که در دل با نیت پاک و به دور از گناه، از خانواده امام رضا (ع) درخواست دعای خیر دارد.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

788 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

پیمان

پیمان : سلام من خواب دیدم سوار اتوبوس شدیم و تو راه کربلا هستیم تو راهم خیلی شاد بودیم چون چند تا از دوستامم و بچه های دانشگاه بودن و منم داشتم اس میدادم به همه که حلالم کنید ممنونم

پاسخ
لینک۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷:۳۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. خواب شما دو تعبیر متفاوت دارد. اول می تواند این باشد که شما در راه امام حسین ع کار خیری انجام می دهید که ثواب زیارت او را برایتان می نویسند ولی اینطور نیست که صرفا با انجام کار خیر، شما بتوانید بدیهایی که در حق دیگران کرده اید را جبران کنید بلکه باید سعی کنید از همه کسانی که به آنها بدی کردید حلالیت بطلبید و کار خوب هم انجام دهید تا ثواب زیارت برایتان نوشته شود. تعبیر دوم این است که شما ممکن است منوط به شرایط زندگی تان به عراق سفر کنید و صلاح بدانید که از دیگران حلالیت بطلبید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴:۰۸
Dokhtare Ali110

Dokhtare Ali110 : سلام‌خانوم هراتی عزیزم. حالتون چطوره؟ طاعاتتون قبول، خیلی ازتون التماس دعا دارم .

پاسخ
لینک۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴:۴۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام عزیزم . تشکر. همینطور برای شما. شما معتقد هستیدکه برای حل مشکلاتتان باید متوسل به حضرت امام حسین ع و حضرت عباس ع شوید در حالی که مادر شما و خاله و دخترخاله تان دارند دنبال علت موفق نشدن شما در کارتان می گردند! یا اگر خودشان حاجتی دارند که به آن نرسیده اند، دارند دنبال دلیل و مدرک چرا و چگونه ی کارشان می گردند و فلسفه می بافند و اما و اگرهای مختلفی را زیر و رو می کنند و این قبر ارسطوست. اگر شما خودتان را به خدای بزرگ واگذار کنید و دربست مطیع فرمان و خواسته ی او باشید، سعی می کنید که درست رفتار کنید ولی دیگر عاقبت کارتان را هر چه که باشد دربست می پذیرید حتی اگر موافق میل باطنی تان نباشد. اما اگر توسلی در کار نیست و فقط اتکای شما به کار خودتان باشد، باید دنبال دلیل و منطق و مدرک اتفاقاتی باشید که منجر به نتیجه ی نهایی عملکرد شما شده است. درست است که سعی و تلاش لازم است ولی وقتی خودتان را به خدا سپردید چیزهایی اتفاق می افتد که خارج از برنامه ی شما و به دور از پیشگویی شماست و برایتان موجزه می شود. چیزهایی پیش می آید که انتظارش را ندارید و با عقل و منطق جور در نمی آیند. حضرت عباس ع به شما نظر محبت دارند متوسل به او شوید تا برایتان دعا کنند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱:۱۴
آمنه

آمنه : سلام. خواب دیدم تشک

پاسخ
لینک۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸:۳۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما سعی می کنید روحیات خودتان را کشف کنید و بدانید که چطور باید فکر کنید که به نفعتان باشد. برای پیشرفت شما در زندگی و خوشبختی تان، لازم می بینید که از خط مشی حضرت زینب س پیروی کنید ولی در عین حال نگران این موضوع هستید که طرز فکر ایشان، باعث شد که خیلی در حق او بدی کنند و رفتار بدی با ایشان شده بود و نگران هستید که مشابه این رفتار بد، در عصر خودمان هم به واسطه دشمنان شیعیان که داعشی ها هستند، برایتان پیش بیاید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶:۰۵
mina

mina : سلام صبحتون بخیر
دیشب خواب دیدم سوار اتوبوسی هستم که عازم مشهد هست همسفرهام رو نمیشناختم
شب شده بود هنوز نرسیده بودیم میخواستیم تو راه جایی توقف و استراحت کنیم ولی راننده اصرار داشت که بریم و میگفت ۳ ،۴ ساعت دیگه میرسیم و بالاخره ی آپارتمان گرفتیم برای استراحت و به محض ورود به آپارتمان رفتم دوش گرفتم خیلی کثیف شده بودم

پاسخ
لینک۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷:۰۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما می خواهید مثل خیلی از مردم برای رسیدن به خواسته هایتان به امام رضا ع متوسل شوید. نگران هستید و می خواهید زود حاجتتان را بگویید و به آرامش برسید. شما باید قبل ار اینکه خواسته هایتان را بگویید اول افکار منفی را از وجودتان بشویید برود و سعی کنید که با ذهنی آرام و بی گناه به امام رضا ع رو آورده و با او درددل کنید تا به درگاه خداوند برایتان دعا کند. ذهن شما خیلی ناآرام و شلوغ است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۸:۱۰
Mehrsa

Mehrsa : سلام صبح بخیر خسته نباشید این خواب رو دوستم دیدن : خواب دیدم از حیاط حرم امام رضا ع رد شدم و یه مسجد توی حیاط حرم بود وقتی از حیاط عبور کردم چشمم به گنبد. طلایی و نورانی امام رضا ع افتاد , به گنبد نگاه میکردم گریه میکردم و به دوستم میگفتم حرم مثل دفعه قبل خیلی قشنگه ممنون

پاسخ
لینک۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶:۳۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما خواسته هایی دارید که برای رسیدن به حاجاتتان دعا می کنید. متوسل به امام رضا ع خواهید شد و حاجت روا می شوید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴:۲۷
Zahra

Zahra : سلام. وقت بخیر خانم هراتی عزیز. یکی از دوستانم خواب دیدن که مکه بودن(البته خانه ی خدا و حالِ زیارت کردن رو ندیدن ولی گفتتن میدونستن که توی خواب برای زیارت، مکه بودن) گفتن که زیارتشون تموم شده بوده که من رو می بینن که کنار یه آقایی بودم که قدبلند بودند و چشم و ابرو مشکی و کت و شلوار تنشون بوده و من خیلی خیلی خوشحال بودم و چشمام میدرخشیده و به دوستم گفتم که عقد کردم و چند وقت دیگه عروسیم هست و تنها ناراحتیم اینه که قراره از پدرم دور بشم و دلتنگ میشن ایشون چون قراره خواهرم هم عروسی کنه. اسم اون آقا که همسر من بودن و کنار من ایستاده بودند هم رضا بوده(من مجرد هستم). دوستم تعریف کردند که تو ذهنشون پیش خودشون گفتن که زهرا(من) بالاخره اونی رو که می خواست پیدا کرد. (من و همسرم هم در خواب زبارتمون تموم شده بوده و ما هم می‌خواستیم برگردیم ایران) در انتها دوستم برگشته ایران و خانواده اش به استقبالش اومدن و دوستم ناراحت بوده که چرا براش گوسفند قربانی نکردن. ممنون میشم که این خواب رو برای من و دوستم تعبیر بفرمایید.

پاسخ
لینک۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۶:۰۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما هردویتان کاری کرده اید که ثواب زیارت خانه خدا را برایتان نوشته اند و شما به آرزو و خواسته ی خودتان خواهید رسید. شما راضی هستید به رضای خداوند و آنچه که او برای شما در نظر بگیرد را می پذیرید و بنابراین خوشبخت خواهید شد و گشایش کار خواهید یافت. زندگی دوستتان از هرج و مرج بیرون خواهد آمد و بلا از او دور خواهد شد. قربانی کردن در خواب به دادن صدقات و خیرات اشاره می کند ولی نگرانی دوستتان را تهدید نمی کند که او مجبور باشد قربانی بدهد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸:۵۶
Mehrsa

Mehrsa : سلام وققتون بخیر خسته نباشید این خواب رو زنداداشم دیدن : سلام خواب دیدم با کسی که الان یادم نیست کی بود رفتیم امامزاده یحیی اون شخص بنظرم شیعه نبود اما من دوست داشتم ببرمش اونجا تا آشنا بشه امامزاده خیلی بزرگ و زیبا بود وقتی وارد شدیم خیلی حس خوبی داشتم اونجا دوتا از خواهرهای همسرم نشسته بودند , من زیارت کردم و دعا کردم و از خدا حاجت خواستم و بعد از خداحافظی از خواهرهای همسرم با اون شخص خارج شدیم. ممنون

پاسخ
لینک۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۴۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. کسی از شما تقاضای دعای خیر خواهد کرد هر چند که عملا خیلی هم معتقد نیست که دعای شما به درد او بخورد. با این وجود شما با ایمان زیاد و با امید برای او دعا خواهید کرد و باور دارید که امام زاده یحیی برای حاجت روایی شما به درگاه خداوند دعا می کند. خواهران شوهرتان هم مثل شما به توسل به امام زاده یحیی معتقد هستند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳:۰۲
Ali

Ali : سلام.
خواب دیدم خواستم برم زیارت امام حسین ع. اینجوری حساب کردم که با هواپیما برم ارومیه و از اونجا وان (در کشور ترکیه است) و از اونجا تا کربلا راهی نیست.(اینطوری توی خواب توی ذهنم بود که میشه راحت از وان رفت کربلا. شاید چون قبلا به این فکر کرده بودم که از وان برم ترکیه توی خواب هم اثر گذاشته بود که از وان میشه رفت کربلا)
حساب کردم پول پرواز دو تا ۴۰۰ تومن و رفت و برگشت سواری کلا نباید بیش از یک میلیون و دویست بشه.

به یکی از همکارای اقا گفتم زیارت امام حسین ع میای بریم. اونم قبول کرد.
وقتی به وان یا کربلا رسیدیم (یادم نمیاد دقیقا کجا بود) من گفتم یک دفعه بریم تا حرم. ولی همکارم گفت بیا اول بریم توی خونه ات و اونجا حمامی بریم یا مرتب کنیم خودمون رو و بعد بریم. انگار من خونه ای اونجا داشتم و مدتها بود اونجا نرفته بودم.
گفتم کلیدش رو یادم رفته بیارم. ولی دست تو جیبم کردم و دیدم کلیدش ته جیبمه. دو تا کلید کوچک بود. قرار شد بریم خونه من. بیدار شدم.
پسرم و مجرد.

پاسخ
لینک۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵:۵۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما کار خیری انجام خواهید داد که ثواب زیارت کربلا را برایتان می نویسند. ولی قبل از آن شما باید خودسازی کنید و ذهنتان را از نگرانی ها و آلودگی ها پاک کنید و گناهانتان را بشویید برود. شما گشایش کار خواهید یافت. دور دور شماست و اوضاع به نفع شماست. دوره ی تذهیب، مهیا شدن و رشد رسیده است. شما به کمال معنوی خواهید رسید و امام حسین ع به شما نظر کرده است. شما کاری می خواهید انجام دهید که در انجامش موفق خواهید شد هر چند که تا اندازه ای به مشکل بر می خورید ولی قطعا به هدفتان خواهید رسید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰:۱۳
Saeed

Saeed : سلام
در واقعیت حدودا یک هفته پیش تصمیم داشتم نذر زیارت عاشورا برای حاجاتم بگیرم که این هفته میخاستم شرو کنم، دیشب تو خواب دیدم زیارت عاشورا میخونم ولی انگار در مضمون زیارت یازینب یازیب هم هست و ندایی هم میگه یازینب یا زینب من هم تکرار میکنم یازینب یازینب که بیدار شدم

پاسخ
لینک۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۷:۱۴
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. برای رسیدن به حاجاتتان نذر حضرت زینب س کنید که زیارت عاشورا بخوانید و او به درگاه خدای بزرگ برایتان دعا خواهند کرد که جاجت روا شوید چون دل حضرت زینب س خیلی به خاطر عاشورا سوخته است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸:۱۳
Pardis

Pardis : با سلام و عرض ادب خدمت شما خانم هراتي عزيز، خواب ديدم كه به اتفاق يكي از دوستام عازم كربلا هستم. انگار لحظات آخر قبل از حركت بود و من خوشحال بودم كه مي تونم برم هم حضرت علي و هم امام حسين رو زيارت كنم. ساك سفرم جلوم بود و توش پر از لباس هام بود كه يك دفعه يادم افتاد براي پسرم لباس زاپاس برنداشتم كه اگه خودش رو خيس كرد لباس داشته باشه. براي اون لباس برداشتم و همين كه مي خواستم برم از بين افرادي كه بودن، انگار مرحوم پدر بزرگم اومد و گفت : روسريت رو قشنگ سرت كن عزت اين طوري به زن مي رسه. نگاه كردم ديدم روسريم طرح داره و روش كلي گل و نقش و نگار داره ومن براي اين كه به نظرم براي اين سفر مناسب نميومد طوري سرم كرده بودم كه طرح روسريم معلوم نباشه. ولي با شنيدن اين حرف ها روسريم رو دوباره سرم كردم و تصوير خودم رو تو آينه مي ديدم كه يه روسري پر از طرح رو سرمه. انگار طرح مواج قرمز رنگ و سبز يشمي و گل داشت و خيلي شلوغ بود. روي روسري چادر سرم كردم وآماده رفتن شدم. نمي دونم ربطي داره يا نه ولي روز قبل اين خواب، نمازي خونده بودم براي حل مشكلاتي از جمله مشكلات پسرم متوسل به حضرت علي شده بودم. ممنون مي شم تعبيرش رو بفرمايين

پاسخ
لینک۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴:۵۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. عرض ادب متقابل. شما زیارت امام حسین ع و حضرت علی ع را باید بخوانید و مثل این خواهد بود که ثواب زیارت آنان را از نزدیک برایتان بنویسند. شما می خواهید با زیارتتان از ایشان تقاضا کنید که برایتان دعا کنند تا رفتاری درست داشته باشید و تا استیصال و نگرانی پسرتان رفع شود و او مجبور نباشد این همه انرژی منفی را درون وجود خودش نگه دارد. روح پدر بزرگتان شاد. شما امیدوار خواهید بود و از افکار منفی دست می کشید. امید را در سرتان زنده می کنید و با توکل به خدای بزرگ برای شفا یا حل مشکلات فرزندتان دعا خواهید کرد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸:۱۲
ادامه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت