کاربر گرامی، بخش دیدگاه تعبیر خواب روزهای دوشنبه و پنج شنبه کلا بسته است. سایر روزها از ساعت 12 شب تا 17 عصر فعال است.باشه

یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب طوطی

اگر کسی طوطی سخن گو در خواب دید، کارهایی از او سر می زند که برای دیگران تعجب آوراست و بیشتر روی محور کارهای خوب اخلاقی دور می زند. اگر کسی ببیند که هر چه سعی کرد، طوطی با او حرف نزد، دلیل بر آن است که کاری را در نظر دارد انجام دهد ولی سعی وی بی نتیجه می ماند و بهتر است که از آن کار صرف نظر کند و وقت را بیهوده نگذراند.

اگر طوطی سخن گوی شیرین زبانی بود، آن شخص اگر متاهل است، خداوند فرزندی نیکو خصلت به او عطا می فرماید و اگر مجرد است اولین فرزند وی پسری خواهد بود با خصائل نیکو. اگر در خواب ببینید که طوطی خوش رنگ و سخن گوئی در قفس دارید یا مصاحبی سرگرم کننده می یابید یا خودتان در شرایطی قرار می گیرید که جرات ابراز عقیده پیدا نمی کنید و مجبور می شوید تا فقط آن چه را که رئیس شما می گوید تایید و تکرار کنید.

    امام صادق (ع) می فرماید: دیدن طوطی درخواب بر سه وجه است:
  1. فرزند،
  2. دختری دوشیزه،
  3. شاگردی حرف گوش کن.

معبران می گویند: طوطی غلام و فرزند غلام است و چنانچه ببینید که طوطی ازدست شما گریخت فرزند غلام شما می گریزد یا فرزند خودتان به سفر می رود.

محمد ابن سیرین می گوید: دیدن طوطی، دلیل بر فرزند و غلام است. اگر ببیند طوطی از دست او بپرید، دلیل که فرزندش سفر کند. اگر ببیند که طوطی با وی سخن گفت، دلیل که کاری کند که مردم را از آن عجب آید. طوطی ماده درخواب، دلیل بر دختر دوشیزه کند و طوطی نر، دلیل بر مردی پاکدل یا غلامی پارسا باشد.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.
در صورتیکه خواب ارسالی شما بیشتر از ۷۵۰ کاراکترباشد، به ازای هر ۷۵۰ کاراکتر یک حق خواب از شما کسر خواهد شد!

39 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

فرنوش

فرنوش : سلام خانم هراتی.. مامانم خواب دیده یه طوطی بزرگ و رنگارنگ و خیلی خوشگل پرواز کرده اومده نشسته رو سرش، مامانم خیلی خوشحال شده و با خودش گفته پرنده خوشبختی اومد نشست رو سرم... سنگینی و ناخنای طوطی رو روی سرش حس می کرده خیلی خوشحال بوده، حتا وقتی از خواب بیدار شده این حس و خوشحالی باهاش بوده.. ممنون میشم تعبیر کنین

پاسخ
لینک۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳:۰۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. اگر شما مجرد هستید، شوهر می کنید و اگر متاهل هستید، صاحب فرزندی خواهید شد که در هر دو صورت همسر و فرزند شما باعث افتخار مادرتان خواهد شد و او به خودش می بالد. این شخص شیرین زبان و خوش برخورد، با نمک و حرف گوش کن است. اما گاهی مادرتان فکر می کند که او زیاد مسخره بازی در می آورد و حرف زیاد می زند و وقت کشی می کند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۸:۴۵
فرنوش

فرنوش : سلام. روزتون بخیر. خواب دیدم جلوی در اتاقم دو تا لگن نسبتا بزرگ هست که پر از دون و غذای پرندس، تو یکیشون ۱۰_ ۱۲ پرنده ی کوچولو و رنگارنگ که بیشتر قرمز بودن رو دونا بودن. تو اون یکی ۳ تا طوطی؛ زرد کمرنگ و سفید بودن، داشتم رد میشدم از روشون که یکی از طوطیا بهم اشاره کرد! نازش کردم و داشتم میرفتم که دوباره یه جوری بهم فهموند که بهم غذا بده، منم از همون غذای زیر پاشون برداشتم و گرفتم سمتش و اون از دستم غذا میخورد.. ممنون از تعبیرتون

پاسخ
لینک۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱:۲۷
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما از خانواده و دوستانتان حمایت می کنید و فرصت های جدید را برای رشد و پیشرفت آنان خلق می کنید. با محبت تر و صمیمی تر با آنان برخورد خواهید کرد. لذت، هارمونی و عشق به زندگی تان راه می یابد و آرمانها و اهدافتان را بدست می آورید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۴:۵۷
ندا

ندا : من خواب دیدم یه خونه جدید اجاره کردم داشتم وسیله میچیدم.مامان دوتا قالی برام فرستاد.یه قالی کوچیکه نو و یه قالی بزرگ دسته دو.خونه من تا خونه بابام اندازه یه کوه فرق داشت باید از بالای یه جایی با پله میومدی پایین تا به خونه من میرسیدی. یه پرنده شبیه طوطی دیدم که بزرگ و رنگی رنگی و خیلی خوشگل بود از راه دوری اومده بود که یکیوببینه داشت به دونفر می‌گفت به فلانی بگید من از راه دور اومدم ببینمش(یادم نیست بابام منظورش بود یا یکی دیگه که میشناختمش) خیلی هم بی قرار بود.من دلم سوخت بهش گفتم من بهش میگم خیلی خوشحال شد و مدام بالای سر خونه ام بود . من مهمون داشتم غذارو برداشتم رفتیم خونه بابام غذا بخورم.اونجا به بابام گفتم چرا پس نمیای خونه من؟ الان که نزدیکترم نمیای اصلامن خیلی نگرانتم.گفت میام بابا روز مدینه و مکه تعطیله میام تا آخر هفته میمونم.

پاسخ
لینک۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹:۱۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. ایده ی تازه ای به ذهنتان می رسد و می خواهید زندگی تان را متحول کنید. شما در مورد راه و روش زندگی تان شاید خیلی احساس مسئولیت نکنید و یا برای کسی دیگر فعالیت و کار کنید یا حتی ممکن است که بخواهید در کار کسی دیگر دخالت کنید. مادرتان ( یا خرد و عقلانیت شما) به شما زمینه های تازه ای برای رشد و فعالیت را ارائه می دهد. کاری که شما به دست می گیرید با استانداردها و یا موقعیت مالی پدرتان و یا با ایده آلهای او خیلی فرق دارد و در حد و اندازه ای نیست که پدرتان این کار را تحسین کند. شما دلتان پر می زند که احساس شما را درک کنند و شما را درک کنند و امید زیادی دارید که بتوانید در کارتان خیلی موفق باشید و باعث افتخار پدرتان شوید. پدر شما هم به خدای بزرگ توکل کرده و علاوه بر عبادت او، به شما هم بسیار علاقه دارد و از شما حمایت خواهد کرد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲:۴۷
مارال نقوی

مارال نقوی : خانوم هراتی با عرض پوزش در مورده خودم و خوابم توضیح میدم
توی خوابم طوطی اصلن حرف نمیزد(خواهرم به من گفت که (قبلا از اینکه من(خودم)!! اونجا حاضر بشم) اون طوطی حرفا و عبارت هایی که هر کدوم از ماها استفاده میکنیم رو میگه ولی حرفایی که من!!!(خودم)میزنمو بیشتر تکرار میکنه)راستش برام بیشتر این عجیب بود که طوطی به بیرون پرواز نکرد و وقتی توی ی قفس تنگ گذاشتم و خودم خیلی ناراحت و نگران شدم خودش با نوکش در قفسو ی جوری بست که پرهاش داخل قفس باشه...
و خودم خانوم هراتی اصلن از غیبت و... بیزارم و آدم صریح و رکی ام و اگر تو جمعی باشم که بدگویی دیگرانو میکنن یا حرفو عوض میکنم یا جمعو
اصلنم بلد نیستم ادا در بیارم و ی آدم جدی ای هستم
تعبیری که گفتینو متوجه نمیشم, من بد تعریف کردم.... یا چی!؟
متشکرم

پاسخ
لینک۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۴:۲۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. بنده خوابتان را اشتباه متوجه شده بودم. کسی هست که حرف های شما را می زند و دوست دارد که کنار شما باشد. او آزادانه انتخاب کرده است که به شما نزدیک باشد. تعبیری که من از طوطی عرض کردم، به صورت کلی اشاره به کسی دارد که زیاد غیبت می کند و یا با شوخ طبعی دیگران را مسخره می کند. شاید اشاره به یک دوست یا کسی از اطرافیان شما دارد. او به شما علاقمند است ولی خوب رفتارش خوب نیست. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴:۳۲
pouneh

pouneh : باسلام و عرض ادب

ممنون نمایش داده نشه

پاسخ
لینک۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳:۵۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. عرض ادب متقابل. شما می خواهید فکرتان آرام باشد ولی به این فکر می کنید که هنوز به اندازه ی کافی توانایی هایتان را بالا نبرده اید و به هدفتان نرسیده اید. شما اهداف و آرزوهایی دارید و منتظر اخبار و پیامهای مثبت و نشاط آوری هستید که هنوز این اخبار به صورت قطعی برای شما مشخص نشده است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۸:۳۸
ندانم

ندانم : سلام.خواب دیدم که توی‌ فرودگاه منتظر بلیط‌ پرواز هستم ولی باید قبلش صحبت میکردم که بتونم طوطی سبزمو با خودم ببرم.بابام اومد تا با مسئولش صحبت کنه اما اون اصلا همکاری نمیکرد و بابام خودش جای اون زنه هعی اطلاعات رو برای تکمیل وارد میکرد.خلاصه درست شد.بعد به لباسم گیر دادن که لباس مناسبی نیست و با کلی دردسر اونو اوکی کردم بعد اتوبوس اومد که ما رو از سالن انتظار به سمت هواپیما ببره.من همون موقع به دوستم گفتم بیا فیلم بگیریم و بگیم چقدر مسئولای اینجا بد بودن.بعد با عجله رفتیم سمت اتوبوس اما همون موقع حرکت کرد و ما جا موندیم.داشتیم کلی گریه میکردیم که یک میرمرد دیدیم گفتیم ممکنه ما رو تا هواپیما ببری گفت آره فقط موتور دارم و ما هم سوار شدیم.وقتی رسیدیم دیدیم کلی ترازو اونجاست که باید وزن خودمونو و وزن بار و همه چیو اندازه بگیرن.یه سفره هم پهن کرده بودن که آبگوشت بخورن قبل رفتن!!:))
بعد یه زن و شوهر لاغر و ضعیف احوال هم سر سفره بودن و هر نونی که توی سفره میذاشتن اونا با ولع خورد میکردن تو کاسه‌شون.اگر نون اضافه میومد ما میتونستیم سوار هواپیما شیم.
بعد دیگه از خواب بیدار شدم:)

پاسخ
لینک۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۹:۱۴
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما می خواهید که بر مشکلات و سختی های زندگی تان غلبه کنید و به اوج موفقیت برسید. می خواهید که بتوانید آزادانه حرفتان را بزنید و برای نظراتتان اعتبار قائل باشند. سعی می کنید که خردمندانه رفتار کنید و نظراتتان را به وضوح بیان کنید و خواسته هایتان را مطرح کنید. می خواهید که رفتار درستی داشته باشید ولی احساس می کنید که در جایی از زندگی تان عقب نگه داشته شده اید و موقعیت ها از دستتان پریده است. هر چند که از اینکه تابع جماعت نمی شوید و هر چه که هر کسی گفت نمی پذیرید، خوشحال هستید. شما خردمندانه رفتار خواهید کرد و خیلی زود به خواسته هایتان خواهید رسید. شما می خواهید تصمیمی برای زندگی تان بگیرید و باید منطقی و عادلانه فکر کنید. باید درکتان را بالاتر ببرید و از دیگران حمایت کنید، به فقرا کمک کنید و صدقه بدهید تا خداوند هم به شما کمک کند تا به اوج موفقیت برسید و آرزوهایتان برایتان برآورده شوند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱:۲۸
Ali

Ali : سلام. خواب دیدم پدر و مادرم 2 طوطی نر و ماده زیبا توی قفس از کسی گرفته بودن بعد خیلی خوششون اومده بود ازشون و خواهرم گفت 1/2میلیون قیمت داده و قرار شد پولش رو به کسی که ازش آورده بودن طوطی ها رو بدن، بعد یه صحنه دیدم طوطی داره توی یه کاسه تخم میزاره و تخم ها با شدت از بدنش خارج میشدن و میخوردن توی دیواره ی کاسه و خورد میشدن، 5 تخم گذاشته بودن که یکیش سالم مونده بود بعد خواهرم و مادرم داشتن نگاه میکردن ومادرم گفت چون تخم با شدت از بدنش خارج میشه و میخوره به کاسه میشکنه وگفت کاش یه تخم سالم دیگه بزاره که 2 تا باشن بعد دوباره طوطی حالتی ایستاده بود که میخواد تخم بزاره، نگاه میکردم بینم از بدنش تخم خارج میشه یا نه که مثل اینکه یه تخم دیگه بود و مقداری سرگینکه داشت خارج میشد بعد تو کاسه دیدم لای تخم شکسته ها سر و صورت لاشه ی آدمای له شده بود که یکیش سر یک مرد مو بلند بود.

پاسخ
لینک۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۶:۰۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. پدر و مادر شما ( یا شما و خواهرتان) حرف دیگران را زیاد می زنید و ادای دیگران را درمی آورید و دیگران را مسخره می کنید و با این حرفها خوش هستید. اما همینطور که شاید با صحبت هایتان باعث دلشکستگی دیگران می شوید، خودتان هم احساس شکنندگی و آسیب پذیری دارید و زودرنج و حساس شده اید. شما می خواهید که احساس واقعی تان را بیان کنید ولی بیفکر و عجولانه قضاوت می کنید و عصبانی و دلشکسته می شوید. لاشه ی آدمهای له شده، همان مسائل گذشته و مرده ای هستند که دیگر بیانشان بی فایده است و یا همان اشخاصی هستند که از نظر احساسی تکه تکه و له شده اند و از بس از ایشان غیبت شده و قدرت دفاع از خودشان را نداشته اند، پوسیده اند. از جمله در خانه ی شما از مردی که مشکلات بسیار زیادی در زندگی اش داشته خیلی حرف زده شده و غیبتش را کرده اید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۴:۲۸
Abcd1234

Abcd1234 : سلام خانم هراتی . خوب هستید ؟
در خواب دیدم یه فاخته با دو تا طوطی اومدن روی درخت بیرون خونه ی ما . فاخته من و صدا میزد منم به تقلید صدای اون رو در می آوردم و به مادرم می گفتم که نگاه کن به اون پرنده میگه .... منم میگم .... بعد دیدم یه مرغ عشق نحیف کوچولو اومده نشسته رو قفس پرنده های خودم که چند ساله تو خونه نگه می دارم ... تشکر از شما

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۲:۴۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما عاشق زنی مغرور و اجتماعی هستید که او هم از شما خوشش می آید ولی شما تنها کسی نیستید که از او خوشتان می آید و شخص دیگری هم ممکن است به این خانم توجه داشته باشد. شما سعی می کنید که نشان دهید که با او همزبان و همفکرید. شما نیاز دارید که در مورد تکرار یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات، حرفها و چیزهای خاصی که می شنوید، قبل از اینکه آن چیزها را برای کسی تعریف کنید، خیلی فکر کنید و تا چیزی را شنیدید، آن را جایی بازگو نکنید، غیبت تکنید و ادای کسی را در نیاورید و یا کسی را مسخره نکنید. کسی هم هست که عاشق شماست ولی شما به او زیاد اهمیت نمی دهید و به چشمتان نمی آید هر چند که او مطیع و رام شماست و منتظر است از او خواستگاری کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۸:۲۷
Abcd1234

Abcd1234 : سلام
ممنون بابت تعبیر زیبای شما
اون کسی که به چشم نمیاد خود این خانم نباشه؟! (خنده)

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۶:۳۸
Abcd1234

Abcd1234 : آها مرغ عشقه کوچولو میشه اونی که به چشم نمیاد ... عجب دنیاییه این تعبیر خواب !

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۹:۰۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : :)))))) معمولا همه عاشق کسی هستند که نمی توانند به او برسند. تا زمانی که چیزی را دم دست دارید، به نظرتان نمی رسد و ارزشش را نمی دانید. آب بر لب چشمه بود و تشنه لبان می گشتم! یار من دم خانه بود و گرد جهان می گشتم....

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶:۳۴
Abcd1234

Abcd1234 : ادامه ش ... این چه سریست خدایا که در آن خواب قفس ... بمن خسته دل خبر از صید نگار آخر شد ... (گفتند مخصوصا اون اصل کاری در آخر خواب )
چشم از فردا از همین دم خونه شروع می کنیم ... که شما فرمودید ... (خنده)

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸:۲۴
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : انشالله همیشه بخندید.

پاسخ
لینک۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۴:۰۹
Abcd1234

Abcd1234 : همچنین شما سرکار خانم هراتی .. سپاسگزارم

پاسخ
لینک۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۲:۴۱
Mahnam

Mahnam : سلام من خواب دیدم که شوهرم چند طوطی خیلی خوشگل داشت و من با دست اونا رو نشون میدادم این طوطی ها دم بسیار زیبا و بلندی داشتند که چند تا پر طاووس خیلی زیبا هم لابه لای پرهای دمشون بود ؟

پاسخ
لینک۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳:۳۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. همسر شما شخصیت شوخ طبعی دارد و زیاد دیگران را مسخره یا غیبتشان را می کند یا کسانی در زندگی او هستند که اینگونه رفتار می کنند ولی در عین حال او بسیار موفق است و آینده ی روشنی دارد و از نردبان اجتماعی بالا می رود. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۹:۴۸
Mahnam

Mahnam : ممنون ازشما

پاسخ
لینک۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵:۲۳
محمد

محمد : سلام خواب دیدم یه عقاب سیاه بززگ با سر سفید و نک زرد رو در اتاقم نشسته رفتم جلوتر دیدم یه طوطیه بزرگ خاکستری تاجدار رو در هست و عقابی نبود بعد من خواستم بگیرمش یه تخم طوطی که مال خودش بود! تو دستم نوشونش میدادم و تا دیدش اومد نشست رو دستم و تخم رو به نکش گرفت و بش فشار میداد تا ترک برداشت و داشت اون رو قورت میداد و منم تعجب کرده بودم چرا داره تخم خودش رو میخوره!! و من به زور از تو دهنش بیرونش کشیدم و مراقب بودم گازم نگیره چون نکش بزرگ بود و طوطی رو گرفتم دیدم کوچک تر از اون چیزی بود که میدیدمش رو در! و خوشحال بودم که یه طوطی گرفتم بعد یه شخصی رو بردم تو اتاق طوطی رو نشونش دادم دیدم طوطی روی یه لبه نزدیک به سقف اتاق روی چنتا تخم نشسته بود . اینم بگم که در واقعیت با یکی از دوستام اختلاف شدید پیدا کردم شاید این خواب با اون ارتباط داشته باشه.

پاسخ
لینک۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۵:۲۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما فکر می کردید که دوستتان اصیل، ارشد، شجاع، قوی و عاقل است و حرفهای منطقی می زند ولی او اینطور نیست. او فقط یک آدمی است که حرف زیاد می زند و غیبت می کند و دیگران را مسخره می کند یا از کارهایشان تقلید می کند و بسیار مغرور است. او ثمره ی کارهای خودش را از بین می برد و می خواهد که از جیب و پس اندازش بخورد؛ احساساتی است و احساس ضعف و شکنندگی و آسیب پذیر بودن می کند. شما دوست ندارید که او از شما بهانه داشته باشد و غیبت تان را بکند. آنقدر ها هم که فکر می کردید البته وجود او مهم نیست. او اهداف و پروژه های خودش را دارد و سعی می کند که به خواسته های خودش جامه ی عمل بپوشاند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶:۲۸
ادامه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت