کاربر گرامی، از روز جمعه (24 خرداد) بخش تعبیر خواب از ساعت 12 شب تا 19 عصر فعال خواهد بود! همچنین روزهای دوشنبه و پنج شنبه مانند روال گذشته کلا تعطیل خواهد بود.باشه

یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب بلند و کوتاه بودن قد

تعبیر خواب کوتاه شدن قد مرد از دیدگاه جابر مغربی: اگر کسی در خواب ببینید (دختر یا پسر) که مردی قدش کوتاه و کوتاه تر میشود دلیل بر اینکه مال و یا سرمایه ای حرام وارد زندگی او شده است که در اینجا کم شدن و کوتاه تر شدن قد تاویلی بر کم شدن برکت و یا مال است.

بیشتر معبران و یا کسانی که بر علم تعبیر خواب تسلط دارند کوتاه شدن قد را نشانه ای از کم شدن عمر هم تفسیر کرده اند.

تعبیر خواب کوتاه شدن قد مرده از دیدگاه شیخ طوسی : اگر کسی در خواب ببیند مرده ای که فرق نمی کند از آشنایان باشد یا غریبه قدش کوتاه شده است و یا قبلا او را با قد و قامت بلند دیده ولی الان کوتاه شده دلیل بر مرگ و یا بیماری نا علاج است.

تعبیر خواب دیدن مرد یا مردان قد بلند از دیدگاه ابن سیرین : خبر خوش اتفاقی نیکو نعمت و یا زیاد شدن عمر و مال از معانی و تعابیر دیدن مرد های قد بلند است .

اگر در خواب‌، آنچنان‌ قد بکشید که‌ از همه‌ اطرافیانتان‌ بلند قدتر باشید، یعنی‌ به‌ دیگران‌ به‌ دیده‌ حقارت‌ می‌نگرید. همچنین‌ این‌ خواب‌، به‌ این‌ معنا است‌ که‌ از اعتماد به‌ نفس‌، شهامت‌، جسارت‌، غرور، قدرت‌ و نفوذ مضاعف‌ و نویافته‌ای‌ برخوردار شده‌اید.

تعبیر خواب مرد قد کوتاه از دیدگاه ادوارد: اگر کسی خواب ببینید که مردی قد کوتاه را می بیند و بیشتر از همه کوتاهی اندازه و قد و قامت فرد جلب توجه کند دلیل بر اینکه مال و روزی اش اندک شود و یا بخشی از ثروت خودش را از دست بدهد که در این مورد حتما لازم است برای دریافت معانی دقیقتر تشریحی از خواب خود را بنویسید.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

59 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

پریماه

پریماه : سلام من امروز صبح قبل ساعت 8 خاب دیدم در مکانی هستم با دوست قدیمیم یک کامیون پارک بود من شبیه حالت سینه خیز از کنار این کامیون رد میشدم اما یک مانع روی سرم احساس کردم یک لاستیک ماشین بود اما یک لاستیک تنها گفتم این چیه و با دست اون طرف انداختم چادرم کمی گلی شده بود پاچش و گرفتم تا برم بشورم اما صحنه عوض شد وانگار وارد یک مکان زیارتی مثل هیات یا مسجد شدم انگار ایام محرم باشه و یک چادر سفید گل قرمز و روسری روشن و لباس شاد تنم بود . یک بی بی سیده که از ایشون کمالاتی سراغ دارم و مدتی است میشناسم دیدم ایشون هم هستن گفتم بی بی نگن تو محرم لباس شاد پوشیده بی بی رو دیدم عمامه مشکی دور سرشون پیچیده بود اما شکل ظاهر شبیه اوشون نبودگتم چقد شکسته شدن اما بعد دیدم کلا پاها کوچیک هست وبدن با زمین فاصله ای نداره لباس مشکی و چادر مشکی در خاب احساسم این بود ایشون بی بی هست اما شبیه هم نبودن .تو این لحظه من به بینی خودم ور میرفتم و تمیز میکردمش احساس دسشویی داشتم رفتم بیرون برم دسشویی گفتم کدوم دسشویی مار وملخی نداره یک در دیدم اون طرف حیاتی بود داخل شدم اول کنار دیوار دم یک سوراخ یک دم حیوون دیدم با تعجی نگاهش میکردم دم تکون میخورد بعد بزرگتر شد شبیه سنجاب وبیرون اومد قد کشید اندازه تقریبا یک ادم اما سنجاب بود ومن اصلا ترسی نداشتم اسم من وصدا زد و به من مطالبی رو گفت که نباید ناراحت بشی اون مساله بدون هیچ پیش زمینه ای بوده البته ا.ل حرفاش و دقیق نفهمیدم بعد دیدم توی محوطه دیسهای بزرگ پر از کبابهای بریان و نان گرد روغنی شبیه تفتان و گوجه روغنی سیخی بود گفتم به من هم میدید ؟ خانمی که اونجابود گفتن البته ومن سریع از چنتا پله پیین رفتم وبرای خودم تو کباب برگ و نان برداشتم و کبابها رو لای نان کردم بیشتر برداشتم تا به مادرم هم بدم بعد اون خانم گفت روزهای جمعه نباید چشمت به نامحرم بیفته . مضمونش همین بود که بیدار شدم .اما از خاطر اون پیر زنی که فکر کردم بی بی هستن ناراحتم ممکنه ایشون نبوده ؟ ممنون

پاسخ
لینک۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸:۱۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما مسئولیت های سنگین یا افکار نگران کننده ای در زندگی تان دارید که سعی می کنید در مقابل این مسئولیت ها یا افکار را کنار گذاشته و در زندگی تان با وجود همه ی مشکلات پیشرفت کنید ولی خسته و نگران هستید و گاهی زیادی در گذشته باقی مانده اید. شما باید سعی کنید که برای حفظ سلامت عاطفی تان و برای بلند شدن از این دوره ی سختی ها، آینده نگر باشید و ناامید نشوید. شما می خواهید نگرانیها را دور بریزید و شروعی تازه داشته باشید و برای آینده تان برنامه ریزی می کنید. برای رسیدن به حاجاتتان متوسل به حضرت امام حسین ع خواهید شد و خوشبین و مثبت اندیش به درگاه خداوند دعا خواهید کرد. اگر کسی که بی بی صدایش می کنید و می گویید کمالاتی دارد، سرکتاب باز می کند یا دعانویسی می کند، خوابتان می گوید که این بنده ی خدا قدرت ندارد حتی زندگی خودش را به پیش ببرد چه برسد که بخواهد با کمالاتش زندگی کسی را عوض کند. ( به طور کلی این کارها از نظر قرآن کریم مذموم و گناه شناخته می شود و چنانچه تمایل داشته باشید دلائل و ادله ی محکمی بر طبق نظر قرآن کریم با استناد به قرآن کریم برایتان خواهم فرستاد). کوتاه بودن قد او به استیصال او اشاره می کند و اینکه کسانی که از جنیان کمک می گیرند و خودشان را موجودات فرهیخته و برتری نشان می دهند، خودشان را هم نمی توانند جمع و جور کنند. شما اگر واقعیت را بدانید احترام ایشان پیش شما پایین خواهد آمد و این همان کوتاهی قد اوست. شما می خواهید بینش و خردتان را زیاد کنید و از شر انرژی های منفی درون وجودتان راحت شوید. به همین دلیل باید سعی کنید که دست از تلاشهای خالی و بی ثمر و بی فایده ای که در گذشته داشته اید برداشته، و اینبار درست فکر کنید. شما باید به گذشته ی واهی و ناراحت کننده نچسبید، انرژی و وقتتان را حرام نکنید و کارهای بی فایده را کنار بگذارید. روزی شما دست خداست و اوست که می تواند زندگی شما را عوض کند و البته با توکل به خدای بزرگ شما به رفاه و ثروت خواهید رسید و سعی کنید که افکارتان را از توکل به هر کسی غیر از خدای مهربان پاک کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶:۱۷
Vaziri

Vaziri : سلام .من خواب دیدم خواهر نامزد سابقم را دیدم و بغلش کردم و سلام و احوالپرسی کردیم با اینکه قدش ازمن بلندتره ولی تو خواب ازم خیلی کوتاهتر بود و چهره ش هم خیلی زشت شده بود. درگوشم گفت تورو خدا برام دعا کن .. ممنون میشم تعبیرشو بگین

پاسخ
لینک۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۲۲
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. خواهر نامزد سابق شما با مشکلات بزرگی مواجه شده و از ارزش و مقام اجتماعی او کاسته شده و نیاز دارد تا شما او را حلال کنید و برایش دعا کنید تا مشکلاتش از بین بروند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶:۱۴
zia

zia : سلام دیشب خواب دیدم یک جایی بودم ایستاده بودم در یک مکانی یک مرد قد بلند و قوی هیکل کنارم وایساده بود من خودم با این که قد بلند و هیکل دارم به خودم گفتم این دیگه چه بلند تر و هیکل دار تر از من هست این تعبیر کنید ممنون میشم.مرسی

پاسخ
لینک۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳:۲۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما گشایش کار پیدا می کنید. جنبه ی موفق تر و قوی تر خودتان را به دنیا نشان خواهید داد. ثابت خواهید کرد که وجهه ی بسیار قاطعانه تر، منطقی تر و با مقام بالاتری در وجودتان دارید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۳۷
  افسون

افسون : با سلام و عرض احترام خدمت شما . اين خواب از زبان دوستم هست . خواب ديدم رفتم خونه ي مادر شوهرم ولي خانه شان ، خانه ايي كه در بيداري هست نبود ( در واقعيت بين مان كدورت هست.) در آنجا با من و خانوادم خوب برخورد كردند و ما تعجب كرديم ولي همه شون مثل آدم هاي خل و ديوانه بودند . مادر شوهرم روي زمين نشسته بود ، پيراهن آبي تنش بود و صورتش شكسته شده بود و ظرفي جلوش بود و چيزي درست مي كرد كه حس مي كردم شايد لوبيا بود . بعد من رفتم صورتش را بوسيدم و او مثل ديوانه ها مي خنديد . بعد من و برادرم و همسرم ( كه فعلا با همسرم قهر هستيم .) رفتيم بيرون و رفتيم بالاي ساختماني كه خيلي بلند بود و يك قسمت خيلي باريكي بود كه سه نفري آنجا نشستيم و من وسط بودم . بعد يكدفعه من گفتم من سرم گيج ميره و دارم مي افتم . سپس اون دو تا گفتند پس ما خودمون را مي اندازيم پايين كه تو افتادي بگيريم ات . بعد به حالت علامت بعلاوه همسرم پايين و برادرم روش بود . اينها ي زماني طول كشيد تا بيفتند پايين چون ارتفاع زياد بود و سر پا افتادند پايين و به هم لبخندي زدند و به من گفتند بيا پايين ، سپس منم خودم را پرت كردم و من را گرفتند . بعد كه مي خواستيم بريم ديدم همسرم مدل آدمهاي كوتوله شده بود و من در خواب هم دوستش داشتم و هم اينكه چندشم ميشد كه كوتوله شده بود، سپس در خواب من از اينكه قرار بود ديگه با هم نباشيم گريه مي كردم و همسرم بعضي وقتا منو دلداري مي داد و بعضي وقتا بي تفاوت بود . معذرت مي خوام كه طولاني شد و ممنون ميشم تعبير كنيد .

پاسخ
لینک۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱:۰۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. عرض احترام متقابل. روحیات مادر شوهر شما و ایده هایی که در سرشان است برای شما قابل درک نیست و رفتاری متناقض و احمقانه از خودشان بروز می دهند. مادر شوهرتان وجهه ی بدی پیش شما دارد ولی سعی می کند که خردمندانه و از خودگذشته و مهربان و فداکار به نظر بیاید و مشکلاتی را که جلوی رشد و پیشرفت شما را گرفته است را حل و فصل کند. او بسیار از شما ناراحت است و دلش شور می زند. شما می خواهید زندگی تان را به هم بزنید و از اوج موفقیت به شرایطی سخت نزول پیدا کنید. شما در زندگی تان نیاز به راهنمایی دارید و همسرتان و برادرتان حاضرند شما را متفقا" راهنمایی کنند تا راه درست را انتخاب کنید. طلاق شما برای همسرتان به منزله ی افت شخصیت اوست و او احساس درماندگی و بی ارزشی خواهد کرد. عجولانه و از روی احساسات تصمیم نگیرید و زندگی تان را دستی دستی به هم نزنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴:۳۹
Ghoncheh

Ghoncheh : سلام
خواهر من خواب ديده فردي كه دوست داره اول قدش كوتاه بوده و توي خواب مي گفته قدش كوتاه اينقدر وبعد ديد يكم بلندتر شد قدش و قدش متعادل شده و ادم هاي زيادي دور اطرافش بودن و باهاش صحبت مي كردن و بهش سلام مي كردن

پاسخ
لینک۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸:۳۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. کسی که خواهرتان دوست دارد به مرور زمان مقام و قدرت و اقتدار بیشتری نسبت به گذشته پیدا خواهد کرد و مردم اقتخار می کنند که با او در تماس و تعامل باشند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹:۵۸
Mahy

Mahy : سلام خانم هراتی عزیز. روز بخیر. خواب دیدم خونه همسرم هستم. خونه جدیدی داشت که بهتر از خونه الانش بود. خودش و بچه اش از بیرون اومدن. بچه ش یه مسواک رو که دسته اش داخل کیسه فریزر بود داد به من گفت اینو برای تو خریدم. به فرچه ی مسواک انگار یه مقدار خرده های غذا گیر کرده بود. شوهرم گفت این مسواکو برای تو خریده ولی خودش چندبار ازش استفاده کرده و خندید. منم یه تکون به مسواک دادم از خرده های غدا تقریبا تمیز شد و برای اینکه بچه دلش نشکنه چیزی نگفتم. بعدش دیدم شوهرم یه بلوز بافت با زمینه سفید پوشیده با نقشی که رنگ قرمزش یادمه. واینکه همسرم بینهایت لاغر و کمرش باریک شده بود و با قد خیلی کوتاه حتی از من کوتاه تر. چون در واقعیت بسیار درشت و قد بلند هست ولی در خوابم کلا جثه ی کوچکی داشت. بینی اش کوچک شده بود و سربالا سوراخهاش مثل سوراخهای دماغ خوک!!  بهش گفتم بینیتو عمل کردی که سربالا بشه؟ خیلی بد شده. در واقعیت بینیش سربالا نیست و میشه گفت یه مقدار بزرگه. خانم هراتی یبار دیگه هم خواب دیدم با همسرم هم قد شدیم و شما گفتین تا یکیتون کوتاه نیاد مساله و مشکلتون حل نمیشه... متشکرم

پاسخ
لینک۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶:۳۴
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. افکار و روحیات همسر شما عوض شده و بچه ی او به شما حق می دهد که از شرایطی که دارید انتقاد کنید و از خودتان دفاع کنید. او هم به دفاع از شما چیزهایی قبلا گفته و همسرتن هم سعی می کند که خودش را با کرامت و آرام نشان دهد هر چند که محسوس است که عصبانی یا مضطرب و هیجانی است. او دیگر مثل قبل شاخ و شانه نمی کشد و از مقام و اعتبار و احترام و قدرتش کاسته شده و فکرش هم خوب کار نمی کند و شما می توانید ذهن او را راحت بخوانید. این کارهایی که او کرد باعث شده که مثل قبل عاقل به نظر نیاید و حالا اگر از خر شیطان پایین بیاید به نفع اوست که بیشتر از این خودش را پیش شما کوچک نکند. بله احتمال دارد حالا او کوتاه بیاید. واقعا غرور کاذب بزرگترین دشمن انسان است که شیطان را هم غرورش از بهشت بیرون کرد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹:۰۰
Bahar

Bahar : با سلام خدمت خانم هراتی گرامی
خوابی دیدم که کفش پاشنه بلندپایم کردم و قدم آنقدر بلند شده بود که دختر های دیگر که کنار من بودند بزور خودشان را می خواستند به اندازه من برسانند آنها هم کفش پاشنه بلند پوشیده بودند ولی قدشان آنقدر بلند نشده بود بعد خواهرم را دیدم که بسیار کوچک شده بود بند انگشتی به طوری که باید یک مسافتی را می دوید تا یک قدم من می شد بعد خسته شد من کمی ماساژ دادم تا حالش خوب شود رفتم داخل یک اتاق البته بیشتر شبیه مغازه بود.همه چیز عادی بود فقط خواهرم کوچک شده بود. دیدم روی میز یک پسر بچه نوزاد بود و برادرم هم ایستاده است به سر بچه روسری سفید کوچکی بسته بودند تا سرما نخورد احساس کردم بیمارهست و من باید بهش شیر بدهم تا حالش بهتر شود آرام خوابیده بود لپش را بوسیدم خیلی با احترام باهاش رفتار می کردم انگار شخص مقدسی بود.روز روشن بود کمی داخل مغازه آفتاب تابیده بود.
خانم هراتی گرامی این خواب را بعد روز عاشورا دیدم نذری داشتم و خیلی به در گاه خداوند دعا کردم وشب عاشورا شب تا صبح نخوابیدم و دعا کردم که خداوند کمکم کند و روز بعداش این خواب را دیدم...
با تشکر

پاسخ
لینک۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱:۰۸
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما با کسی که پولدار است و قدرت حمایت مالی اش نسبت به شما زیاد است ازدواج خواهید کرد و یا شغلی خواهید داشت که درامد بسیار زیادی دارید و از خیلی از دخترانی که می شناسید مرفه تر زندگی خواهید کرد. اما خواهر شما بر عکس شما از اعتبار و مقامش کم خواهد شد و او نیاز به حمایت شما دارد. شما حاجتتان را خواهید گرفت. کاری به شما واگذار می شود یا پروژه و هدفی در زندگی شما هست که می خواهید شرایطی را ارزیابی کنید و این کار را سروسامان دهید. شما به کسی کمک خواهید کرد و از جان و دلتان برای زندگی او از خودتان مایه خواهید گذاشت. بسته به نذری که کرده اید اگر احتمالا به فرزند امام حسین ع نذر کرده اید که کاری را انجام دهید باید به احترام او این کار را با موفقیت به پیش ببرید و از خانواده تان هم حمایت کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷:۵۴
zia

zia : سلام خواب دیدم کنار یک نفر ایستادم دارم صحبت میکنم قدش از من. بلند تر بود گفتم ببین من خودم بلندم ولی این از من بلند تره اصلا هم نمیشناختمش این تعبیرش چیه ممنون

پاسخ
لینک۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳:۱۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. اگر شما کنار یک آقا ایستاده بودید، و او هم غریبه بوده ( ذکر جنسیت و آشنا و غریبه بودن او در تعبیر موثر است که ذکر نکرده اید)، و رفتارش با شما دوستانه بوده، شما گشایش کار می یابید و اوضاع کاریتان بهتر می شود. اما اگر رفتار او با شما خصمانه بوده، شما احساس ضعف در انجام کارتان را خواهید داشت. چنانچه او خانم بوده به ثروت می رسید ( در صورت دوستی) و احساس شکست مالی می کنید- در صورتی که رفتار او با شما خصمانه بوده باشد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱:۱۱
آسیه

آسیه : سلام،وقتتون بخیر
خواب دیدم که یه نفر با یه وسیله ای مثل سرنگ منو به بیماری ایدز آلوده کرد،نمی شناختمش. وقتی فهمیدم که آلوده شدم و کاری نمی تونم بکنم خیلی ناراحت شدم
ممنون از لطفتون

پاسخ
لینک۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳:۳۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. کسی به اسم عشق و حمایت از شما به شما نزدیک می شود و بعد موجب می شود که سلامت روان شما به خطر بیافتد و دلتان را می شکند. شما احساس خواهید کرد که بی دفاع و ضعیف و بی قدرت هستید. اگر این خواب مربوط به گذشته نیست، به آن به چشم یک هشدار برای آینده تان نگاه کنید! مراقب باشید که تا کسی را خوب نشناخته اید عاشق او نشوید و ساده لوحی را کنار بگذارید. برای دفع شر صدقه بدهید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۳۱
مهتاب روسی

مهتاب روسی : سلام خواب دیدم قدم حدودا ۱۵ سانتی بلند شده و با همسرم همقد شدیم و یا ازخواهرام بلند تر شدم . می خواستم تعبیرش بدونم . ممنون

پاسخ
لینک۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۲۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شرایط سخت برای شما حل و فصل خواهد شد و مشکلات شما به زودی ناپدید می شود. احترام و عزت و ارزش شما بسیار بالا می رود و کسی شما را از همسرتان کمتر حساب نمی کند و ارزش و اعتبار شما از خواهرانتان هم بالاتر خواهد رفت. به ثروت و عزت بیشتری می رسید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸:۰۱
ادامه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت