کاربر گرامی، بخش دیدگاه تعبیر خواب روزهای دوشنبه و پنج شنبه کلا بسته است. سایر روزها از ساعت 12 شب تا 17 عصر فعال است.باشه

یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب کتاب

خواندن کتاب در خواب، به راه صواب رفتن در بیداری تعبیر شده است. اگر از خواندن کتاب در خواب خوشتان بیاید، با دوستی خردمند در بیداری آشنا می شوید. اگر کسی به شما کتاب داد، از هدایت یک دوست بهره مند خواهید شد. اگر کتاب می فروختید، دوستی را از دست می دهید.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر کتاب شعر می خواند، دلیل که کاری کند و مردمان او را ملامت نمایند. اگر دید کتاب حساب می خواند، دلیل که همواره اندوهگین شود.

محمد ابن سیرین می گوید: اگر کسی در خواب ببیند کتابی می خواند، دلیل که راه دین گزیند و کارهای بسته بر وی گشاده شود. اگر ببیند کتاب اخبار بر حدیث می خواند، دلیل که مقرب پادشاه یا حاکم شود، اگر ببیند کتاب فقه می خواند، دلیل که از ناکردنی بازایستد. اگر ببیند اصول می خواند، دلیل که به کاری مشغول شود و فایده دینی یابد.
اگر دید کتاب قصص می خواند، دلیل که به قصه های انبیاء و اولیاء حریص است. اگر ببیند کتاب ملوک و سلاطین می خواند، دلیل ملامت است. اگر دید حکمت می خواند، دلیل که قران خواند. اگر دید نحو می خواند، دلیل به شغل دنیایی مشغول شود.

تعبیر خواب کتاب دعا (مصحف)

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن مصحف خواندن، دلیل علم و حکمت است. اگر دید قران می خواند یا در آن نگاه می کرد، دلیل که علم و حکمت آموزد. اگر مصحفی بخرید، دلیل که طالب علم شود. اگر مصحف را به آتش بسوخت، دلیل بر فساد دین او است.

    دیدن مصحف بر پنج وجه است:
  1. علم،
  2. میراث،
  3. امانت،
  4. روزی،
  5. مال و نعمت.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر مصحفِ گشاده بر سرنهاد یا بر دیده می مالید، دلیل که والی شهر شود. اگر دید ورقهای مصحف می خورد، دلیل که قران بسیار خواند. اگر دید ورقهای مصحف پاره می کرد، دلیل که نماز نگذارد. اگر قران را تفسیر می کفت، دلیل که کاری شروع کند و آن کارِ ناروائی بود. اگر ببیند مصحف داشت و چون بگشاد هیچ ننوشته بود، دلیل که دل و زبانش راست نباشد.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.
در صورتیکه خواب ارسالی شما بیشتر از ۷۵۰ کاراکترباشد، به ازای هر ۷۵۰ کاراکتر یک حق خواب از شما کسر خواهد شد!

106 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

محسن

محسن : سلام خانم هراتی وقتتون بخیر
خواب دیدم توی هند  آخرین ترم تحصیلی  هستم. دوتا از استادم  که خانم بودن پشت میز (مدیر گروه و معاونش) بودن گفتم درس مطالعات دینی حضور غیابش ۳ درصد  نمی تونی مدرکتو بگیری بعد معاونش یه چیزی رو نشون داد که ۱۵ درصد بود گفتن با این میتونیم کاری بکنیم.
بعد من برای نیاز به خروج از هند نیاز به مهری داشتم که علامت مهر رسمی که ۳ تا شیر بود  داشت  باید روی جلد پاسپورت میزدم  چون مسئولی که باید اونجا باشه نبود ومن مهر دیدم خودم برداشتم از قفسه و زدم روی جلد پاسپورت  خودم  و پدرم.
و در آخر هم پدرم یکی از کتابهای دانشگاهی  من که جلد مشکی داشت برداشت  (البته در واقعیت از یه انتشاراتی دیگه و نویسنده دیگه این  کتاب  با این موضوع داشتم که جلدش سفید بود) با خودمون ببریم من به خودم  گفتم این کتاب من خوندم تمام شد  به کار پدرم نمی خوره  چرا برداشت ولی بد نیست شاید به کارم بیاید .
من هم رفتم یه کتاب دانشگاهی  که خودم  میخواستم  برداشتم که با خودم بیارم.
ممنون

پاسخ
لینک۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۵:۳۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما درک بالایی نسبت به خیلی از مسائل پیدا کرده اید و به زودی کاملا خبره و آگاه خواهید شد که باید چه کار کنید ولی هنوز استرس زیادی دارید و دلتان شور می زند و فکر می کنید که به خاطر مسائل مالی، شاید فکر می کنید که هیچوقت نمی توانید به خواسته هایتان برسید. اما اشتباه می کنید و شرایط سخت برایتان حل وفصل خواهد شد. شما باید همیشه قوی و مسلط و با اراده عمل کنید و از هیچ چیزی نترسید. باید شجاعانه برای حل و فصل مشکلاتتان اقدام کنید و اعتماد به نفستان را بالا ببرید و خودتان را تایید کنید تا بتوانید به خواسته هایتان برسید. پدر شما شاید با توجه به دانشی که از گذشته کسب کرده، بدبین باشد که می توانید به خواسته تان برسید ولی شما نباید مشکلاتتان را از روی ظاهر آن قضاوت کنید. احتیاط کردن خوب است و اینکه همه ی احتمالات را در نظر بگیرید و الکی خوش خیال نباشید ولی منفی بافی بسیار اشتباه است چون شما به اندازه ی کافی قوی و مجرب شده اید. با این وجود باز هم سعی می کنید که دانشتان را بالاتر ببرید و موفق تر عمل کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹:۵۹
ali

ali : سلام خانم هراتی عزیزم، خواب دیدم کتاب درسی کلفت برای آزمون وکالت رو میخونم که مطالبش خیلی زیاده و هایلایتاش رنگشون سبزه، به دوستمم میگفتم توهم بخون وقت کمه؛ یهو دیدم با مامان و خاله و مامانبزرگم تو خیابانوم خیابنوم خلوته که من خلاف رفتم تا زودتر برسم با خودم گفتم الان دوربین نوشت.

پاسخ
لینک۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷:۲۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما سعی می کنید که بینش خودتان را قوی کنید و دانش کافی برای موفقیت در کارهایتان داشته باشید و برای شما خیلی مهم است که مطابق با فرامین الهی رفتار کنید و خطا و اشتباهی از شما سر نزند. شما می خواهید آرامش و صلح در زندگی حکمفرما باشد و راه درست را انتخاب کنید. اما اگر پای احساسات به میان بیاید و قرار باشد که احساساتی فکر کنید، جهت گیری شما در زندگی تان اشتباه خواهد شد و برای رسیدن به امیالتان، مرتکب خطا و گناه خواهید شد ولی حواستان باشد که خداوند همیشه ناظر بر کارهای شماست و همه چیز را می بیند. خوابتان به شما هشدار می دهد که در کارتان تابع احساسات نباشید و البته منطق را جایگزین احساسات کنید. این به این معنی نیست که بی عاطفه و بی تفاوت به مشکلات مردم باشید بلکه به این معنی است که بر حسب استدلال های صحیح و منصفانه در باره ی مردم رفتار کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۱:۴۱
 مانلی

مانلی : سلام خانم هراتی عزیز ، وقت بخیر.
بنده دیشب خواب میدیدم پیرمردی جذاب و با چهره ای خاص و ریش های بلند سفید ، یک کتاب بسیار بزرگ دستانشون بود و به سمت خانه ی من اومدند و درب خانه ی من باز بود، ایشون به قصد استراحت وارد شدند، من اول ش ترسیدم، اما بعد متوجه شدم که شخصیت امنی هست و به قصد استراحت اومده، کتابی که در دست شون بود رو به من دادند یا من خودم ازشون گرفتم و دیدم یک کتاب فوق العااااده بزرگ و عریض از مثنوی معنوی مولانا بود و من با تعجب و خوشحالی بهش نگاه میکردم و قصد داشتم ازش عکس بگیرم.
متشکر

پاسخ
لینک۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸:۳۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما خود مولانا را در خوابتان دیده اید. روحشان شاد. معنویت و خرد و دانشتان بیشتر خواهد شد و شما می توانید گاهی کتاب ایشان را ملاحظه و مطالعه کنید تا به آرامش برسید. خوابتان بیانگر این است که شما باید انرژی منفی تان را به چیز مثبتی تبدیل کنید و باید از مولانا بیاموزید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۰:۱۷
ارام

ارام : درود بر شما نازنین. روزتون سرشار از برکت

پاسخ
لینک۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰:۴۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام عزیزم. همسر شما احترام و ارزش بالاتری نزد شما و خانواده تان خواهد داشت و تجارب بیشتری نسبت به گذشته کسب کرده است. او سعی می کند که در شرایط سخت کنونی، تمام تمرکز و حواسش را روی پیشرفت کار شما و تسهیلاتی که برای سفرتان لازم است معطوف کند. خیلی هم عالی. امیدوارم هر جا باشید همیشه سلامت و موفق و خوش خبر باشید و ارتباط تان را با بنده قطع نکنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۴:۵۰
ارام

ارام : سلام و عرض تسلیت. نامزدم دیشب دیده در یک فروشگاه کتاب کمدی هست و تعداد زیادی کتاب طنز خریداری میکنه(در واقعیت این ژانر مورد علاقه اش نیست) فروشنده براش توضیح میده که چطور وارد کتاب ها و داستان ها بشه و وقتی شب شد از پنجره هایی که وجود داره به دنیای واقعی و مغازه برگرده. همسرم آماده مسافرت بوده و داشته چمدونش رو می بسته. سپاس از شما عزیزدلم

پاسخ
لینک۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰:۵۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. نامزد شما سعی می کند که خردمندانه رفتار کند، وقتی که چیزها خیلی سخت به نظر می آیند، او می خواهد که بعضی موقعیت ها را کمتر جدی بگیرد و بی خیالتر باشد. تضاد فرهنگی برای او و جامعه ی ما نسبتا" زیاد است و او سعی می کند که فرهنگ غرب و ایران و نیز این حجم بزرگ اختلافات فرهنگی در خود ایران را بخوبی درک کند و می خواهد آماده باشد تا اگر با شرایط سخت مواجه شد، بتواند معقول فکر کند و از کوره در نرود و یا رفتاری از خودش بروز ندهد که منطقی و عقلانی نیست. همسر شما می خواهد چشم انداز تازه ای در زندگی داشته باشد و اجازه ندهد که در بعضی مسائل، دیگران از او سو استفاده کنند یا برایش تصمیم بگیرند. او می خواهد مجرب تر و خردمندانه تر رفتار کند. واقعا زندگی برای شخصیتی مثل همسر شما در کشوری با این همه اختلافات فرهنگی در گوشه به گوشه و جای جای این مرزو بوم بسیار سخت است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۸:۴۲
Seyamak

Seyamak : سلام .لطفا خوابم نمایش عمومی نشود.

پاسخ
لینک۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷:۰۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. او می خواهد دانش و خردش را در زمینه ی خاصی زیادتر کند و شما می خواهید که جاپای قرصی در رابطه با موقعیتی که در آن قرار گرفته اید داشته باشید. او سعی می کند که هویت خودش را جور دیگری جلوه دهد و به عادات و رفتارهای قدیمی اش پایان دهد و مدل رفتارش را عوض کند چون گویا فعلا برایش اینگونه رفتاری که امروز دارد، دیگر مقرون به صرفه نیست. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۶:۳۰
saman

saman : سلام و وقت بخیر

لطفا این خواب نمایش داده نشود.

لطفا تعبیر خواب من را بگوید و بهترین کار چیست؟

متشکرم

پاسخ
لینک۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۷:۵۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. خدای بزرگ می خواهد به شما بگوید که از او هیچ کاری بعید نیست و برای او در چشم بهم زدنی همه چیز انجام می شود. خدای بزرگ بسیار عصبانیست و خشمش شامل حال عده ای خواهد شد و کسانی که به دیگران ظلم می کنند از این خشم در امان نخواهند ماند. شما نمی توانید جلوی انتقام خداوند را بگیرید ولی خدای بزرگ می خواهد به شما بگوید که فرصت های زیادی برای شما وجود داد که در زندگی تان پیشرفت کنید. پیدایش کندوی عسل در واقعیت، برای این است که شما بدانید که با سخت کوشی و کار گروهی و تولید و بازسازی، جامعه پیشرفت خواهد کرد و اینکه گاهی اوقات خداوند می خواهد که خرابی ها را با روش های خودش جبران کند ولی شما نباید بترسید. لطف او و رحمتش شامل حال شماست. باید بنشینید و ببینید که چه می شود و فکر نکنید که خدای بزرگ دست روی دست می گذارد و شما هم بخواهید نمی توانید او را آرام کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۴:۵۴
khorshid

khorshid : سلام.خواب دیدم رعیس کارخونه ای که قبلا آزمایشی اونجا بودم و بهش علاقه دارم،بهم یه کتاب کوچیک داد که جلدش سفید و آبی بود و گفت این کتاب درمورد خوبیها یا صفات خوبی که تو داری هست که خیلی با ارزشه!و بعد دیدم منو خالم و مادرم توی یه مغازه ایم و فروشنده که مرد مسنی بود آشنامون بود یا اونجا مال ما بود و من خجالت میکشیدم کسی اونجا مارو ببینه چون بیرون مغازه روبروش یه دبیرستان بود که انگار محل کار همین رعیسم بود و بغل دست مغازه یه توالت عمومی بود که رعیسم رفت اونجا توی یکی از توالتاش و رفتم از جلو در نگاه کردم دیدم اولین توالت یه مرد دیگه ای نشسته و فقط سرش معلوم بود گفتم پس رعیسم توی در دومیه رفته و دوست قدیمم هم نزدیک من با دوستش وایساده بودن جلو توالت عمومیه و درمورد رعیسم حرف میزدن با اشتیاق.و بعد معشوقم رو دیدم(باهم در ارتباط نیستیم)که با دختر عموم( که متاهله) ازدواج کردن و از حضورش کنارم خجالت میکشیدم میگفتم حالا همه چی مون حتی بدن و اندامهای جنسیمون رو با هم مقایسه میکنه! انگار دیده بوده اندام منم،و میگفتم اندام جنسی من کوچیکه و مال دختر عموم بزرگه حالا مقایسه میکنه و اندام جنسیمون هم میومد توی ذهنم و خجالت میکشیدم از معشوقم.ممنون

پاسخ
لینک۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۴:۰۴
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. رئیس سابق شما درک بهتری نسبت به خردمندی و آرامش و فداکاریهای شما پیدا کرده و از اینکه شما را ناراحت کرده است ؛ ناراحت و پشیمان است. دوست پسر سابقتان هم الان که از شما جدا شده، فرهنگ و سنت های خانوادگی شما را تحسین و تصدیق می کند و فکر میکند که اشتباه کرده از شما دور شده. او به تمام خصلت های روحی و فیزیکی شما خیلی فکر کرده است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷:۱۸
مریم

مریم : سلام وارادت،خواب عصردیروزپنجشنبه مرحوم پدر زنده بود، بسمت میزتلفنی آمد که همیشه کنارش می‌نشست وکاغذ تاشدۀ کوچکِ سفیدی بالای میز به دیوار چسباند.صحنۀ بعد پدر فوت کرده بود،کاغذ را از دیوار جدا و باز کردم، لای این کاغذ نیمۀ پایینیِ بُریده شده از عکس پرسنلیِ پدر بود.نمایی از کت سرمه‌ای و پیراهن سفید در محدودۀ نیمۀ پایینی قفسۀ سینه.گریان بانشان‌دادن نیم‌عکس به برادرم گفتم پدر از وفاتش آگاه بود،حیف ما متوجه نشدیم. صحنۀ بعد کنار همان میز ایستاده بودم و کتابی گشاده با قطعِ بسیاربزرگتر از کتابهای دنیا در دستانم بود، کتاب "مثنوی مولانا"،جلدسفید وسخت، کاغذ نو وسفید، دستنویس،خط نستعلیق و مصور با نقاشیهای رنگی مینیاتور. ورق زدم تا فصل پایانی کتاب، اینجافصل توالد وتناسل انسان بود،اشعار وتصاویری ازخلقت بشر، آمیزش زن و مرد،ترکیب سلول نر وماده وخلق اولین سلول انسان.

پاسخ
لینک۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۱:۵۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. اراد متقابل. روحشان شاد. پدرتان می خواهد که شما بیشتر از او یاد کنید و با او تماس داشته باشید. او می خواهد که شما از او به عنوان کسی که همیشه آماده به خدمت به شما بوده یاد کنید و اینکه او شخصیتی حمایتگرایانه و با کرامت و احساسی و مهربان داشته است. شما از شرایط دنیا با خبر و مجرب هستید. با این وجود مردم انسان را از ظاهرش قضاوت می کنند. هر کسی با دیگری متفاوت است و راه های ابراز احساسات خودش را در زندگی پیش می گیرد. در بهترین شرایط، زندگی همین است که انسان بدنیا می آید بزرگ می شود ازدواج می کند تولید مثل می کند و سعی می کند که تاثیری مثبت و منحصر به فرد به نوبه ی خودش در این دنیا داشته باشد و این چرخه همچنان تا همیشه ادامه دارد ولی روح است که باقیست. از روح او یاد کنید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۹:۰۹
Maryam

Maryam : سلام خواب دیدم یک کتاب مذهبی دستم بود که چند تا از برگه هاش از وسط به صورت افقی پاره شده بود کتاب رو بردم صحافی که یک کتابخونه خیلی بزرگ بود درست کردم.وقتی باز کردم حروف عربی و فارسی میدیدم (یک کتاب خیلی قدیمی مذهبی بود که دست نوشته بود)باز کردم با چسب ۵ ساتتی چسبونده بود (یعنی برگه ها توسط چسب به دو قسمت بالا و پایین تقسیم شده بودند.یعنیدر هر برگه یه ردیف چسب شفاف بود)به صحاف گفتم یه قران قدیمی هم دارم اون رو هم میارم{:ادمی هستم که در زمینه های مختلف و مذهبی کتابزیاد میخونم}

پاسخ
لینک۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷:۰۷
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما نظریات خودتان را با صراحت راجع به بعضی از نوشته های یک کتاب مذهبی که درک درستی از آن ندارید بیان می کنید و به نظرتان می رسد که این نوشته ها یکپارچگی ندارند. مثلا چیزی را می خوانید که منظور آن نوشته با منطق شما جور در نمی آید و یا اینکه شما منظور آن را خوب درک نمی کنید. بنابراین لازم می دانید که برای یکپارچکی در این زمینه اقدام کنید و بنابراین به آن قسمت ها گیر می دهید تا شکتان برطرف شود و به یک نظر واحد برسید. حتی ممکن است این تحقیقات و تفحص را در باره ی بعضی از آیات قرآن کریم هم احساس کنید. مطالعه و بررسی یکی از مولفه های لازم رسیدن به یقین و ایمان است. در قرآن کریم مردم به 3 دسته تقسیم می شوند. کسانی که می بینند، کسانی که می خوانند و کسانی که تعقل می کنند و ایمان به واسطه ی دیدن یا خواندن به تنهایی به دست نمی آید . تعلق لازم است. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷:۳۰
ادامه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت