یوتاب گلچینی از بهترین ها

شیرینی پای چوبی لیمویی

این شیرینی های بسیار زیبا در واقع نوعی از پای لیمو ترش هستند که با غلطاندن آن در شکلات ذوب شده، شکل جدید و متنوعی را برای صرف پای به عنوان دسر، به آن می بخشید.

شیرینی پای چوبی لیمویی

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 15 دقیقه به اضافه 3 ساعت استراحت در فریزر
مناسب برای : 12 نفر

  مواد لازم:
 • بیسکویت ریز خورد شده
  85 گرم
 • شکر برای خمیر
  2 قاشق غذاخوری
 • کره ذوب شده برای خمیر
  2 قاشق غذاخوری
 • نمک برای خمیر
  1/8 قاشق چایخوری
 • زرده تخم مرغ
  3 عدد
 • شیر عسلی
  400 گرم
 • آبلیمو تازه
  120 میلی لیتر
 • نمک
  1/8 قاشق چایخوری
 • شکلات ذوب شده
  360 گرم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا داغ شود.
 2. در یک کاسه بیسکویت کاملا ریز خورد شده، 1/8 قاشق چایخوری نمک، 2 قاشق غذاخوری شکر و 2 قاشق غذاخوری کره ذوب شده را ریخته و مواد را خوب هم بزنید تا کاملا یکسان ترکیب شوند.
 3. داخل یک قالب مافین را با کاغذ مافین پوشانده و درون هر فنجان مافین را با یک قاشق غذاخوری از ترکیب بیسکویتی پر کنید. سطح بیسکویت داخل قالب را با دست یا قاشق کاملا فشرده کنید.
 4. در یک کاسه زرده های تخم مرغ و شیر عسلی و 1/8 قاشق چایخوری نمک را ریخته و مواد را خوب هم بزنید. سپس آبلیمو را به مایه تخم مرغی اضافه کرده و مجددا خوب مواد را ترکیب کنید.
 5. با قاشق از مایه لیمویی برداشته و هر بار به اندازه 1/4 حجم قالب های پر شده با بیسکویت را با مایه لیمویی پر کنید. قالب را روی پنجره وسط فر از قبل داغ شده به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا پای بپزد.
 6. قالب مافین را از فر بیرون آورده و اجازه دهید تا کاملا به اندازه حرارت محیط خنک شود. سپس قالب مافین را به مدت 2 ساعت کامل در فریزر قرار دهید.
 7. قالب را از فریزر بیرون آورده و کاغذهای مافین را از آن جدا کنید. به آرامی یک چوب بستنی در پای فرو کنید. چوب بستنی را فقط به اندازه ای که در پای ثابت بماند و بین لایه لیمویی و بیسکویتی فرو کنید و خیلی به داخل پای فشار ندهید تا شیرینی خورد نشود.
 8. پای های آماده شده چوبی را مجددا حدود 30 دقیقه تا یک ساعت در فریزر قرار دهید. شکلات را به صورت بن ماری و حرارت غیر مستقیم یا در ماکروفر ذوب کنید. پای های فریز شده را در شکلات ذوب شده فرو کرده و سپس روی یک سینی که با کاغذ مخصوص آشپزی پوشانده شده قرار دهید. سینی را مجددا به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که شکلات روی پای کاملا منجمد شود، درون فریزر قرار دهید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.