یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیز کیک بادام هندی

چیز کیک بادام هندی، یک چیز کیک گیاهی خنک، خوشمزه و مناسب برای فصل تابستان است.

چیز کیک بادام هندی

زمان آماده سازی : 20 دقیقه به اضافه 3 ساعت استراحت در فریزر
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 12نفر

  مواد لازم:
 • بادام هندی
  500 گرم
 • روغن نارگیل
  25 گرم
 • بیسکویت قهوه ای کرم دار
  30 عدد
 • خامه نارگیل
  240 گرم
 • آبلیمو
  2 قاشق غذاخوری
  طرز تهیه:
 1. بادام هندی را از یکی دو ساعت قبل در آب بخیسانید.
 2. اگر خامه نارگیل در محل زندگی شما موجود نیست، 200 گرم نارگیل تازه یا خشک رنده شده و 50 گرم شیر نارگیل را به همراه یک قاشق روغن نارگیل در یک قابلمه کوچک ریخته و اجازه دهید تا روی حرارت ملایم جوش آمده و 5 دقیقه بجوشد. سپس از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شود. خامه نارگیل شما آماده است!
 3. کف یک قالب کمربندی 23 سانتیمتری را با کاغذ شیرینی پزی بپوشانید.
 4. در یک مخلوط کن یا غذا ساز، 20 عدد از بیسکوییت های با نان قهوه ای و کرم سفید را ریخته و چند پالس بزنید تا بیسکویت ها کاملا خورد شوند. سپس روغن نارگیل را به آنها اضافه کنید و دوباره چند پالس بزنید تا کاملا ترکیب شوند. خورده های بیسکویت آماده شده را کف قالب کمربندی ریخته و حدود یک ساعت و نیم در فریزر قرار دهید.
 5. 10 عدد از بیسکویت ها را از هم باز کرده و کرم وسط آنها را در یک ظرف جداگانه بریزید.
 6. بادام هندی های خیس خورده را آبکش کرده و آب اضافه را دور بریزید. سپس درون مخلوط کن یا غذاساز ریخته و چند پالس بزنید تا کاملا خورد و کرمی شوند. سپس خامه نارگیل و کرم های بیسکویت هایی را که قبلا جدا کردید را به بادام هندی های پوره شده اضافه کنید و خوب مواد را داخل غذاساز مخلوط کنید. سپس آبلیمو را به مخلوط بادام هندی اضافه کنید و خوب ترکیب کنید تا یک کرم نرم و یکدست حاصل شود.
 7. نیمی از بیسکویت هایی را که کرم آنها را جدا کرده اید را خورد کرده و به کرم بادام هندی اضافه کنید.
 8. قالب بیسکویت را از فریزر بیرون آورده و نیمی از کرم بادام هندی آماده شده را روی بسکویت های فریزر شده کف قالب بریزید. باقی بیسکویت های نصف شده بدون کرم را روی مواد چیده و باقی کرم بادام هندی را روی آنها بریزید. سطح چیز کیک را صاف کنید. مجددا قالب را حدود یک ساعت و نیم در فریزر قرار دهید و بعد از آن قالب را بیرون آورده و لایه کمربندی را از دور آن جدا کنید و با کمک کاغذ زیر کیک، در یک ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.