یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیپس پخته پنیری

اگر دنبال یک اسنک خوشمزه دسته جمعی یا یک عصرانه هوس انگیز و یا حتی نوعی سیب زمینی برای سرو کنار استیک یا سالاد هستید، این چیپس خوشمزه که با سیب زمینی پخته و پنیر تهیه می شود را حتما امتحان کنید. در این چیپس برای خوشمزه تر کردن آن از سس رنچ استفاده شده است.

چیپس پخته پنیری

زمان آماده سازی : 15 دقیقه
زمان پخت : 50 دقیقه
مناسب برای : 10 نفر

  مواد لازم:
 • سیب زمینی متوسط
  9 عدد
 • سس رنچ
  150 گرم
 • پودر سیر
  1 قاشق غذاخوری
 • پودر پاپریکا
  1 قاشق غذاخوری
 • نمک
  1 قاشق غذاخوری سرخالی
 • فلفل سیاه
  1/2 قاشق غذاخوری
 • پنیر چدار رنده شده
  70 گرم
 • پیازچه ریز خورد شده
  40 گرم
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 200 درجه سانتیگراد روشن کنید. در یک قابلمه آب را به جوش آورید. سیب زمینی ها را به مکعب های کوچک برش بزنید به صورتی که هر سیب زمینی تقریبا به 12 تکه تقسیم شود.
 2. وقتی آب به جوش آمد سیب زمینی ها را در آب جوش ریخته و اجازه دهید تا سیب زمینی ها حدود 10 تا 15 دقیقه بپزند.
 3. سیب زمینی های پخته را در یک ظرف مناسب فر ریخته و سس رنچ، پودر سیر، پاپریکا و نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. مواد را با هم خوب مخلوط کنید. سپس سیب زمینی ها را روی پنجره وسط فر به مدت 30 تا 35 دقیقه قرار دهید تا سیب زمینی ها پخته تر شده و روی آنها سرخ و طلایی شود.
 4. ظرف را از فر بیرون آورده و روی سیب زمینی های داغ، پنیر چدار رنده شده بریزید تا پنیر با حرارت سیب زمینی ها آب شود. می توانید فر را خاموش کنید و ظرف سیب زمینی ها را درون فر قرار دهید تا پنیر سریعتر آب شود. بعد از 5 دقیقه از اضافه کردن پنیر، پیازچه ریز خورد شده را روی چیپس پخته پنیری ریخته و آن را سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

1 دیدگاه

بهار : سلام خانم هراتی عزیز هر کار کردم موفق به ثبت نام در قسمتتعبیر خواب نشدم

پاسخ
لینک۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶:۲۳
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. دوست خوبم شما باید با واحد پشتیبانی @Yotaabcom در تلگرام یا با آدرس ایمیل سایت در بخش تماس با ما تماس بگیرید و راهنمایی تان می کنند. بنده هم برای واحد پشتیبانی پیامتان را ارسال کردم. ضمن اینکه اگر یوزرپسورد استفاده می کنید باید آن را خودتان بنویسید و نه اینکه کپی اش کنید.

پاسخ
لینک۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷:۳۰