یوتاب گلچینی از بهترین ها

کوکو بادمجان

کوکو بادمجان کم چرب، از غذاهای بسیار خوشمزه ای است که شما می توانید به روش های مختلف آن را تهیه کنید. بعضی ترجیح می دهند تا کوکوی بادمجان کبابی را تهیه کنند و بعضی با بادمجان سرخ کرده آن را تهیه می کنند. هر دو روش تهیه کوکوی بادمجان را با کمترین مقدار روغن در اینجا به شما معرفی می کنم.

کوکو بادمجان

زمان آماده سازی : 30 دقیقه
زمان پخت : 30 دقیقه
مناسب برای : 6 نفر

  مواد لازم:
 • بادمجان متوسط
  5 عدد
 • تخم مرغ
  4 عدد
 • نمک و فلفل
  به مقدار کافی
 • زردچوبه
  1 قاشق چایخوری
 • پیاز کوچک
  1 عدد
 • سیر (در صورت تمایل)
  2 حبه
 • دارچین
  1/2 قاشق چایخوری
 • آرد گندم (در صورت تمایل)
  1 قاشق غذاخوری
 • روغن سرخ کردنی
  50 میلی لیتر
  طرز تهیه:
 1. اگر تمایل داشته باشید که کوکو بادمجان کبابی تهیه کنید، بادمجان ها را شسته و به سیخ بکشید و روی گاز یا منقل کبابی کنید سپس پوست کنده و ساطوری خورد کنید.
 2. اگر می خواهید بادمجان را سرخ کنید، ابتدا در یک قابلمه آب و یک قاشق نمک را به جوش آورده و بادمجان ها را پوست کنده و سپس از وسط 2 نیم کنید. وقتی آب جوش آمد، بادمجان ها را فقط به مدت 5 دقیقه نه بیشتر! در آب جوش بیاندازید و سپس آبکشی و خشک کنید. حالا همه بادمجان ها را می توانید فقط با یک قاشق روغن سرخ کنید. با این روش روغن بیشتری لازم نخواهد شد. سپس بادمجان هارا ساطوری خورد کنید.
 3. سیر و پیاز را ریز رنده کرده، تخم مرغ ها را خوب بزنید و سپس ادویه ها را به همراه سیر و پیاز رنده شده و تخم مرغ زده شده به بادمجان ساطوری اضافه کنید و هم بزنید. اگر بخواهید کوکوی شما صاف تر و مانند برش کوکو سبزی به صورت قالبی در آید، یک قاشق آرد گندم هم اضافه کنید. اما اگر می خواهید کوکوها را گرد و سبک تر تهیه کنید، احتیاجی به اضافه کردن آرد نیست.
 4. حدود 50 میلی لیتر روغن سرخ کردنی را در تابه ریخته و اجازه دهید تا روی حرارت متوسط روغن داغ شود. سپس در صورتی که از آرد استفاده کرده اید، همه مایه کوکو را به درون تابه ریخته و حرارت را کم کنید. در تابه را بگذارید تا کوکو خود را بگیرد. سپس کوکو را برش زده و آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.
 5. در صورتی که از آرد استفاده نکرده اید، با یک قاشق بزرگ، مقداری مایه کوکو را در روغن ریخته و وقتی یک طرف آن سرخ شد، کوکوها را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.
 6. کوکو ها را در ظرف سرو کرده و به همراه خیار شور، گوجه فرنگی و نان سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

3 دیدگاه

نازنین زهرا مسلم زاده : نمیدونم میخوام امتحانش کنم از مامانم که پرسیدم گفت بادمجون خام رو رنده میکنه بعد تخم مرغ میزنه بعد ادویه هاش رو هم میزنه بعد میزاره سرخشه به نظر تون میشه؟؟

پاسخ
لینک۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۰:۰۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. بادمجان خام را رنده کنید آب می اندازد!! باید بادمجان سرخ شده باشد یا کبابی باشد .

پاسخ
لینک۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶:۲۵

لیلی : من همیشه مقداری گردو خرد شده هم میریزم، توصیه میکنم امتحان کنید بینظیر میشه

پاسخ
لینک۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۰:۳۹

مه جبین : سلام من فکر کردم اسمش بامیه مرغ هست حتما از بامیه هم در این غذا هست ولی دیدم نیست

پاسخ
لینک۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۹:۲۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : کوکو بادمجان چه ربطی به مرغ دارد؟ اصلا در کوکو بادمجان مرغ نیست.

پاسخ
لینک۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۵:۱۸