یوتاب گلچینی از بهترین ها

برگر میگو ژاپنی

برگر میگوی ژاپنی، یک برگر بسیار خوشمزه، کمی متفاوت و بسیار مقوی است. پیشنهاد می کنم حتما این غذای عالی را امتحان کنید.

برگر میگو ژاپنی

زمان آماده سازی : 60 دقیقه
زمان پخت : 15 دقیقه
مناسب برای : 2 تا 3 نفر

  مواد لازم:
 • میگو پاک کرده و شسته
  330 گرم
 • سفیده تخم مرغ
  2 عدد یا 20 گرم
 • نمک
  1/4 قاشق چایخوری یا 2 گرم
 • نشاسته ذرت
  40 گرم
 • آرد سوخاری دانه درشت
  90 گرم
 • تخم مرغ زده شده
  1 عدد
 • روغن سرخ کردنی
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. میگوی شسته شده را به مدت 30 دقیقه روی حوله قرار دهید تا آب آن کامل کشیده شود و سپس میگوها را با کمک دستمال آشپزخانه کاملا خشک کنید که اصلا به هیچ وجه آب نداشته باشد. رطوبت میگوها مانع از چسب دار شدن میگو شده و برگر را خراب می کند.
  سپس کل میگو را به 2 قسمت تقسیم کنید. نصف میگوها را با چاقو دانه به دانه برداشته و به 3 برش مساوی تقسیم کنید. نصف دیگر میگوها را دانه به دانه زیر یک چاقوی پهن قرار داده و با کف دست به میگو ضربه بزنید تا با کمک فشار چاقو، میگو له شود. میگوها را یکی یکی له کرده و سپس با چاقو ساطوری کنید تا کامل خمیر شود.
 2. میگوهای خورد شده را کنار بگذارید و میگوهای له شده را در یک کاسه قرار دهید. به میگوهای له شده نمک و سفیده تخم مرغ اضافه کنید و با قاشق و فقط در یک جهت خوب هم بزنید تا سفیده ها کاملا در میگو حل شود.
 3. خمیر میگو را با دست در کاسه جمع کنید و سپس آن را برداشته و با کمی فشار به کف کاسه بکوبید. به این طریق شما میگو را ورز می دهید تا چسب پیدا کند. این کار را 50 بار انجام دهید. میگو را جمع کرده، و یکدست کل خمیر میگو را به داخل کاسه پرت کنید.
 4. بعد از این مرحله میگوهای خورد شده را با میگوی خمیر شده مخلوط کرده و با قاشق هم بزنید. سپس مخلوط میگوها را باز با دست یکجا جمع کرده، بلند کنید و به درون کاسه بکوبید. این کار را 15 بار انجام دهید.
 5. مخلو ط میگو را به سلیقه خود به 2 یا 3 قسمت مساوی تقسیم کنید. روی یک سینی فویل نایلونی قرار داده و هر قسمت میگو را در دست مانند یک برگر فرم دهید و روی نایلون روی سینی قرار دهید. روی میگوها را یک فویل نایلونی دیگر کشیده و سینی را به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار دهید.
 6. در یک کاسه نشاسته ذرت را ریخته و در یک کاسه آرد سوخاری دانه درشت، و در کاسه سوم تخم مرغ را شکانده و خوب هم بزنید.
 7. در یک قابلمه روغن سرخ کردنی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به گرمای 355 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد، روغن داغ شود.
 8. در طی زمانی که برای داغ شدن روغن صرف می کنید، برگر میگو را دانه دانه ابتدا در نشاسته ذرت قرار دهید تا هر دو طرف آن به نشاسته ذرت آغشته شود. سپس در کاسه تخم مرغ زده شده قرار دهید و هر دو طرف آن را با تخم مرغ زده شده آغشته کنید. در نهایت برگر را در آرد سوخاری دانه درشت قرار دهید تا همه جای آن با آرد سوخاری پوشانده شود.
 9. برگرهای آماده شده را یکی یکی با کمک کفگیر سوراخ دار در روغن داغ قرار دهید. هر طرف میگو را به مدت 2 و نیم دقیقه در روغن داغ سرخ کنید. وقتی یک طرف میگوها سرخ و طلایی شد، برگر را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود. مرحله سرخ کردن هر برگر 5 دقیقه خواهد بود.
 10. برگر های آماده شده را روی کاغذ آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود. سپس نان برگری را از وسط نصف کرده، مقداری سس تارتار روی نان بریزید. برگر میگو را روی سس تارتار قرار داده و روی آن مقداری کلم ریز خورد شده بپاشید. نیمه دوم نان برگر را روی کلم قرار دهید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.