یوتاب گلچینی از بهترین ها

بستنی ماست و میوه

فصل تابستان زمان بسیار خوبی برای تهیه انواع بستنی های مقوی و نشاط آور است. با وجود میوه های رنگی و خوشمزه تابستانی می توانید انواع بستنی با طعم های متفاوتی تهیه کنید. در اینجا طرز تهیه بستنی موز، تمشک، توت فرنگی و بلوبری آورده شده است.

بستنی ماست و میوه

زمان آماده سازی : 20دقیقه به اضافه 10 ساعت استراحت در فریزر
زمان پخت : ندارد
مناسب برای : 12 نفر

  مواد لازم:
 • توت فرنگی
  300 گرم
 • بلوبری یا انگور بی دانه درشت
  200 گرم
 • تمشک
  150 گرم
 • موز بزرگ
  1 عدد
 • ماست سفت و شیرین
  300 گرم
  طرز تهیه:
 1. ابتدا قسمت بالای توت فرنگی ها را با چاقو برداشته و سپس 150 گرم از توت فرنگی ها را به تکه های درشت خورد کنید. باقی توت فرنگی ها را درون مخلوط کن بریزید.
 2. موز را تکه تکه کرده و به همراه توت فرنگی در مخلوط کن ریخته و ماست را اضافه کنید. 75 گرم از تمشک ها و 100 گرم از بلوبری یا انگور گوشتی بی هسته را به ماست و موز درون مخلوط کن اضافه کرده و سپس مواد را خوب با هم ترکیب کنید تا کاملا یکدست و نرم شوند.
 3. پوره ماست و میوه را درون یک ظرف یا قالب تفلون نچسب بریزید. 150 گرم توت فرنگی، 100 گرم بلوبری و 75 گرم تمشک باقی مانده را به مایه ماست اضافه کنید و مواد را هم بزنید.
 4. اگر تمایل دارید که بستنی های چوبی تهیه کنید، 12 عدد چوب بستنی را با فواصل مساوی به صورت عمودی درون قالب ماست و میوه فرو کنید. قالب را به مدت 10 ساعت یا تا زمانی که مواد کاملا فریزری و منجمد شوند درون فریزر قرار دهید.
 5. قالب را از فریزر بیرون آورده و به کمک چوب بستنی ها، بستنی را از قالب بیرون آورده و با یک چاقوی تیز، به 12 تکه مساوی تقسیم کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.