یوتاب گلچینی از بهترین ها

چیز کیک ژاپنی

چیز کیک یا کیک پنیر ژاپنی با ظاهری متفاوت نسبت به کیک های پنیری، طرز پختی متفاوت و طعمی عالی، یک کیک رویایی و بی نظیر محسوب می شود.

چیز کیک ژاپنی

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 80 دقیقه
مناسب برای : 8 نفر

  مواد لازم:
 • شیر
  130 میلی لیتر
 • پنیر خامه ای
  100 گرم
 • کره
  100 گرم
 • زرده تخم مرغ
  8 عدد
 • آرد
  60 گرم
 • آرد ذرت
  60 گرم
 • سفیده تخم مرغ بزرگ
  13 عدد
 • شکر
  130 گرم
 • توت فرنگی برای تزیین
  به مقدار کافی
 • خاک قند برای تزیین
  به مقدار کافی
  طرز تهیه:
 1. فر را با حرارت 320 درجه فارنهایت یا 160 درجه سانتیگراد از قبل روشن کنید تا گرم شود.
 2. کف یک قالب با قطر 23 سانتی گرد یا یک قالب مستطیلی 23 در 8 سانتی متری را کاغذ روغنی قرار دهید و یک نوار 10 سانتی از کاغذ روغنی را برای دیواره های قالب بریده و در قالب قرار دهید. اگر از قالب های کمربندی استفاده می کنید، بیرون قالب، کف و گوشه های قالب را با فویل آلومینیومی کاملا بپوشانید تا مطمئن شوید که مایه کیک به بیرون قالب نشت نمی کند.
 3. شیر، پنیر خامه ای و کره را در یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت متوسط اجاق قرار دهید. با همزن دستی مواد را خوب هم بزنید تا هم در اثر حرارت کره آب شده و هم محلول یکدستی حاصل شود. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید تا خنک شود.
 4. در یک کاسه بزرگ زرده های تخم مرغ را با همزن خوب بزنید تا کرمی شود. سپس زرده های زده شده را کم کم و در حالی که با همزن مخلوط می کنید به مایه شیر و پنیر خامه ای اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا ترکیب یکدست شود.
 5. آرد و نشاسته ذرت را به درون مایه زرده و شیر الک کرده و کم کم هم بزنید. دقت کنید که آرد خوب با مواد حل شده و گلوله نشود.
 6. در یک کاسه بزرگ دیگر، سفیده ها را با همزن برقی خوب بزنید تا سفیده ها کاملا سفید و نرم شوند. کم کم شکر را به مایه سفیده اضافه کنید و مرتب هم بزنید اینبار در حدی هم بزنید که علاوه بر اینکه شکر در سفیده حل می شود، سفیده ها سفت شده و از کاسه نریزند.
 7. حدود 1/4 از سفیده ها را به مایه زرده تخم مرغی اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا مواد ترکیب شوند. سپس هر بار 1/4 از سفیده را به زرده ها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد یکدست شوند.
 8. مواد را درون قالب ریخته و چند بار قالب را به آرامی تکان دهید یا روی سطح کار بکوبید که مطمئن شوید هیچ حبابی درون مایه کیک باقی نمانده است.
 9. قالب را به یک ظرف بزرگتر انتقال دهید. زیر قالب کیک را چند لایه حوله کاغذی قرار دهید تا مطمئن شوید حرارت یکنواخت به زیر قالب نیز نفوذ می کند. درون قالب بزرگتر را با آب جوش به اندازه ای پر کنید که ارتفاع آب جوش در قالب بزرگ به حدود 2.5 تا 3 سانتیمتر برسد.
 10. قالب را در روی پنجره وسط فر قرار دهید تا کیک به مدت 25 دقیقه بپزد. سپس بدون اینکه در فر را باز کنید، حرارت فر را به 280 درجه فارنهایت یا 135 درجه سانتیگراد کاهش دهید و اجازه دهید تا کیک به مدت 55 دقیقه دیگر در این حرارت بپزد تا زمانی که ارتفاع کیک 2 برابر شود.
 11. کیک را از فر بیرون آورید. یک دستکش پارچه ای بلند مخصوص آشپزی بپوشید و یک کاغذ پوستی روی دست خود قرار دهید. قالب را روی کاغذ پوستی وارونه کنید تا کیک از قالب بیرون آید سپس خیلی سریع کیک را دوباره به درون یک بشقاب برگردانید.
  می توانید از ابتدا کیک را به درون بشقاب وارونه کنید اما امکان دارد که با این کار کمی از پف کیک کم شود.
 12. روی کیک را با خاک قند یا پودر شکر و توت فرنگی تزیین کنید. این کیک را گرم سرو کنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.