یوتاب گلچینی از بهترین ها

املت اسپانیایی سیب زمینی

املت اسپانیایی سیب زمینی پرشده با ورقه های پنیر چدار یا موتزارلا و ژامبون یکی از خوشمزه ترین صبحانه های دنیا محسوب می شود. شما می توانید این املت را به عنوان شام نیز سرو کنید.

املت اسپانیایی سیب زمینی

زمان آماده سازی : 15 دقیقه
زمان پخت : 25 دقیقه
مناسب برای : 3 نفر

  مواد لازم:
 • تخم مرغ
  5 عدد
 • سیب زمینی
  3 عدد
 • ورق ژامبون
  5 عدد
 • ورق پنیر
  6 عدد
 • پیاز متوسط
  1 عدد
 • روغن مایع
  4 قاشق غذاخوری
 • نمک و فلفل
  به مقدار کافی
  طرز تهیه:
 1. سیب زمینی ها را پوست کنده و به مکعب های خیلی ریز خورد کنید. پیاز را به تکه های درشت تر خورد کرده و به سیب زمینی ها اضافه کنید. سپس در یک تابه نچسب 3 قاشق روغن مایع ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا سیب زمینی ها و پیاز سرخ شوند. مقداری نمک و فلفل به سیب زمینی ها اضافه کنید.
 2. بعد از 10 دقیقه که سیب زمینی ها کمی سرخ و نرم شدند، با یک کفگیر چوبی سیب زمینی ها را له کنید تا پوره شده، یکنواخت تر و یکدست تر شوند. سپس اجازه دهید تا 7 دقیقه دیگر نیز سیب زمینی ها سرخ شوند. تابه را از روی حرارت بردارید.
 3. در یک کاسه تخم مرغ ها را شکانده و خوب بزنید. کمی نمک و فلفل اضافه کرده و سیب زمینی و پیاز سرخ و پوره شده را به تخم مرغ ها اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید.
 4. مجددا یک قاشق روغن در تابه ریخته و روی حرارت کم قرار دهید. نیمی از مایه سیب زمینی تخم مرغ را در تابه بریزید. 3 ورق پنیر روی سیب زمینی ها قرار داده و ورقه های ژآمبون را روی پنیر قرار دهید. باقی ورق های پنیر را روی ژامبون قرار داده و باقی مایه سیب زمینی و تخم مرغ را روی پنیر ها بریزید و سطح آن را صاف کنید. اجازه دهید تا املت 7 دقیقه بپزد و زیر آن سرخ شود.
 5. یک بشقاب روی تابه قرار داده و املت را درسته در بشقاب برگردانید. سپس املت را وارونه مجددا در تابه قرار دهید تا طرف دیگر نیز 7 دقیقه پخته و سرخ شود. املت را به صورت کامل در بشقاب برگردانده و سپس برش بزنید. نوش جان

نویسنده :

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.