یوتاب گلچینی از بهترین ها

ترایفل شیرعسلی برزیلی

ترایفل شیرعسلی برزیلی (Brigadeiros)، توپک های زیبا و خوشمزه ای هستند که مواد اولیه آن فقط از 3 جزء تشکیل شده است و خیلی راحت تهیه می شوند. شما می توانید این توپک ها را با خرده های تراشه شکلاتی، پسته یا فندق خورد شده و یا با پودر نارگیل تزیین کنید.

ترایفل شیر عسلی برزیلی

زمان آماده سازی : 20 دقیقه به اضافه 2 ساعت استراحت در فریزر
زمان پخت : 15 دقیقه
مناسب برای : 450 گرم ترایفل

  مواد لازم:
 • شیر عسلی غلیظ
  400 گرم
 • پودر کاکائو شیرین
  40 گرم
 • کره
  30 گرم
 • تراشه شکلاتی برای تزیین
  به مقدار لازم
  طرز تهیه:
 1. شیر عسلی را به همراه کره در یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره ذوب شده و در شیر عسلی حل شود.
 2. پودر کاکائو را به شیر عسلی اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید. اجازه دهید تا قابلمه یک ربع روی حرارت بماند و مرتب و فقط از یک سمت با قاشق مواد را هم بزنید تا در نهایت مایه کاکائویی از کف قابلمه جمع شود و خود را بگیرد. هم زدن به صورت درهم و غیر موزون، از فرم گیری مواد جلوگیری می کند. همینطور نباید قابلمه را گاهی هم بزنید بلکه به طور مداوم و یک ربع کامل! وقتی مواد غلیظ و نسبتا سفت شد، از روی حرارت بردارید.
  اگر شیر عسلی شما شل باشد و غلظت خوبی نداشته باشد، در نهایت نمی توانید توپک های زیبایی بسازید و فرم خوبی به آنها بدهید. در این صورت باید مقدار بیشتری پودر کاکائو استفاده کنید و یا مقدار کره را کمتر کنید تا حالت شل و آبکی به خود نگیرد. پودر کاکائو اگر تلخ باشد، ترایفل های شما مزه خوبی نخواهند گرفت.
 3. کف و دیواره های یک ظرف مناسب فریزر را با کمی کره چرب کنید و مایه شیر عسلی را داخل آن ریخته و به مدت 2 ساعت در فریزر قرار دهید. وقتی مواد سفت شد، ظرف را از فریزر بیرون بیاورید.
 4. انگشتان خود را با مقداری کره جامد چرب کنید و سپس هر بار مقداری از خمیر شیرعسلی را برداشته و در دست گرد کنید. سپس توپک شیر عسلی را در تراشه های شکلاتی بغلطانید.
  شما می توانید این توپک ها را به جای تراشه های شکلاتی با فندق یا پسته ریز خورد شده و یا با پودر نارگیل تریین کنید و توپک ها را در این مواد بنا به سلیقه خود بغلطانید. نوش جان

نویسنده :


0 دیدگاه

دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.