کاربر گرامی، بخش دیدگاه تعبیر خواب روزهای دوشنبه و پنج شنبه کلا بسته است. سایر روزها از ساعت 12 شب تا 17 عصر فعال است.باشه

یوتاب گلچینی از بهترین ها

تعبیر خواب حرم

اگر کسی خود را در جوار حرم مشاهده کرد، از بلایا و خطرات به خدای متعال پناه خواهد برد و اگر خود را در داخل حرم مشاهده کرد، خداوند بزرگ و متعال به دلیل خیر اندیشی و کردار نیک وی، او را در محافظت خود قرار داده است. اگر ببیند به حریم حرم مرد نیکوکاری وارد شد، در انجام اعمال خیر سهیم می شود و بر عکس اگر ببیند به حریم مرد تبه کاری وارد شد، به کارهای زشت و غیر اخلاقی دست می زند.

محمد ابن سیرین می گوید: حرم در لفظ تازی و عرب به معنای جای امن و محل ایمن است. اگر کسی در خواب ببیند که در حرم کعبه بود، از آفات و بلایای دنیا ایمنی پیدا می کند و موفق به رفتن به حج می شود.

تعبیر خواب ضریح
در اصل ضریح واسطه‌ای است بین شخص مقرب خداوند و مردم است. ضریح یا حریم یا اماکن مقدسی از این قبیل نماد باور جمعی مردم هستند. به طور مثال در خواب به زیارت امام حسین (ع) رفته و در ضریح ایشان به دعا و نیایش می‌پردازیم دیدن ضریح نشئت گرفته از عقاید و باورهای ماست که در رؤیا پدیدار می‌گردد.

اگر تعبیر خواب خود را پیدا نکردید آن را از ما بپرسید. لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:
لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
لطفا قبل از ارسال خواب متن تعبیر خواب را به دقت بخوانید. اگر تعبیر خواب درخواستی در صفحه موجود باشد دیدگاه شما پاسخ داده نخواهد شد.
حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.
در صورتیکه خواب ارسالی شما بیشتر از ۱۰ خط (معادل ۱۰ خط موبایل) باشد، به ازای هر ۱۰ خط یک حق خواب از شما کسر خواهد شد!

162 دیدگاه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت

Paeez

Paeez : سلام بانو، دیروز خیلی هوای مشهد و زیارت امام رضا را کرده بودم . دیشب خواب دیدم بهمراه مادرم وارد حرم ایشان شدیم. اما حرم خیلی خلوت بود.تقریبا کسی نبود. دور قبر ایشان فقط شیشه بود نه پنجره های فلزی. من و مادرم بیشتر به قصد تمیز کردن شیشه ها ی دور قبر رفته بودیم. شروع کردیم به پاک کردن لکه ها، تمیز شدند اما بازهم بعضی جاها،جای دست روی شیشه بود، من فکر می کردم که از داخل باید پاک شود.
ممنون از شما

پاسخ
لینک۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱:۲۱
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. عشق شما به امام رضا ع واقعی است و صرفا به خاطر حاجات خودتان نیست که دوست دارید ایشان را زیارت کنید. به وضوح به شما این مسئله نشان داده شده که برای امام رضا ع گنبدو بارگاه مهم نیست بلکه عشق زائرانشان به خدای مهربان و ایشان است که ارزش واقعی دارد. بنابراین همه ی زائران ایشان، واقعا زیارت نمی کنند و فقط مشکلات خودشان را می ریزند و می روند و شما سعی می کنید که رضایت امام رضا ع را با ابراز علاقه و ایمان قلبی تان به خدای مهربان و ایشان، به دست بیاورید و جزئی از معدود زائران ایشان هستید که زیارتتان قبول است. التماس دعا و تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶:۴۲
الی

الی : سلام، من خواب دیدم به زیارت امام رضا رفته بودم.اول که وارد حرم شدم، خیلی شلوغ بود و من با خودم میگفتم حالا چطور خودمو به ضریح برسونم ولی در عرض چند لحظه به طرز عجیب و معجزه واری من خودمو مقابل ضریح دیدم و دست کشیدم و دعا کردم و حاجتمو خواستم.حاجتی که خیلی تا حالا براش نذر و نیاز کردم رو به زبون آوردم. تعبیرش چیه؟

پاسخ
لینک۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۴:۳۷
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام . تعبیر خوابتان این است که شما حاجت روا می شوید و کار خیری هم انجام داده اید که ثواب زیارت امام رضا ع برایتان نوشته شده است. او صدای شما را شنیده و انشالله به زودی به خواسته هایتان با دعای امام رضا ع خواهید رسید. تشکر از همراهیتون

پاسخ
لینک۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲:۵۷
elham

elham : سلام و عرض ادب خدمت خانم هراتي عزيزم
من ديشب خواب ديدم كه از پله هاي حرم امام رضا بالا رفتم و رسيدم پشت بامش و محو و متحير از ديدن گنبد طلايي شدم و تو خواب از حس حضور اشك ميريختم و روز بود و افتابي واز حرم عكس ميگرفتم براي همسر سابقم كه الان اصرار به روابط پنهاني داره ببرم و بگم ببين من اينجا بودم به همين نزديكي ..تو خواب داشتم از راهي ميرفتم كه وارد جايي كه خود قبر هست بشم و يكسري خزنده كه من علاقه دارم بهشون اونجا بودن كه من ميگفتم اينها گرون هستن ولي اسيبي نرسوندن اون بلدي كه كنارم بود گفت غذاشونو اشتباه داديو من گفتم نه من اصلا بهشون غذا ندادم و خلاصه اون در كه داخلش اونا بودنو بست و از در ديگه حالت تونل رفتم كه برم كنار قبرامام رضا
ولي وقتي اون بالا بودم معركه بود

پاسخ
لینک۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴:۵۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. امام رضا ع محب شما هستند و دعایتان را شنیده اند. شما مقام بالایی نزد ایشان دارید و ابهت و عظمت مقام ایشان را درک کرده اید و می خواهید که همسرتان هم از احساس شما با خبر باشد. شما با توکل به خدای بزرگ، مشکلاتتان را که بعضا به آنها علاقه هم دارید( مثل بعضی افکاری که به آنها چسبیده اید یا کارهایی که فکر می کنید خوب هستند و انجام می دهید ولی به ضررتان است) را پشت سر گذاشته و به سمت توکل به خدا و عشق به حضور امام رضا ع در زندگی تان پیش خواهید رفت. زندگی شما خوب می شود و امام رضا ع برای شما مثل صمیمی ترین انسان یا خانواده شما هستند و نباید نگران آینده باشید. از خدا بخواهید تا به حق امام رضا ع هر چه او صلاح می داند برایتان همان بشود. التماس دعا. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳:۱۴
Maryam

Maryam : سلام خانم هراتی .وقتتون بخیر.من خواب دیدم که در یه صحن بزرگ بودم که انگار حرم امام رضا بود ولی شبیه سالن های مسابقات ورزشی کرده بودنش و منم لباس تیم بارسلونا تنم بود و یه کامپیوتر و میز و...داشتم .لباسم قرمز بود . وباید بکمک دوسه تا آقی دیگه داوری میکردم .متوجه نشدم چیو باید داوری کنم ولی دیدم انگار دیگه کارم تمام شد و چندتا یادداشتم رو گذاشتم تو کشو و همینطور بدون روسری دویدم تو حیاط حرم .افتاب رو در حال غروب میدیدم روی یه ایوان بلند بودم.اونجا آدمای زیادی بودن .یه دختر رو دیدم که نماز میخوند از سجده طولانیش با خودم حدس زدم لابد واسه ازدواجش داره نماز میخونه.تو دلم بهش پوز خند زدم مثل اینکه بنظرم کارش فقط سختی دادن بخودش بود .شوهرم رو ناراحت و ساکت کنار ایوان دیدم .نمیخواستم ببینه منو .اما تو فکر بود ‌.من تازه اونجا به ذهنم اومد که شوهرم رفتاراش عین کمال طلبها است و با خودم گفتم واسه اینه که میخوام جداشم.از پلهها اومدم پایین برم سرویس بهداشتی .یهو متوجه شدم که فقط شلوار پام هست و بالاتنه ام لخته.دست روی سینه هما گرفتم .گفتم وای الان خادما و مردم منو ببینن منو میگیرن .گفتم سریع میرم تو دسشویی یه چیزی از یکی میگیرم میرم سالن وسایلم رو میپوشم.که سر رام که تند میرفتم دیدم یه زن داره جارو میکنه گفتم بگم روسریشو بده منصرف شدم دویدم دیدم دوستم داره از دستشویی میاد بیرون اما صداش که کردم دیدم کسی شبیه اون لوده .به در که رسیدم خانم مسیول گفت دستشویی ها را دارن نظافت میکنن و نمیشه رفت تو .تو همون حال یه دوست دیگم صدام زد اومد بیاد دستشویی.به خانم خواهش کردم تا شروع به تنیزکردن کنن ما میریم آخریا استفاده میکنیم.گفت باشه زنگ زد در و باز کردن اول یه دختر رفت و من دومین نفر بودم.دوستم نیومد تو .من رفتم تو یه دستشویی اما استفاده نکردم .دیدم یه چادر نماز سفید گل ریزسرم هست.دوستم که نیومده بود زنگ زد گفت من میرم خونه عمه ام با پسرعمه ام راجع به ازدواج صحبت کنم و من فقط گفتم باشه و تکبیر گفتم و نماز خوندم تو همون دستشویی کنار یه توالت فرنگی که درش بسته بود.تو فکر بودم خوبه با این چادر میتونم بعد بیرون برم .موقع خوندن انگار تو خواب لبام رو سعی میکردم حرکت بدم تا کمی بلند حمد وسوره بخونم. ولی سجده و رکوع و اینا رو یادم نمیاد انجام دادم .فقط ایستاده رو به قبله بودم .رکعت دوم اومدم سوم رو شروع کنم که گفتم من قرار بود دورکعتی بخونم و نمازم اشتباه شد که هراسان بیدار شدم.ممنونم که لطف بفرمایید تعبیر بفرمایید.

پاسخ
لینک۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۸:۰۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما برای رسیدن به خواسته هایتان متوسل به امام رضا ع شده اید و در عین حال خودتان به قضاوت نشسته اید و می خواهید در این رقابت بین خودتان و همسرتان ببینید که کی برنده می شود. افکار شما متمرکز نیست و احساستان این است که این همه درددل کردن و متوسل شدن به امام رضا ع نقشی در خوشبختی کسی در ازدواجش نداردو ناامید شده اید. شوهر شما دوست دارد به مقام و منزلتی برسد و همه چیز برایش در حد ایده آل خوب باشد و شما اعتماد به نفستان کم شده و احساس می کنید که از حمایت کافی در زندگی تان برخوردار نیستید. غرورتان را کنار گذاشته اید و می خواهید فقط از غمها خلاص شوید. رو انداختن به این و آن برای شما فایده ای ندارد و کسی نیست که بتواند به شما کمک کند به جز خدای مهربان که در همه حال هوای شما را دارد. عزت و احترامتان را خداوند برایتان حفظ خواهد کرد. ناامید نباشید و روحیه تان را نبازید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹:۳۸
Mozhgan

Mozhgan : با عرض ادب و سلام و خسته نباشید
خواب دیدم با خواهرم و پسرم تو حیاط حرم حضرت معصومه هستیم میخواهیم بریم داخل ضریح که دخترخواهرم با دخترخالم از ضریح بیان بیرون خواهرزادم میگه خاله انقدر خلوته که فکرشم نمیکنی سریع برین زیارت کفشهامونو درمیاریم بذاریم داخل پلاستیک میبینم دو تا کفش دارم تعجب میکنم میریم داخل حرم میبینم شکل الانش نیست مثل امامزاده های قدیمی میمونه من با پسرم جلو میرفتیم و خواهرم پشت سرم میومد و حواسش بود جلوی من نره و از پشت سرم بیاد دستمونو گذاشتیم روی سینمون و سلام دادیم شروع کردیم گریه کردن و صدا زدن خواهرم گفت من فقط دارم برای تو دعا می کنماا جلوی ضریح که رسیدیم من یهو بالا رو نگاه کردم دیدم نوشته حضرت زینب گفتم به خواهرم اینجا حرم حضرت زینبه بعد همینجوری گریه کردیم اابته داخل حرم هم هیچ کس جز ما نبود
این خوابو شب وفات امام موسی کاظم خواهرم دیده بود و از قول ایشون نوشتم ممنون میشم تعبیرشو بفرمایید بسیار سپاسگزارم

پاسخ
لینک۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸:۳۰
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. عرض ادب متقابل. تشکر. شما قلبتان پیش حضرت زینب س است و زیارت حضرت معصومه س برای شما همان ثوابی را دارد که زیارت حضرت زینب س . برای شما ثواب زیارت حضرت معصومه س و حضرت زینب س به خاطر کار خیری که انجام داده اید نوشته شده است. در واقع حضرت زینب به شما می گویند که برای خواسته هایتان به ایشان متوسل شوید و شما حرم او را خالی از زرق و برق دنیوی دیده اید چون ایشان می خواهند به شما بگویند چیزی که برای ایشان مهم است ظاهر سازی مردم و تشریفات نیست بلکه صفای قلبی زوار ایشان و عشق زوار به ایشان و ایمان آنان است که زینت حرم حضرت زینب س است و نه طلا و زرق و برق دنیوی. خانواده شما با ایمان هستید و شما در رویکردتان به زندگی سعی می کنید به سیره و روش حضرت معصومه س و حضرت زینب س عمل کنید ( دو کفش). انشالله حاجت روا خواهید شد. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵:۳۳
پگاه

پگاه : سلام خانم هراتي نازنين من تقريبا زمان ادان صبح بود كه خواب ديدم عيد غدير هست و دونفر خادم حرم امام رضا توي يه ليستي دنبال اسامي سيدها ميگشتن (من سيد نيستم) بعد نميدونم چه كاري بايد انجام ميشد كه به من گفتن اشكال نداره شما به جاي اون كار يه شيفت برو حرم خادمي خيليييي خوشحال شدم و بعد از خواب بيدارم كردن اين تعبيرش چي ميتونه باشه؟

پاسخ
لینک۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۶:۴۵
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما باید سعی کنید که کاملا مطیع امام رضا ع باشید و مثل شیعیان واقعی حضرت علی ع رفتار کنید. باید خودتان را پرورش دهید و زندگی تان را سرو سامان ببخشید. باید در مقابل با سختی ها خودتان را قوی نگه دارید و ناامید نشوید. توکلتان باید به خدای بزرگ باشد و تمام خصلت های مثبت یک مومن را در وجودتان باید پرورش دهید. باید مهربان باشید. باید بخشنده باشید. باید از جان و دلتان به عشق اطاعت از امام رضا ع در راه رسیدن به اهداف الهی و رسیدن به عشق خدای بزرگ و درک عظمت او بکوشید. باید به دیگران از مال و ثروت خودتان در راه خدا ببخشید و بخل به خرج ندهید. باید درهم برهمی زندگی تان و احساساتتان را ترو تمیز کنید و روی پای خودتان بایستید. اینها خادمی امام رضا ع است و نه جارو کشیدن زمین حرم. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴:۵۳
Shirin

Shirin : سلام خانم هراتی خسته نباشید،امروز مادرم خواب دیدند که من به زیارت امام رضا (ع)مشرف شدم درب های حرم به روم باز بودند اما نمیتونستم وارد شم،و خیلی هم موجه بودم توی خواب و مشکلی نداشتم اما نمیتونستم وارد شم،هم مادرم هم خودم خیلی ناراحت هستیم،چون من به شدت ایشون رو دوست دارم و الان احساس میکنم که از من ناراحت هستند که نخواستن من وارد حرمشون بشم ، ممنون میشم که راهنمایی کنید منو،سپاس

پاسخ
لینک۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴:۰۴
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. تشکر. شما کاری کرده اید که ایشان خوششان نمی آید در حالیکه منظورتان این نبوده که ایشان را ناراحت کنید. مهم ترین چیزی که امام رضا ع نسبت به آن حساس هستندو در وصیت نامه شان آمده است این است که ایشان مداوم از فرزندشان درخواست می کنند که ببخشد. از مال و اموالش به فقرا ببخشد و خست و بخل به خرج ندهد. شاید شما در این زمینه کوتاهی کرده اید؟! یا دل کسی را شاید شکانده اید و به فقیری بی توجهی کرده اید؟ امیدوارم توانسته باشم راهنماییتان کنم. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۸:۱۲
Skineh

Skineh : باعرض سلام
حدود ساعت پنج صبح خاب دیدم تو حرم امام رضا هستم وداشتم میرفتم ک ضریح رو زیارت کنم ک گروهی اومدن تشییع جنازه نمادین حضرت زهرا رو شروع کنن منم همراهشون شدم یادم آمد وضو ندارم وقتی وضو گرفتم همه چی تمومشده بود فقط برای تشییع جنازه جسدی بود حالت مومنایی شده ک بعد مراسم دیدم جنازه تکون خورد ودختری سیاه پوست وبی حجاب هست ک تو حرم غوغا شد وهمه شاکی

تعبیرش چیه خانم هراتی

پاسخ
لینک۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸:۰۹
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما قلبتان با حضرت امام رضا ع است و کار خیری انجام داده اید که ثواب زیارت ایشان را برایتان نوشته اند. ولی در عین حال خوابتان می گوید که حضرت فاطمه س نمی خواهند که به اسم عزاداری برای ایشان به صورت طولانی و نمادین مردم از روحیه ای افسرده و با دلی شکسته بنشینند و غصه بخورند. حضرت زهرا س می خواهند که مردم خوشبخت و شاد باشند و هر چیزی را با اعتدال رعایت کنند. زیاده روی در عزاداری فقط دنیای مردم را سیاه و خراب می کند و هیچ خاصیتی هم ندارد! همیشه ما وفات ها را تعطیل می کنیم و مرتب عزاداری می کنیم ولی تولد حضرت زهرا تعطیل نیست! یعنی برای عزاداری اهمیت بیشتری قائل هستیم تا جشن. و این باعث می شود که در درازمدت مردم خنده را فراموش کنند و فقط گریه کنند. خدای مهربان می خواهد که مردم در دنیا و آخرت خوشبخت باشند. ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخره حسنه. اگر خدا دنیا را برای مردم نمی خواست، فقط در دعای قنوت می گفتیم ربنا اتنا فی الاخره حسنه. اما مردم به دنیا آمده اند تا زندگی کنند و لازمه ی زندگی داشتن روحیه ای شاد و سالم است. حضرت زهرا س هم راضی نیستند که مردم در عزاداری زیاده روی کنند. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷:۵۶
Skineh

Skineh : باعرض سلام وخسته نباشید خدمت خانم هراتی
من حدودساعت۵صبح خواب دیدم درباغ کنار خونمون چندتا گاو گوساله مشغول چرا هستن ودرخانه ک همه جمع بودیم مادرم مشغول بریدن سر یکی از برادراش ک خیلی هم دوستش داره بود وبعد یه کبوتر اومد خونمون ک مریض بود ومن اونو گرفتم تا دوا ودرمونش کنم تعبیرش چیه ممنون

پاسخ
لینک۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۱:۴۶
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. دوست خوبم در تمام صفحات تعبیر خواب آمده که خوابتان را در صفحه مرتبط با خودش ثبت کنید. شما خواب گاو دیده اید چرا در تعبیر خواب حرم آن را ثبت کرده اید؟ لطفا در صفحه تعبیر خواب گاو خوابتان را ثبت کنید تا تعبیر شود. شما مجددا در صف نخواهید ماند و حقتان برای صف رعایت خواهد شد.

پاسخ
لینک۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱:۲۴
Skineh

Skineh : با عرض سلام خدمت خانم

دیشب ساعت۳بامداد خواب دیدم درحرم امام رضا هستم وجایی بود شبیه باقچه ومن مشغول تمیز کردن اونجا شدم ینی با چوب جارو میکردم اونجاگِل زیاد بود وبعد اینطرف برگشتم جارو کنم بیرون خانه خودمون بود

پاسخ
لینک۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹:۱۲
فریبا هراتی

فریبا هراتینویسنده یوتاب : سلام. شما قلبتان بسیار پاک است و دلتان پیش امام رضا ع است. دلتان می خواهد همه کارها را به صورتی مثبت انجام دهید و مشکلات مردم را حل و فصل کنید و یا عملی نیک داشته باشید که امام رضا ع از شما راضی باشند و همینطور که شما مشکلات مردم را حل و فصل می کنید و در راه رضای خدا کوشا هستید، مشکلات و مصائب و سختی ها از زندگی خودتان هم جارو خواهد شد و به آرامش و راحتی می رسید. تشکر از همراهیتون.

پاسخ
لینک۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸:۱۲
ادامه

از تاریخ 21 بهمن 1396 فقط اعضای وب سایت می توانند تعبیر خواب خود را سوال کنند. اگر قبلا عضو شده اید ورود و برای ثبت نام عضویت را کلیک کنید. ورود عضویت